اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درست کار نکردن کدویژن(کامپایلر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درست کار نکردن کدویژن(کامپایلر)

با سلام بر مهندسین
    اخرین ووزن کد ویژن را یعنی 3.12 را نصب کردم ولی 2 تا مشکل داره !! پروژه را نمی توانم مستقسم باز کنم و باید از منوی نر مافزار و قسمت file => open باید حتما باز بشه و گرنه ارور میده که لاینسس نداره و......... به خاطر کرک اش هست گمان کنم!! مشکل بعدی که جدی تر هست زمانیکه میخوام پروژه کامپایل کنم درست و حسابی کامپایل نمی کند!! مثلا فایل hex داخل پوشه debug را پاک کردم و دوباره رفتم توی کدویژن و دکمه کامپایل اش را زدم ولی اصلا فایلی تولید نمی کند(hex)! کلا روی اعصاب هست!! راه حل چی هست؟ ایا نرم افزار رایگان دیگری سراغ دارید که بی درد سر باشد؟
    سپاس

پاسخ : درست کار نکردن کدویژن(کامپایلر)

واسه اینکه ارور لایسنس نده روی فایل پروزه راست کلیک کنید و open with رو بزنید و بعدش choose program default رو بزنید و بعدش آدرس اون فایل کرک که تو فولدر اصلی برنامه ریختید رو بدید..واسه همیشه درست میشه...

مورد دوم هم build all رو بزنید تا فایل hex رو هم بده

مورد سوم هم پیشنهاد من Atmel Studio هست...برخلاف کدویژن رایگانه و بسیار قوی تر...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
      واسه اینکه ارور لایسنس نده روی فایل پروزه راست کلیک کنید و open with رو بزنید و بعدش choose program default رو بزنید و بعدش آدرس اون فایل کرک که تو فولدر اصلی برنامه ریختید رو بدید..واسه همیشه درست میشه...

مورد دوم هم build all رو بزنید تا فایل hex رو هم بده

مورد سوم هم پیشنهاد من Atmel Studio هست...برخلاف کدویژن رایگانه و بسیار قوی تر...
      ممنون دوست عزیز: مورد 1و2 شما را قبلا انجام دادم ولی اصلا تاثیر نداشت !! البته بگیر و نگیر داره!! بعضی اوقات کدویژن درست کار می کنه و گاهی اوقات مثل الان : نه !!
      میگم لطفا در مورد اتمل بیشتر توضیح بدهید!! نسخه رایگان اش کدام هست؟ 6 هست؟ حجم اش دیدم نزدیک 700 مگ هست!! کار باهاش چطوری هست؟ مثلا پروژه هایی که با کدویژن نوشته شده اند را میشه درون اتمل باز کرد و کامپایل و ویرایش و.. کرد؟ چه تفاوت هایی داره کلا با کدویژن؟
      سپاس

دیدگاه

نه دیگه با همون حل میشه...یه فایل رجیستری هم داره...اونو اجراش کنید..شاید اونو یادتون رفته...اگه بازم مشکلی بود بگید کرک کدویژن خودمو بزارم اینجا...

ببینید کدویژن یه محیط کدنویسی خییلی خیییلی ساده و ابتدایی داره به همراه کامپایلر کدویژن

ولی مجموعه (IDE) اتمل استودیو از ادیتور بسیار بسیار حرفه ای ویژوال استودیو (که مزیت هاش بر هیج کسی پوشیده نیست) به همراه کامپایلر قدرتمند و رایگان AVR-GCC تشکیل شده...حجم زیادش به خاطر وجود Shell مربوط به ویژوال استودیو هست...با ویژوال استودیو که کار کنید کاملا با زبان استاندارد C رو به رو هستید و به صورت استاندارد کدنویسی مکید....مثلا یادمه تو کدویژن باید متغیر ها ابتدای برنامه تعریف میشدند..خب این یک محدودیت مسخره ست...کجای زبان C همچین محدودیتی وجود داره؟...یا مثلا واسه دستیابی به بیت 3 پورت A در کدویژن مینویسید PORTA.3 اینو اگه تو اتمل استودیو بنویسید ارور میده چون که جزو دستورات استاندارد C نیست...یا مثلا توی کدویژن قراره یه دیتا آبجکت توی حافظه فلش تعریف کنید : flash int my_nt;
        خب باز هم این جزو دیتورات مخصوص کدویژنه و توی C نیست....تو امتل استودیو اینطور تعریف میشه :
        [code=asm]static const int my_int progmem[/code]
        میبنید؟بسیار زیبا و کامل و البته استاندارد...

از خوبیای اتمل استودیو هرچی بگم کمه...این که رایگان هست و دغدغه اینو ندارد که الان که کرکش کردید ممکنه خوب کار نده...اینکه مورد تایید خود اتمل هست پس حتما هر مشکلی هم واسش پیش بیاد سریعا پدیتش میکنن و نمیذارن باگ داشته باشه...ولی خب برید سایت کدویژن رو نگاه کنید...انگار که از جنگ جهانی دیگه پدیتش نکردن..ساپورت هم نمیشه دیگه و .....

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
          نه دیگه با همون حل میشه...یه فایل رجیستری هم داره...اونو اجراش کنید..شاید اونو یادتون رفته...اگه بازم مشکلی بود بگید کرک کدویژن خودمو بزارم اینجا...

