اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای شروع کار با آرم؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای شروع کار با آرم؟!

با سلام.
    من میخام تازه کار با آرم رو شروع کنم. میکرویی که انتخاب کردم از خانواده STM32 هستش(یعنی مجبور بودم این میکرو رو انتخاب کنم. با توجه به پروژه ای داشتم و ...).
    حالا برای شروع چه منابعی رو معرفی می کنید؟ از کجا شروع کنم؟
    کتاب؟ فیلم؟ سایت؟
    میخام با STM32 و KEIL کار کنم.
    ممنون

مشکل اینجاست که من اصلاً از بیس نمی دونم چطوری باید شروع کنم؟ کجا کد بزنم؟ کجا کامپایل کنم؟ دیباگر چیه؟!
    مثلاً اگر یه فیلمی، کتابی چیزی باشه که به طور تصویری یه پروژه ساده رو پیش ببره من نگاه کنم خیلی خوب میشه... . همون پژوژه ای ساده ای که با avr هم میشه انجام داد...

پاسخ : راهنمایی برای شروع کار با آرم؟!

سلام
    بورد دیسکاوری رو برای شرروع بگیر و از م÷ال های سایت st استفاده کن

دیدگاه

منم حدود یکماهه آرم رو شروع کردم و تو این مدت با استفاده از کدنویسی مستقیم روی رجیسترها تقریبا تمام پریفرال ها رو راه انداختم بعلاوه TFT LCD, Fat اما برای شما
      1- شروع به کار با آرم دو تا پیشنیاز اساسی داره اول تجربه برنامه نویسی با C و دوم آشنایی با مفاهیم مدار منطقی و میکروکنترلرها (بعنوان مثال تجربه کار با یه میکرو دیگه مثل AVR خیلی راه گشاست)
      2- شما رفرنس منوال اون خانواده ای که انتخاب کردی رو دانلود کن؛ یه هدر برد و یه پروگرمر از همین سایت (یا هر جای دیگه)بخر؛
      کیل رو نصب کن ؛ برای خودت پروژه تعریف کن و استارت بزن؛ شاید ساده ترین راه همین راه اندازی تعدادی از پرکاربردترین پریفرال ها هست مثل GPIO, USART, Timer, ADC,DAC و.... ؛ مثالهای خود کامپایلر رو بررسی کن؛ با پروگرمر و دیباگر کار کن و ..
      قدم بعدی میتونه رفتن به سمت کتابخونه های استاندارد مثل CMSIS هست

دیدگاه

سلام
        فکر کنم از cmsis شروع کنی بهتره!
        چون شما در مراحل اولیه فقط می خواهید راه بندازین بعد برین سراغ جزئیات بهتره.
        اگه قرار سخت افزار و برد برای شروع تهیه کنید نیاز به یادگیری کیل ندارید و می تونید از گزینه آزاد و قوی تری مثل cocoox هم استفاده کنید.(چون تنها مزیت الان کیل در شبیه سازی نرم افزاری اون هست و گرنه توی cocoox شما یه ویزارد برای الحاق کتابخونه ها به همراه مثال های تقریبا مناسب برای هر کتابخونه و همچنین ویژگی های اکلیپس رو به همراه داره مثل تکمیل خودکار کد، پیش نمایش توابع و متغییرها و... استفاده می کنه

دیدگاه

سلام دوستان منم تازه شروع به کار با میکرو های ارم کردم و نمی دونم از کجا باید شروع کنم.
          من یک برد STM32f103c8 و یک پروگرامر ST-Link v2 دارم و باید پروژه ای رو انجام بدم ولی تا حالا با میکروهای ارم کار نکردم. البته تجربه کار با میکروهای AVR رو دارم.
          برای شروع فقط می خوام نحوه ی راه اندازی این میکرو رو یاد بگیرم. و اینکه کجا برنامه بنویسم و چه جوری کامپایل کنم؟
          Keil, cmsis,cocoox این ها محیط های برای برنامه نویسی میکروهای ARM هستن؟؟؟
          ممنون میشم از راهنماییتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
            منم حدود یکماهه آرم رو شروع کردم و تو این مدت با استفاده از کدنویسی مستقیم روی رجیسترها تقریبا تمام پریفرال ها رو راه انداختم بعلاوه TFT LCD, Fat اما برای شما
            1- شروع به کار با آرم دو تا پیشنیاز اساسی داره اول تجربه برنامه نویسی با C و دوم آشنایی با مفاهیم مدار منطقی و میکروکنترلرها (بعنوان مثال تجربه کار با یه میکرو دیگه مثل AVR خیلی راه گشاست)
            2- شما رفرنس منوال اون خانواده ای که انتخاب کردی رو دانلود کن؛ یه هدر برد و یه پروگرمر از همین سایت (یا هر جای دیگه)بخر؛
            کیل رو نصب کن ؛ برای خودت پروژه تعریف کن و استارت بزن؛ شاید ساده ترین راه همین راه اندازی تعدادی از پرکاربردترین پریفرال ها هست مثل GPIO, USART, Timer, ADC,DAC و.... ؛ مثالهای خود کامپایلر رو بررسی کن؛ با پروگرمر و دیباگر کار کن و ..
            قدم بعدی میتونه رفتن به سمت کتابخونه های استاندارد مثل CMSIS هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
              ممنون از راهنماییتون
              keil رو نصب کردم ولی نحوه کار رو بلد نیستم که چه جوری پروژه تعریف کنم و کامپایل کنم. در این زمینه هم میتونید راهنمایی کنید؟؟
              ممنون

دیدگاه

متاسفانه با توجه به هلپ بسیار ضعیف کیل و از طرفی پیچیدگی خود ARM و همچنین انواع روشهای برنامه نویسی برای آن (Register BAse, CMSIS, ST HAL Driver) که همگی در ابتدا برای شروع کننده بسیار گیج کننده س پیشنهاد من اینه که سورس یه پروژه ساده مثل Blinky یا هر چیز دیگه مثل پورتهای IOآ‌ که تو همین سایت هم سورساش موجوده رو باز کنید و روی اونها کار کنید. تنها چیزی که شاید لازم بشه در مورد این پروژه ها بدونید اینه که ممکنه در قسمت تنظیمات پروژه کیل نوع پروگرمر و دیباگرتون رو تنظیم کنید.
                http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%AD%D8%...der-board.html قسمت برنامه های نمونه رو ببینید

دیدگاه

سلام
                  شاید ساده ترین و بهترین راه اگه زمان داشته باشین ، کلاس رفتنه. میتونین از کلاس های فنی و حرفه ای بهره ببرین که رایگانه.
                  در مورد فیلم هم اگه تو نت سرچ کنین به مطالبی میرسین.
                  یاعلی مدد
                  در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

سلام
                    در استاندارد فنی حرفه ای میکروی stmتعریف نشده
                    در سایتم یک سمپل ساده با gpio برای stm32f103 هست. کمکتون میکنه راه بافتید.
                    http://www.arm-education.ir/?p=70
                    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                      در استاندارد فنی حرفه ای میکروی stmتعریف نشده
                      سری LPC تعریف شده. اینو یاد بگیره ، STM هم میتونه کار کنه. فقط کمی زحمتش بیشتره .
                      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X