ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2014/08/09
    4
    0

راهنمایی برای شروع کار با آرم؟!

با سلام.
    من میخام تازه کار با آرم رو شروع کنم. میکرویی که انتخاب کردم از خانواده STM32 هستش(یعنی مجبور بودم این میکرو رو انتخاب کنم. با توجه به پروژه ای داشتم و ...).
    حالا برای شروع چه منابعی رو معرفی می کنید؟ از کجا شروع کنم؟
    کتاب؟ فیلم؟ سایت؟
    میخام با STM32 و KEIL کار کنم.
    ممنون

مشکل اینجاست که من اصلاً از بیس نمی دونم چطوری باید شروع کنم؟ کجا کد بزنم؟ کجا کامپایل کنم؟ دیباگر چیه؟!
    مثلاً اگر یه فیلمی، کتابی چیزی باشه که به طور تصویری یه پروژه ساده رو پیش ببره من نگاه کنم خیلی خوب میشه... . همون پژوژه ای ساده ای که با avr هم میشه انجام داد...
    2014/07/25
    80
    5

پاسخ : راهنمایی برای شروع کار با آرم؟!

سلام
    بورد دیسکاوری رو برای شرروع بگیر و از م÷ال های سایت st استفاده کن
    2009/10/21
    تهران
    2,500
    201

منم حدود یکماهه آرم رو شروع کردم و تو این مدت با استفاده از کدنویسی مستقیم روی رجیسترها تقریبا تمام پریفرال ها رو راه انداختم بعلاوه TFT LCD, Fat اما برای شما
    1- شروع به کار با آرم دو تا پیشنیاز اساسی داره اول تجربه برنامه نویسی با C و دوم آشنایی با مفاهیم مدار منطقی و میکروکنترلرها (بعنوان مثال تجربه کار با یه میکرو دیگه مثل AVR خیلی راه گشاست)
    2- شما رفرنس منوال اون خانواده ای که انتخاب کردی رو دانلود کن؛ یه هدر برد و یه پروگرمر از همین سایت (یا هر جای دیگه)بخر؛
    کیل رو نصب کن ؛ برای خودت پروژه تعریف کن و استارت بزن؛ شاید ساده ترین راه همین راه اندازی تعدادی از پرکاربردترین پریفرال ها هست مثل GPIO, USART, Timer, ADC,DAC و.... ؛ مثالهای خود کامپایلر رو بررسی کن؛ با پروگرمر و دیباگر کار کن و ..
    قدم بعدی میتونه رفتن به سمت کتابخونه های استاندارد مثل CMSIS هست
    2008/04/14
    150
    22

سلام
    فکر کنم از cmsis شروع کنی بهتره!
    چون شما در مراحل اولیه فقط می خواهید راه بندازین بعد برین سراغ جزئیات بهتره.
    اگه قرار سخت افزار و برد برای شروع تهیه کنید نیاز به یادگیری کیل ندارید و می تونید از گزینه آزاد و قوی تری مثل cocoox هم استفاده کنید.(چون تنها مزیت الان کیل در شبیه سازی نرم افزاری اون هست و گرنه توی cocoox شما یه ویزارد برای الحاق کتابخونه ها به همراه مثال های تقریبا مناسب برای هر کتابخونه و همچنین ویژگی های اکلیپس رو به همراه داره مثل تکمیل خودکار کد، پیش نمایش توابع و متغییرها و... استفاده می کنه
    2015/10/28
    3
    0

سلام دوستان منم تازه شروع به کار با میکرو های ارم کردم و نمی دونم از کجا باید شروع کنم.
    من یک برد STM32f103c8 و یک پروگرامر ST-Link v2 دارم و باید پروژه ای رو انجام بدم ولی تا حالا با میکروهای ارم کار نکردم. البته تجربه کار با میکروهای AVR رو دارم.
    برای شروع فقط می خوام نحوه ی راه اندازی این میکرو رو یاد بگیرم. و اینکه کجا برنامه بنویسم و چه جوری کامپایل کنم؟
    Keil, cmsis,cocoox این ها محیط های برای برنامه نویسی میکروهای ARM هستن؟؟؟
    ممنون میشم از راهنماییتون
    2009/10/21
    تهران
    2,500
    201

نقل قول نوشته اصلی توسط mojalan
    منم حدود یکماهه آرم رو شروع کردم و تو این مدت با استفاده از کدنویسی مستقیم روی رجیسترها تقریبا تمام پریفرال ها رو راه انداختم بعلاوه TFT LCD, Fat اما برای شما
    1- شروع به کار با آرم دو تا پیشنیاز اساسی داره اول تجربه برنامه نویسی با C و دوم آشنایی با مفاهیم مدار منطقی و میکروکنترلرها (بعنوان مثال تجربه کار با یه میکرو دیگه مثل AVR خیلی راه گشاست)
    2- شما رفرنس منوال اون خانواده ای که انتخاب کردی رو دانلود کن؛ یه هدر برد و یه پروگرمر از همین سایت (یا هر جای دیگه)بخر؛
    کیل رو نصب کن ؛ برای خودت پروژه تعریف کن و استارت بزن؛ شاید ساده ترین راه همین راه اندازی تعدادی از پرکاربردترین پریفرال ها هست مثل GPIO, USART, Timer, ADC,DAC و.... ؛ مثالهای خود کامپایلر رو بررسی کن؛ با پروگرمر و دیباگر کار کن و ..
    قدم بعدی میتونه رفتن به سمت کتابخونه های استاندارد مثل CMSIS هست
    2015/10/28
    3
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mojalan
    ممنون از راهنماییتون
    keil رو نصب کردم ولی نحوه کار رو بلد نیستم که چه جوری پروژه تعریف کنم و کامپایل کنم. در این زمینه هم میتونید راهنمایی کنید؟؟
    ممنون
    2009/10/21
    تهران
    2,500
    201

متاسفانه با توجه به هلپ بسيار ضعيف كيل و از طرفي پيچيدگي خود ARM و همچنين انواع روشهاي برنامه نويسي براي آن (Register BAse, CMSIS, ST HAL Driver) كه همگي در ابتدا براي شروع كننده بسيار گيج كننده س پيشنهاد من اينه كه سورس يه پروژه ساده مثل Blinky يا هر چيز ديگه مثل پورتهاي IOآ* كه تو همين سايت هم سورساش موجوده رو باز كنيد و روي اونها كار كنيد. تنها چيزي كه شايد لازم بشه در مورد اين پروژه ها بدونيد اينه كه ممكنه در قسمت تنظيمات پروژه كيل نوع پروگرمر و ديباگرتون رو تنظيم كنيد.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

قسمت برنامه هاي نمونه رو ببينيد
    2014/08/28
    210
    4

پاسخ : راهنمايي براي شروع کار با آرم؟!

سلام
    شايد ساده ترين و بهترين راه اگه زمان داشته باشين ، کلاس رفتنه. ميتونين از کلاس هاي فني و حرفه اي بهره ببرين که رايگانه.
    در مورد فيلم هم اگه تو نت سرچ کنين به مطالبي ميرسين.
    ياعلي مدد
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!
    2007/08/04
    اصفهان
    577
    4

سلام
    در استاندارد فنی حرفه ای میکروی stmتعریف نشده
    در سایتم یک سمپل ساده با gpio برای stm32f103 هست. کمکتون میکنه راه بافتید.
    http://www.arm-education.ir/?p=70
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11