اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول

سلام.من ماژول hc05 رو تنها با وصل کردن مثبت و منفیش راه انداختم و گوشیم ماژولو پیدا کرد اما وقتی پایه 34رو به 3.3v وصل میکنم تا وارد mode2 بشه، دیگه گوشی ماژولو پیدا نمیکنه حتی led هم چشمک نمیزنه.ممکنه علتشو بگین

پاسخ : راه اندازی ماژول

نوشته اصلی توسط reza.zibandeh
    سلام.من ماژول hc05 رو تنها با وصل کردن مثبت و منفیش راه انداختم و گوشیم ماژولو پیدا کرد اما وقتی پایه 34رو به 3.3v وصل میکنم تا وارد mode2 بشه، دیگه گوشی ماژولو پیدا نمیکنه حتی led هم چشمک نمیزنه.ممکنه علتشو بگین
    اول باید 34 رو 1 کنی بعد تغذ یه رو بدی.اگه این کار رو نکردی از فکر مود2 بیا بیرون چون احتمالن داغون شده
    مشخصات : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg638969#msg638969

هیچ وقت از یادگیری نترس
    [move] :agree: :biggrin: :sad: :rolleyes:[/move]

دیدگاه

من بایک سیم پایه 34 رو به همون رگلاتور 3.3v که ماژول ازش تغزیه میشه وصل کردم .و بعد روشن کردم ولی ماژول شناسایی نشد بعد سیم 34 رو همون موقع که مدار روشنه، قطع میکنم؛ بازم ماژول شناسایی نمیشه ولی وقتی جریان کل مدار رو قطع میکنم دوباره وصل میکنم ماژول شناسایی میشه.
      ببخشید ممکنه برام توضیح بدین هرکدوم از مد ها دقیقا چه کارایی هایی دارند و ایا وقتی ما با بلوتوث ترمینال یک عدد برای ماژول میفرستیم تا وقتی در یکی از مد ها نباشه این عدد رو در پایه ی tx خودش قرار نمیده؟
      بعد من ماژولو بدون سوکت یا پایش خریدم و خودم براش یک برد ساختم میتونه علت خراب شدن مد2 بخاطر داغ شدن زیاد مدار در زمان لحیم کردن باشه؟

دیدگاه

از مد ها در چه کارهایی باید استفاده کنیم؟

دیدگاه

یرای ارسال at command ی تحقیق بکن.
          برو دیتاشیت بخون.درضمن باید پین 34 رو بدی ب میکرو تا راحت تر جواب بگیری.ولتاز مازول هم باید با تاحیر بدی .اول باید 34 1 بشه

هیچ وقت از یادگیری نترس

دیدگاه

اگر ما در برنامه بادریت کاری رو روی 9600تنظیم کرده باشیم برای تغییرatcomment ها باید از mode2 و اگر روی38400 تنظیم کرده باشیم از mode1استفاده کنیم؟
            ایا تنها عاملی که تعیین میکنه ما از چه مدی استفاده کنیم باد ریت کاری ما هست؟

دیدگاه

سلام .من برنامه ای نوشتم که هر عدد یا حرفی که بلوتوث ترمینال ارسال کردم مدار دوباره همونو برام بفرسته.اما هر عددی که میفرستم تو جواب برام چند تا علامت سوال میفرسته به نظرتون اشکال در چیه؟

دیدگاه

اینم برنامم
                "regfile="m8def.dat$
                cristal=8000000$
                $boud=9600
                Dim a as byte
                Do
                ()a = inkey
                print a
                Loop
                End

دیدگاه

مشکل از باودریته

هیچ وقت از یادگیری نترس

دیدگاه

من پایه 34 رو به زمین وصل کردم که ماژول بادریتش در حالت پیش فرض یعنی 9600 قرار بگیره همینطور در برنامه هم بادریت میکرو رو 9600 گذاشتم.
                    ایا نیازه هنگام پروگرم کردن فیوز بیتی رو تغییر بدم؟
                    من پایه 34 رو از زمین جدا میکنم و بادریت میکرو رو تغیر میدم ببینم چی میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.zibandeh
                      من پایه 34 رو به زمین وصل کردم که ماژول بادریتش در حالت پیش فرض یعنی 9600 قرار بگیره همینطور در برنامه هم بادریت میکرو رو 9600 گذاشتم.
                      ایا نیازه هنگام پروگرم کردن فیوز بیتی رو تغییر بدم؟
                      من پایه 34 رو از زمین جدا میکنم و بادریت میکرو رو تغیر میدم ببینم چی میشه.
                      این بلا ها رو سر پایه 34 نیار.اول باید این پین مثبت بشه.بعد تغذیه ماژول وصل بشه.نیازی ب زمین کردنش هم نیست

هیچ وقت از یادگیری نترس

دیدگاه

برای باودریت 9600 باید تو مد 1 راه اندازی بشه.این دیتاشیته.
                        کد:
                         After power on, it can enter the AT 
                        mode by triggering PIN34 with high level. Then 
                        the baud rate for setting AT command is equal to 
                        the baud rate in communication, for example: 
                        9600.

هیچ وقت از یادگیری نترس

دیدگاه

این که ما پایه 34 رو قبل از شروع مدار یک کنیم یا بعد از شروع مدار یک کنیم وارد یکی از حالت مد میشه که این کارو ما وقتی انجام میدیم که ماژولو با ارتباط سریال به کامپیوتر وصل کردیم و atcomment هارو میخوام تغییر بدیم .اما من نمیخوام وارد مد خاصی بشم فقط میخوام ماژول بادریت 9600 داشته باشه.این بادریت چون حالت پیش فرض ماژوله، در حالتی که ماژول رو ساده هم روشن بکنیم بادریتش 9600 هست.

دیدگاه

فرکانس داخلی میکرو رو علاوه بر نوشتن تو برنامه در زمان پروگرم کردن کجا میشه تغییرش داد .در بسکام

دیدگاه

فیوز بیت رو نباید موقع پروگرم کردن بذارم رو اسیلاتور rc داخلی و روی 8000000 تنظیم کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X