اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار شارژر باطری قلمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار شارژر باطری قلمی

سلام دوستان وقتتون بخیر
    لطفا کمکم کنید برای ساخت یه مدار شارژر باطری قلمی ( باطری هام 1.2 ولت 2500 میلی آمپر هست )
    ترجیها ورودیش 5 ولت باشه ک با شارژر گوشیم (1500میلی)یا حتی پورت usb لپ تاپ ( 500 میلی آمپر ) شارژشون کنم....
    زمان شارژ هم زیاد باشه مثلا 10 ساعت که هم ب شارژر فشار نیاد هم باطری
    در ضمن سرچ هم کردم 1.2 تا تاپیک بود اما لینکاشون خراب بود کارم راه نیفتاد
    پیشاپیش ممنونم از وقتی ک میذارید

پاسخ : مدار شارژر باطری قلمی

ممنون واقعا
    خب سوالم رو ساده تر میکنم
    برای شارژ باطری 1.2 ولتی خروجی شارژر باید چند ولت باشه ؟ یعنی با چند ولت شارژش کنم؟مثلا 2.5 خوبه؟
    من ی ترانس کوچیک دارم خروجی Ac ش حدود 3.6 هست میتونم ازش استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARLOX
      ممنون واقعا
      خب سوالم رو ساده تر میکنم
      برای شارژ باطری 1.2 ولتی خروجی شارژر باید چند ولت باشه ؟ یعنی با چند ولت شارژش کنم؟مثلا 2.5 خوبه؟
      من ی ترانس کوچیک دارم خروجی Ac ش حدود 3.6 هست میتونم ازش استفاده کنم؟
      سلام
      ولتاژ1.4ولت با جریان120تا140میلی آمپر

دیدگاه

ممنون
        چرا 1.4 ؟ فرمول داره؟ مثلا 2 ضرر دارع؟

دیدگاه

سلام
          نوع باطری هات چیه؟؟؟
          اکثر باطری ها رو با جریان ثابت شارژ میکنن و برای این ک بفهمن شارژ کامل شده یا نه از ولتاژ اونها نمونه میگیرند!!!
          البته میشه همینطوری هم ولتاژ بهش وصل کرد ولی عمر باطری ها کم میشه!!!
          برای این ک ب باطری ولتاژ بدی به ازای هر 1 ولت 0.2 ولت باید بیشتر بدی
          مثلا اگه باطری 12 ولت باشه باید 14.4 بدی تا شارژ بشه (مثل دینام ماشین)
          شما باید 1.44 ولت به باطری هات بدی تا شارژ بشه اگه 2 ولت بدی منفجر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
            سلام
            نوع باطری هات چیه؟؟؟
            اکثر باطری ها رو با جریان ثابت شارژ میکنن و برای این ک بفهمن شارژ کامل شده یا نه از ولتاژ اونها نمونه میگیرند!!!
            البته میشه همینطوری هم ولتاژ بهش وصل کرد ولی عمر باطری ها کم میشه!!!
            برای این ک ب باطری ولتاژ بدی به ازای هر 1 ولت 0.2 ولت باید بیشتر بدی
            مثلا اگه باطری 12 ولت باشه باید 14.4 بدی تا شارژ بشه (مثل دینام ماشین)
            شما باید 1.44 ولت به باطری هات بدی تا شارژ بشه اگه 2 ولت بدی منفجر میشه
            باطری قلمی نیکل متال هدراید
            http://www.digikala.com/Product/DKP-48983/Camelion-Always-Ready-Max-2500mAh-with-Torch/باتری-قلمی-قابل-شارژ-Always-Ready-Max-2500mAh-به-همراه-چراغ-قوه-LED
            پس من با ولتاژ 1.5 و آمپر200 میلی شارژشون کنم؟ و مثلا بعد 10 ساعت جداشون کنم از برق؟

دیدگاه

برا این باتریا می تونی جریان شارژ 350 تا 400 میلی زمان شارژ هم 8 تا 9 ساعت درنظر بگیری
              ولتاژ هم جوری باشه ک موقع شارژ حداقل 1.4 تا 1.6 رو باتریا باشه، یعنی اگه با این جریان افت ولتاژ داری، بهتره ولتاژ رو کمی بالاتر بگیری، یا کارنت امیتر بهتری طراحی کنی ک افت ولتاژ نداشته باشی
              اما راه بهتر اینه ک ی شارژر بخری و خلاص

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cheshayer
                برا این باتریا می تونی جریان شارژ 350 تا 400 میلی زمان شارژ هم 8 تا 9 ساعت درنظر بگیری
                ولتاژ هم جوری باشه ک موقع شارژ حداقل 1.4 تا 1.6 رو باتریا باشه، یعنی اگه با این جریان افت ولتاژ داری، بهتره ولتاژ رو کمی بالاتر بگیری، یا کارنت امیتر بهتری طراحی کنی ک افت ولتاژ نداشته باشی
                اما راه بهتر اینه ک ی شارژر بخری و خلاص
                داداش شارژر خریدم اما ولتاژش 1.2 هست خوب شارژ نمیکنه
                بازش کردم میبینم 2 تا !!! دیود داره و 2 تا مقاوت با 2تا led فقط همین ! اخه این شد شارژر؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X