ببینید کدویژن یه محیط کدنویسی خییلی خیییلی ساده و ابتدایی داره به همراه کامپایلر کدویژن

ولی مجموعه (IDE) اتمل استودیو از ادیتور بسیار بسیار حرفه ای ویژوال استودیو (که مزیت هاش بر هیج کسی پوشیده نیست) به همراه کامپایلر قدرتمند و رایگان AVR-GCC تشکیل شده...حجم زیادش به خاطر وجود Shell مربوط به ویژوال استودیو هست...با ویژوال استودیو که کار کنید کاملا با زبان استاندارد C رو به رو هستید و به صورت استاندارد کدنویسی مکید....مثلا یادمه تو کدویژن باید متغیر ها ابتدای برنامه تعریف میشدند..خب این یک محدودیت مسخره ست...کجای زبان C همچین محدودیتی وجود داره؟...یا مثلا واسه دستیابی به بیت 3 پورت A در کدویژن مینویسید PORTA.3 اینو اگه تو اتمل استودیو بنویسید ارور میده چون که جزو دستورات استاندارد C نیست...یا مثلا توی کدویژن قراره یه دیتا آبجکت توی حافظه فلش تعریف کنید : flash int my_nt;
          خب باز هم این جزو دیتورات مخصوص کدویژنه و توی C نیست....تو امتل استودیو اینطور تعریف میشه :
          [code=asm]static const int my_int progmem[/code]
          میبنید؟بسیار زیبا و کامل و البته استاندارد...

از خوبیای اتمل استودیو هرچی بگم کمه...این که رایگان هست و دغدغه اینو ندارد که الان که کرکش کردید ممکنه خوب کار نده...اینکه مورد تایید خود اتمل هست پس حتما هر مشکلی هم واسش پیش بیاد سریعا پدیتش میکنن و نمیذارن باگ داشته باشه...ولی خب برید سایت کدویژن رو نگاه کنید...انگار که از جنگ جهانی دیگه پدیتش نکردن..ساپورت هم نمیشه دیگه و .....
          ممنون دوست عزیز: این طور که شما از اتمل گفتید (syntax) و..... من را یاد ویژوال استودیو و سی شارپ انداختید :mrgreen: با توجه به گفته های شما پس با توجه به اینکه اکثر پروژه ها با کدویژن نوشته می شوند برای کار با اتمل باید متغیر ها و... ویرایش شوند !! که نیازمند وقت گذاشتن و... اصلا اموزش فارسی برای اتمل هست!!؟ مثل تبدیل کد های کدویژن به اتمل و....
          لطفا اگر کرک برای کدویژن دارید بدهید یک تست کنم شاید راه افتاد !! وگرنه باید رفت سراغ همین اتمل !
          سپاس

دیدگاه

اگه بازم مشکلی بود بگید کرک کدویژن خودمو بزارم اینجا...
            اگه کرک کدویژن به همراه راهنمای کرک کردنشو قرار بدبد خیلی ممنون میشم.
            www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

من را یاد ویژوال استودیو و سی شارپ انداختید
              دقیقا همینه...نصور کنید تو همچین محیطی کد بزنید واسه میکرو تون...
              کرک رو به محض اینکه پیدا کنم میذارم...

www.intelart.ir

دیدگاه

soft98.irدانلود کنید اموزششم هست هیچ مشکلی هم نداره
                http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

لینک دانلود کرک :

http://uplod.ir/hkj8dynwhd8w/Crack.zip.htm

اول اون فایل رجیستری رو ران کنید و تاییداشت رو بزنید بعدش اون فایل exe رو کنار فایل اجرایی برنامه کپی کنید و روی فایل پروژه تون راست کلیک کنید و از منو open with همین فایلی که کپی کردید رو به عنوان برنامه دیفالت بهش معرفی کنید...اینجوری دیگه مشکلی نداره...

www.intelart.ir

دیدگاه

منم وقتی تو avr برنامه مینویسم یا کامپایل نمیشه یا اینکه فایل هگز رو نمیده میتونین کمکم کنید که بفهمم مشکلش چیه؟

دیدگاه

سلام :
                      تو AVR برنامه می نویسین !!!!!!! :surprised:
                      منظورتون بسکام یا کدویژنه دیگه ؟؟؟
                      شایدم نرم افزار جدیدی اومده ما خبر نداریم :rolleyes:
                      دقیق تر مشکل یا ERROR و بیان کنین تا دوستان کمکتون کنن . . .
                      از پروگرمر ERROR داده میشه یا از برنامه ؟؟؟؟؟
                      چه ERROR ی داده میشه ؟؟؟
                      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهرناز 71
                        منم وقتی تو avr برنامه مینویسم یا کامپایل نمیشه یا اینکه فایل هگز رو نمیده میتونین کمکم کنید که بفهمم مشکلش چیه؟
                        خب اینکه میتونه هزار دلیل داشته باشه...سوالتو باید واضحتر بیان کنید...

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهرناز 71
                          اگر رندوم اینطور بشه میتونه بخاطر کرک باشه یادمه تو نسخه های قدیمی گاهی این اتفاق میفتاد شایدم باگ نرم افزار بود.
                          برای خروجی هگز هم برید:
                          Project-->Configure-->Files-->OutputDirections
                          اونجا محل ذخیره شدن خروجی هارو میبینید

دیدگاه

برنامه هامو تو کد ویژن مینویسم برای کامپایل بعضی موقع ها جاهایی error میگیره که اصلا مشکلی نداره و اگه کامپایل شد زمانی که روی build the project یا build all project files کلیک میکنم پیغام میده که فایل نمیتونه باز بشه و فایل هگز رو نمیده.موقعی که پروژه رو ذخیره میکنم مستقیم باز نمیکنه

دیدگاه

از سالم بودن کرکش اطمینان دارین؟

www.intelart.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X