اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع 1768 به صورت تیمی :)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع 1768 به صورت تیمی :)

سلام به جمیع دوستان
    من تا حالا فقط avr کار کردم . و تازه یکی دو هفتس با 1768 درگیر شدم .

نظرتون چیه فصل بندی و زمان بندی مشخص کنیم .
    بعد تو اون زمان متمرکز بشیم روی یک فصل خاص . قطعا سوالات زیادی پیش میاد که پاسخ بهشون خیلی راهگشاست .
    این جوری از باهم خوندن و پیش رفتن لذت میبریم . در ضمن اگه کم کاری کنیم به وضوح میبینیم تیم رفت و ما موندیم . پس پشت گوش نمیندازیم .
    جواب دادن به سوالاتی که در سطح خودمونه و راجع بهش مطالعه کردیم هم برای تثبیت مطالب خونده شده خیلی مفیده . در ضمن ممکنه سوال امروز دیگران سوال فردای ما باشه .

منابعی که خودم استفاده میکنم :
    ( کتاب خوش باطن ، فیلم های آقای زرکوب ، یوزر منوال و دیتا شیت ، نرم افزار arm wizard ) + برد لندتایگر
    در ضمن به صورت رجیستری کار میکنیم . ( فعلا با توابع cmsis کار نداریم )
    ================================================== ===============

زمان بندی :
    هفته اول (هفته جاری) gpio با تمام داستانهاش + وقفه nvic
    هفته دوم وقفه gpio و وقفه خارجی
    هفته سوم تایمر و pwm
    .
    .
    .
    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

پاسخ : شروع 1768 به صورت تیمی

خیلی خوبه
    کم کم شروع کنید اگر کمکی هم از دست به شخصه من بربیاد دریغ نخواهم کرد.
    راستش من چند بار خواستم شروع کنم به آموزش LPC1768 با رجیستر. اما می ترسم !!! :biggrin: مثلا همین انجمن AVR ، یکی رو راهنمایی می کنی طرف هول میشه میاد گیر میده بهت تا پروژشو انجام بدی. هر چی هم میگی آغاجان قراره من راهنماییت کنم گوش نمیدن. به یکی گفتم برو سراغ جزوه آقای سپاس یار، برو سراغ فیلم های آقای کی نژاد و ... بعد از همه اینا باز هم سواشو می پرسید !! بدون توجه به حرف های من و سایر دوستان.
    اما خدا قوت شما برو جلو من و سایر دوستان هم کمک خواهیم کرد.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
      خیلی خوبه
      کم کم شروع کنید اگر کمکی هم از دست به شخصه من بربیاد دریغ نخواهم کرد.
      راستش من چند بار خواستم شروع کنم به آموزش LPC1768 با رجیستر. اما می ترسم !!! :biggrin: مثلا همین انجمن AVR ، یکی رو راهنمایی می کنی طرف هول میشه میاد گیر میده بهت تا پروژشو انجام بدی. هر چی هم میگی آغاجان قراره من راهنماییت کنم گوش نمیدن. به یکی گفتم برو سراغ جزوه آقای سپاس یار، برو سراغ فیلم های آقای کی نژاد و ... بعد از همه اینا باز هم سواشو می پرسید !! بدون توجه به حرف های من و سایر دوستان.
      اما خدا قوت شما برو جلو من و سایر دوستان هم کمک خواهیم کرد.
      ممنونم ازتون.
      اما اینجا اصلا بحث آموزش دادن مطرح نیست . قراره منابع رو خودمون تهیه کنیم. خودمون بخونیم. فقط سوالامونو بپرسیم . و مدل خوندنمون رو به چالش بکشیم . و در نهایت با تلاش خودمون بیشتر یاد بگیریم .
      وقتی ببینیم از همین مبحثی که مثلا خوندیم سوالاتی مطرح میشه که ما قادر به پاسخ دادنش نیستیم ، قطعا تو مدل خوندنمون تجدید نظر میکنیم.

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
      کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

چند تا سوال دارم .

1 - تنظیمات ما روی pin mode فقط در حالتی اعمال میشه که پایه ورودی باشه ؟ یعنی dir=0 و pin sel روی gpio تنظیم شده باشه .

2 - تنظیمات ما روی PIN MODE_OD فقط در حالتی اعمال میشه که پایه خروجی باشه ؟ یعنی dir=1 و pin sel روی gpio تنظیم شده باشه .

3 - مقدار 01 برای pin mode دقیقا چی کار میکنه ؟
        خودم این جوری فهمیدم که اگه ورودی 1 باشه پول اپ رو فعال میکنه و اگه صفر باشه pull down رو فعال میکنه !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X