اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن تعدادی ال ای دی 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن تعدادی ال ای دی 12 ولت

سلام
    من یک رشته ال ای دی دارم حلقه ای حدود 10 متر فکر کنم بهش می گن اس ام دی .
    اینا 12 ولت هستند و همه به هم وصل مثلا یک متر بخوای ازش میبری و به 12 ولت میزنی کار می کنه .
    حالا سوال اینجاست که وقتی مثلا تعداد زیادی این ال ای دی ها رو بخوای روشن کنی مثل 3 متر جریان هم میاد .
    بنظر شما من از ترانزیستور استفاده کنم ؟
    چکار کنم که جریان به همه ال ای دی ها برسه ؟

پاسخ : روشن کردن تعدادی ال ای دی 12 ولت

نوشته اصلی توسط korosh00
    سلام
    من یک رشته ال ای دی دارم حلقه ای حدود 10 متر فکر کنم بهش می گن اس ام دی .
    اینا 12 ولت هستند و همه به هم وصل مثلا یک متر بخوای ازش میبری و به 12 ولت میزنی کار می کنه .
    حالا سوال اینجاست که وقتی مثلا تعداد زیادی این ال ای دی ها رو بخوای روشن کنی مثل 3 متر جریان هم میاد .
    بنظر شما من از ترانزیستور استفاده کنم ؟
    چکار کنم که جریان به همه ال ای دی ها برسه ؟

سلام و درود
    1- شما یاید مقدار جریانی که مثلا یک رشته ی 3 متری میکشه رو اندازه گیری کنی.(با مولتی متر)
    2- سپس نسبت به جریان مصرفی اون ی ترانزیستور یا ماسفت تهیه کنی.(در صورتی که می خواهی با مدار خاضی اون رو کنترل کنی)
    3- همچنین می تونی یک منبع تغذیه سوییچینگ 12 ولت با جریان دهی لازم رو برای اون تهیه کنی و به طور مستقیم بهش وصل کنید.

دیدگاه

برای اندازه گیری جریان یک مقاومت بگذارم یک سر ال ای دی و ازمقاومت به مولتی متر و ...
      درسته ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00
        برای اندازه گیری جریان یک مقاومت بگذارم یک سر ال ای دی و ازمقاومت به مولتی متر و ...
        درسته ؟
        1- مگه کنار هر کدوم از دیودها یک مقاومت قرار داده نشده؟
        2- برای اندازه گیری جریان مولتی متر به صورت سری در مدار قرار می گیرد. یعنی سیم منفی منبع تغذیه به منفی اون رشته از دیود ها و سیم مثبت تغذیه به سیم قرمز مولتی متر و سیم مشکی مولتی متر به مثبت اون رشته از دیود ها
        همچنین انتخابگر مولتی متر رو روی 10A بزار و سیم قرمز رو هم به جای مخصوص 10A وصل کن.
        در اندازه گیری جریان مراقب باش زیرا اگر اشتباه کنی ممکنه مولتی متر آسیب ببینه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X