ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نظرسنجی: حدودا از هر 10 میکروکنترلری که استفاده می کنید چند تا از آنها SMD است؟(بیشتر منظور سری ATmega است.)

این یک نظرسنجی عمومی است . کاربران دیگر می توانند انتخاب شما را مشاهده کنند.

صفحه 8 از 9 نخست 123456789 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 82
    2013/12/28
    شهر تات
    407
    131

پاسخ : چقدر از میکروکنترلرهای SMD استفاده می کنید؟ {نظر سنجی و تبادل نظر}

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر
    با سلام و درود
    برای کار با قطعات SMD چه تجهیزات لحیم کاری ای را استفاده می نمایید؟ سیم لحیم چه اندازه ای؟ قطعات SMD چه میزان به گرما حساس هستند و برای جلوگیری از سوختن آنها در هنگام لحیم کاری چه تمهیداتی باید اندیشید؟
    سلام من از همین هویه معمولی سیم قلعی که تو همه مغازه ها پیدا میشه فقط قبل از لحیم کاری مثلا همین میکرو اول روی برد به قلع اقشته میکنم سپس کمی روغن فلاکس یا روغن لحیم روش میمالم بعدش میکرو رو برد میزون میکنم پایه هاش بعد با یه انگشت میکرو سرجاش نگه میدارم سپس نک هویه روی قلعی که قبلا برد به اون اغشته کردم قرار میدم به این صورت قلع ذوب میشه و پایه میکرو بهش میچسبه و فقط حرارت بسیار ناچیزی به میکرو منتقل میشه اونم با انقدر کمه که نمیشه با دست احساسش کرد
    سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.
    2013/03/24
    مشهد
    725
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر
    با سلام و درود
    برای کار با قطعات SMD چه تجهیزات لحیم کاری ای را استفاده می نمایید؟ سیم لحیم چه اندازه ای؟ قطعات SMD چه میزان به گرما حساس هستند و برای جلوگیری از سوختن آنها در هنگام لحیم کاری چه تمهیداتی باید اندیشید؟
    همان طور که دوست عزیز جناب احدزاده فرمودند از یک هویه (با سر باریک) و سیم قلع معمولی . هویه حدود 40 وات عالیه. برد ترجیحا فایبرگلس باشه (بهتره). اول آی سی مد نظر اگه میکرو هست با دقت بشتر دقیق در محل خودش باید جایگذاری بشه و با چسب (نوار چسب) در محل فیکس بشود. سپس یک بخش از اون رو با قلع به برد محکم کنید. چسب رو بردارید و ب همین ترتیب 3 قسمت دیگه رو لحیم کنید . از چسبیدن پایه ها به هم نترسید. بعد از اتمام کار (لازم به ذکره پس از لحیم کردن هر بخش کمی به قطعه استراحت بدید تا سرد بشه) با قلع کش، قلع اضافی روی پایه ها رو بردارید. به همین سادگی، به همین خوشمزگی
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...
    2014/10/31
    آذربايجان شرقي-تبريز
    1,088
    251

پاسخ : چقدر از میکروکنترلرهای smd استفاده می کنید؟ {نظر سنجی و تبادل نظر}

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad Moosavi

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

همان طور که دوست عزیز جناب احدزاده فرمودند از یک هویه (با سر باریک) و سیم قلع معمولی . هویه حدود 40 وات عالیه. برد ترجیحا فایبرگلس باشه (بهتره). اول آی سی مد نظر اگه میکرو هست با دقت بشتر دقیق در محل خودش باید جایگذاری بشه و با چسب (نوار چسب) در محل فیکس بشود. سپس یک بخش از اون رو با قلع به برد محکم کنید. چسب رو بردارید و ب همین ترتیب 3 قسمت دیگه رو لحیم کنید . از چسبیدن پایه ها به هم نترسید. بعد از اتمام کار (لازم به ذکره پس از لحیم کردن هر بخش کمی به قطعه استراحت بدید تا سرد بشه) با قلع کش، قلع اضافی روی پایه ها رو بردارید. به همین سادگی، به همین خوشمزگی
    پیرو فرمایشات استادان عرض کنم که
    نمیشه تمام قطعات رو با هویه زد
    مثلا پکبج BGA
    یا اگر پایه های NRF رو دبده باشید و خیلی قطعات دیگه
    اینهایی که دوستان میفرمایند درسته ولی برای قطعات معمول
    2013/09/03
    1,984
    700

قطعات پایه دار تا QFN رو میشه با هویه SMD لحیم کرد

لینک زیر رو ببینید

2013/04/24
    2,778
    2,910

دوستانی که معتقد هستن برای شروع کار با قطعات نصب سطحی حتما به هویه سرامیکی یا باد گرم نیاز دارن باید بگم که خود من با همین هویه های معمولی 10تومنی کارم رو شروع کردم و بعد از این که کامل کار با این قطعات رو یاد گرفتم صرفا برای راحتی کار هویه دیجیتال و باد گرم خریدیم

اولین نکته برای کار با این قطعات قیمیت تمام شده محصول نسبت به قطعات دیپ هست

هرچند این مطلب از چناب کی نژاد خیلی میتونه مفید باشه:

نکته ای در طراحی مدار چاپی:

