اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PICKIT 2 Vs PICKIT 3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PICKIT 2 Vs PICKIT 3

با سلام.
    در انجمن خود Microchip اکثر کاربران گفته بودند که PICKIT 3 اصلا پروگرامر خوبی نیست و هرکسی که خریده بود پشیمون بود و تنها مزیت آن را پشتیبانی از سری های جدید عنوان میکردند.
    دوستانی که از این دو پروگرامر یعنی PICKIT 2 و PICKIT 3 استفاده میکنند، چه تفاوت هایی میان این دو وجود دارد؟
    آیا PICKIT 3 با توجه به قیمت بالاتر آن ارزش خریدن دارد؟

پاسخ : PICKIT 2 Vs PICKIT 3

دوستان میشه راجع به pickit3 بگید چجوریه؟من هرجا سرچ کردم از pickit2 بیشتر تعریف کردن.من از سایت یکی سفارش دادم هنوز نرسیده ایا واقعاا pickit2 بهتره؟؟؟؟؟ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

دیدگاه

من با دو تاشون کار کردم تقریبا مثل هم هستند فقط سری های جدید پشتیبانی میکنه
      یه مزیت دیگه ای هم که داره اینه که یک سری از میکروها به جای 13 ولت که باید به پایه MCLR بدی تا بره توی مد پروگرام با 8 ولت توی این مد میره
      که شما میتونید با یک دیود زنر خروجی 13 ولت PICKIT2 تبدیل به 8 کنید . PICKIT3 این ولتاژ هارو میسازه

دیدگاه

پس یعنی میگید مشکلی نداره؟و اینی که گرفتید از فروشگاه همین سایت گرفتین؟

دیدگاه

فروشگاه اوائل که اورده بود و قیمت 150-160 میداد اریجینال بودن ولی اینهایی که قیمتشون از 70 تا 120 تومنه اریجینال نیستند

دیدگاه

والا من یه 80 تومنی گرفتم نمیدونم چجوریه پس اینطور ک میگید اورجینال نیست....ایا کسی از همین 80 تومنی گرفته؟

دیدگاه

سلام دوستان
              درسته منم یکی از این ها رو خریدم اورجینال نیستند حتی بعضی وقت ها ای سی هایی که تو لیست گفته ساپورت میکنه رو نمیشناسه

شما اگر فایل های برنامه pickit2 رو بتونید تغییر بدید حتی ای سی هایی رو که ساپورت نمیکنه میتونید بهش بشناسونید

موفق باشید
              عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimohammad_sh
                سلام دوستان
                درسته منم یکی از این ها رو خریدم اورجینال نیستند حتی بعضی وقت ها ای سی هایی که تو لیست گفته ساپورت میکنه رو نمیشناسه

شما اگر فایل های برنامه pickit2 رو بتونید تغییر بدید حتی ای سی هایی رو که ساپورت نمیکنه میتونید بهش بشناسونید

موفق باشید
                میشه بیشتر توضیح بدید؟من pickit2 نداشتم .به طور کلی اولین استارتم با همین pickit3 هست که از فروشگاه خریدم :mrgreen:

دیدگاه

من اورجینالش رو دارم و با مدل های 70 تومنی غیر اورجینالش هم کار کردم
                  زیاد متفاوت نیست. البته از لحاظ عمر کاری نمیدونم 3 ساله که مدل اورجینال رو دارم و میانگین روزی 200 تا پروگرام باهاش میزنم
                  سرعت خوبی داره و با توجه به اینکه استفاده از مدل های قدیمی pic دیگه به صرفه نیست و مدل های جدید امکانات عالی و قیمتی خیلی خوبی دارن تقریبا pickit2 دیگه بلااستفاده میشه
                  فقط یه نکته اینکه این پروگرامر با نرم افزار به اسم pickit3 اذیت میکنه اما با mplab IDE خیلی عالیه
                  قسمت تغذیش هم خیلی قوی نیست و من همیشه از خود برد تغذیه رو به میکرو میدم
                  AYRIC

دیدگاه

ممنون اقا رضای عزیز...حالا من اینو گرفتم اگه کارم با pic کلیک خورد اورجینالشو میخرم.بعدش یک نکته دیگه اینکه کامپایلر ccs بهتره یا mikroc من شنیدم MIKROC اذیت میکنه من برنامم اینه که چندتا کلید دارم و میخوام از پورت سریال هم استفاده کنم و البته بخاطر مشکلات نویزی و گاها بعضی هنگ ها اومدم سمت pic یکی از دوستان گفته بود mikroc توی اجرای Delay و .. و ارتباط سریال مشکل داره. حالا من با کدوم کامپایلر کار کنم که خیالم راحت بشه؟ :icon_razz:البته وقتمم کمه نمیتونم با mplab فعلا کار کنم :mrgreen:

دیدگاه

کامپایلر mikroc اگر حجم برنامه هاتون کم باشه عالیه و مشکلی نداره ولی اگر حجم برنامه ها زیاد شد حدودا 12 کیلو به بالا دیگه کار نمیکنه

دیدگاه

اگه کرک کنیم مشکلی نیست.
                        لایبری های میکرو سی یکم حجم بیشتری از لایبری های CCS میگیره ولی در عوض دستوراتش استاندارده و میتونید مستقیم به همه رجیستر ها دسترسی داشته باشید
                        ولی CCS اصلا استاندارد نیست با مکافات میشه به رجیستر ها دستور داد . مثلا اگه دستور TRISA=0 بنویسی باید توی CCS تعریف کنی ولی توی MIKROC این مشکل نیست تغریبا شبیه دستورات MPLAB هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
                          اگه کرک کنیم مشکلی نیست.
                          من الان باهاش درگیرم اگر کرک نشه که بیشتر از 2 کیلو کامپایل نمیکنه

من الان کرک هم کردم حتی چند تا نسخه کرک هم تست کردم بیشتر 12 کیلو کامپایل میکنه ولی وقتی پروگرام میکنی دیگه کار نمیکنه

به هر حال اگر راه حلی داره بفرمایید ما هم استفاده کنیم

ممنون

دیدگاه

درود.
                            من میخوام با pic شروع کنم.
                            پروژ های نیمه صنعتی.
                            پروگرامر PICKIT 2 بگیرم یا PICKIT 3 ؟؟؟

این اصلیه

یا این ؟؟؟

سپاس
                            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                              من با دو تاشون کار کردم تقریبا مثل هم هستند فقط سری های جدید پشتیبانی میکنه
                              یه مزیت دیگه ای هم که داره اینه که یک سری از میکروها به جای 13 ولت که باید به پایه MCLR بدی تا بره توی مد پروگرام با 8 ولت توی این مد میره
                              که شما میتونید با یک دیود زنر خروجی 13 ولت PICKIT2 تبدیل به 8 کنید . PICKIT3 این ولتاژ هارو میسازه
                              سلام
                              توی MPLAB X وقتی میکرو PIC24fj16mc102 را برای پروژه انتخاب می کنم در مرحله بعدش که انتخاب پروگرامر میاد PICKIT2 را قرمز و غیر قابل انتخاب نشان میده.

آیا به این معنی است که نمی توان با PICKIT2 اون میکرو را پروگرام کرد؟ یعنی هیچ راهی نداره که بشه با این پروگرامر و حالا با کمی دستکاری بتوان پروگرام نمود؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X