اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تبدیل سیگنال 0.1 تا 4 ولت به ولتاژ 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تبدیل سیگنال 0.1 تا 4 ولت به ولتاژ 5 ولت

با سلام، من یه مدار میخوام که یک سیگنال با دامنه متغییر بین 0.1 تا 4 ولت و با فرکانس متغییر بین 10 هرتز تا 40 کیلوهرتز رو به ولتاژ 5 ولت تبدیل کنه.
    آیا باید از مقایسه گر پ امپی استفاده کنم؟اگه راه حلش اینه، مدارش چه شکلیه؟پ امپ lm324 یا 741 استفاده کنم یا پ امپ مناسب تری هست؟
    یا اینکه که کلا یه مدار دیگه باید استفاده کنم؟
    از اینکه وقت گذاشتید و سوالمو خوندید، ممنونم
    منتظر راهنمایی ها و کماک هاتون هستم
    با تشکر

پاسخ : مدار تبدیل سیگنال 0.1 تا 4 ولت به ولتاژ 5 ولت

اگه هدفت سنسه بایستی بین این دو یکی را انتخاب کنی سنس بد سمپلینگ نمونه گیری از مقدار انالوگ اش به به این صورته که ورودی فرکانس رو میدی به cd4538 دارای دو پتانسیومتره یکی جابجایی از کجا نمونه بگیره یکی پهنای نمونه گیری است این تراشه خودشو با فرکانس متغییر هم قفل می کنه سپس خروجی این تراشه که فقط پالس موقعیت است رو میدید به 4066 وسیگنال عجیب غریبو که به cd4538 داده بودین رو به ورودی 4066 میدهید کمی بگردید مدارشو پیدا می کنید سپس تقویت کنید
    http://oldradiobuilder.com/MDET.html
    سنس خوب با avr هستش سخت نیست اعصاب میخواهد و کمک
    اگه خیلی مهم نیست اول تقویتش کن اپ امپ LM358 خوبه بعد با دیود یکسوش کن بعد با خازن دی سی و بعد میتونی ماکزیمم مقدارتو تقسیم ولتاژ با پتانسیومتر یا مقاومت و.... محدود کنی اگر هم نباید از 5 به بالا بره خطر داره از رگولاتور 7805 از نوع شکل ترانزیستوری استفاده کن و محدودش کن

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      می تونی از یه مقایسه کننده اپ امپ استفاده کنی که شماتیکش همه جا هست خروجیش هم اگه میخای فرکانس تبدdل به یه 5 ولت مستقیم بشه یه مدار samplaning hold میزاری تا 5 ولت ثابت بگیری

دیدگاه

ممنون که وقت گذاشتین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X