اگر لازم باشد یک مدار چاپی پر تراکم حتما بصورت یک رو طراحی شود، استفاده از قطعات smd (علیرغم فضای کمتری که اشغال می کنند) لزوما بهترین گزینه نیست. زیرا بیشتر بودن فاصله پایه های قطعات، امکان عبور یک یا چند track را بسته به نوع قطعه از بین پایه های آنها فراهم می کند که این امکان می تواند برای طراحی مدارهای پر تراکم بصورت یک رو بسیار مفید باشد. البته این مورد کاملا بستگی به آرایش مدار و نوع قطعات و ... دارد و نمی توان آن را بصورت یک قاعده کلی بیان کرد. اما منظور از این مطلب این است که مدارهایی را می توان مثال زد که در صورت استفاده ازکلیه قطعات از نوع smd، امکان طراحی مدار چاپی در ابعاد مشخص بصورت یک رو برای آنها وجود نداشته باشد. اما همان مدار را می توان در همان ابعاد در صورت استفاده از بعضی قطعات غیر smd و با فواصل پایه بیشتر، بصورت یک رو طراحی کرد.
    (مطلب از کانال تلگرام knowledgeplus.ir کپی شده است)
    2014/10/05
    1,552
    1,122

با سلام و درود
    در این مطلب به بحث لحیم کاری و تجهیزات مرتبط پرداخته شده است و می تواند برای لحیم کاری قطعات SMD نیز از مطالب آن بهره برد:

ویرایش توسط فکر : 2016/10/26 در ساعت 19:55
    2016/12/28
    11
    6

با سلام خدمت اساتید گرامی
    من یه سوال دارم
    دوستان راجع به لحیم کاری توضیحات خیلی خوبی دادند اما یه چیزی که برای من روشن نشده اینه که چجوری خود بورد رو برای قطعات smd تهیه میکنید؟
    میدونیم که برای قطعات دیپ از این بوردهای هزار سوارخ موجوده ولی برای قطعات smd باید چیکار کرد؟ چون به نظر میرسه اگه مثلا ۱ دونه بورد لازم داشته باشی نمی صرفه بدی برات بزنن در حالی که قطعات دیپ رو میتونی روی این بوردای هزار سوراخ به راحتی مونتاژ کنی.
    الان شرکتای بیرون قبول میکنن یه دونه بورد برات بزنن؟ چقدر طول میکشه تحویل بدن و هزینش چقدره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    2007/11/22
    تبریز
    2,508
    538

نقل قول نوشته اصلی توسط daryooshaghayi

با سلام خدمت اساتید گرامی
    من یه سوال دارم
    دوستان راجع به لحیم کاری توضیحات خیلی خوبی دادند اما یه چیزی که برای من روشن نشده اینه که چجوری خود بورد رو برای قطعات smd تهیه میکنید؟
    میدونیم که برای قطعات دیپ از این بوردهای هزار سوارخ موجوده ولی برای قطعات smd باید چیکار کرد؟ چون به نظر میرسه اگه مثلا ۱ دونه بورد لازم داشته باشی نمی صرفه بدی برات بزنن در حالی که قطعات دیپ رو میتونی روی این بوردای هزار سوراخ به راحتی مونتاژ کنی.
    الان شرکتای بیرون قبول میکنن یه دونه بورد برات بزنن؟ چقدر طول میکشه تحویل بدن و هزینش چقدره؟
    معمولا برد رو خود فرد طراحی میکنه. برای قطعات smd، بردی مثل برد هزار سوراخ وجود نداره که کار باهاش راحت باشه. البته بعضی از بردهای تبدیل smd به dip وجود داره که مخصوص IC هست و میشه از اونها برای تبدیل میکروکنترلر استفاده کرد و بقیه مدار رو روی برد هزارسوراخ پیاده کرد. البته کلا برد سوراخ دار باعث میشه مدار خیلی شلوغ بشه. شخصا چندان باهاش موافق نیستم، مگر در جاهایی که برد کوچیک هست و قطعاتش کمه و بیشتر از چندتا دونه برد، احتیاج نیست.
    این هم شکل هایی از نمونه بردهای تبدیل IC های smd به dip
    ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی : 2017/05/06 در ساعت 13:47
    2016/12/28
    11
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی

معمولا برد رو خود فرد طراحی میکنه. برای قطعات smd، بردی مثل برد هزار سوراخ وجود نداره که کار باهاش راحت باشه. البته بعضی از بردهای تبدیل smd به dip وجود داره که مخصوص IC هست و میشه از اونها برای تبدیل میکروکنترلر استفاده کرد و بقیه مدار رو روی برد هزارسوراخ پیاده کرد. البته کلا برد سوراخ دار باعث میشه مدار خیلی شلوغ بشه. شخصا چندان باهاش موافق نیستم، مگر در جاهایی که برد کوچیک هست و قطعاتش کمه و بیشتر از چندتا دونه برد، احتیاج نیست.
    این هم شکل هایی از نمونه بردهای تبدیل IC های smd به dip

ممنون

شرکتا با چه برنامه ای کار میکنن؟ یعنی تو چه محیطی باید طراحی کرد؟
    تعداد کم تو قیمت تمام شده تأثیر داره؟

2007/11/22
    تبریز
    2,508
    538

اکثرا فایل های نرم افزار آلتیوم رو قبول میکنن. هر چقدر تعداد بیشتر بشه، هزینه ی هر برد کاهش پیدا میکنه. بهتره جزئیات طراحی PCB رو تو بخش

مطرح بفرمایید تا نظم تاپیک به هم نریزه. با سپاس
صفحه 8 از 9 نخست 123456789 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 82