اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریست کردن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریست کردن میکرو

سلام دوستان من یه بار میکروم رو پروگرام کردم...الان میخوام یه برنامه دیگه روش بریزم و دوباره پروگرمش کنم...باید گزینه ریست رو بزنم؟
    در ضمن من اصلا بلد نیستم تو پروگرم کردن با فیوز بیت ها کار کنم...اصن برای چی هستن؟

پاسخ : ریست کردن میکرو

سلام
    برای پروگرم کردن دوباره میکرو کافیه مثل بار اول پروگرم آل رو بزنید.(اگه با کدویژن پروگرم میکنید)

بطور ساده میشه گفت که : فیوزبیتها قسمت ها یا بیت هایی سخت افزاری هستند که برای پیکربندی میکروکنترلر طراحی شدن و از طریق نرم افزاری قابل برنامه ریزی هستند.
    برای مثال میشه از اونها برای مقاصد امنیتی استفاده کرد! در این صورت اطلاعات موجود بر روی میکروکنترلر از خونده شدن در امان می مونن.
    مهمترین کاربرد فیوزبیت که ما بیشتر باهاش سروکار داریم انتخاب فرکانس کاری میکرو هستش.
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shabnam77
      سلام دوستان من یه بار میکروم رو پروگرام کردم...الان میخوام یه برنامه دیگه روش بریزم و دوباره پروگرمش کنم...باید گزینه ریست رو بزنم؟
      در ضمن من اصلا بلد نیستم تو پروگرم کردن با فیوز بیت ها کار کنم...اصن برای چی هستن؟
      سلام
      با چه میکرویی کار میکنید و با چه برنامه ای میخواید پروگرام کنید؟!!
      آموزش کامل فیوزبیت ها همه جا هست و میتونید به دیتاشیت هم مراجعه کنید
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات
      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
          سلام
          با چه میکرویی کار میکنید و با چه برنامه ای میخواید پروگرام کنید؟!!
          آموزش کامل فیوزبیت ها همه جا هست و میتونید به دیتاشیت هم مراجعه کنید
          سلام..atmega32 با کدویژن

دیدگاه

در بسکام کافی است که میکرو را قبل از پروگرام پاک کنید که گزینه آن Erase است که طبق تصویر زیر پنجمین آیکن از سمت چپ (آیکن قرمز رنگ) دستور پاک کردن را به پروگرامر ارسال میکند.

در صورتیکه عملیات با موفقیت انجام شود. در نهایت میتوانید با زدن آیکن Check if chip erased یا همان آیکن هشتم از سمت چپ (آیکن چیپ سبز رنگ با علامت سئوال زرد روی آن) از پاک شدن کامل میکرو مطمئن شوید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

سلام دوستان کسی هست بدونه که چرا میکرو ATMEGA16 نویز میگیره وقت یک سیمی که از برق عبور میکنه رو نزدیکش میکنی ای سی بهم میریزه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ABBAS19 نمایش پست ها
                سلام دوستان کسی هست بدونه که چرا میکرو ATMEGA16 نویز میگیره وقت یک سیمی که از برق عبور میکنه رو نزدیکش میکنی ای سی بهم میریزه ؟
                اگر استانداردهای طراحی رو رعایت نکرده باشید این اتفاق میفته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X