اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سنسور التراسونیک srf04

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سنسور التراسونیک srf04

با سلام
    من سنسور srf04 رو راه اندازی کردم.
    حالا مشکل من در اینکه نمیتونم بگم مثلا اگه مانع به فاصله ی 10 سانتی رسید یه led رو روشن کنه؟؟
    با تشکر

پاسخ : راه اندازی سنسور التراسونیک srf04

نوشته اصلی توسط rekima
    با سلام
    من سنسور srf04 رو راه اندازی کردم.
    حالا مشکل من در اینکه نمیتونم بگم مثلا اگه مانع به فاصله ی 10 سانتی رسید یه led رو روشن کنه؟؟
    با تشکر
    سلام
    هر سنسوری یک خروجی از جنس ولتاژ یا جریان داره که در صورت تحریک، سیگنالی از اون خارج میشه. این سیگنال رو میتونید به صورت مستقیم یا پس از عبور از تقویت کننده، برای کنترل مدارات مربوطه استفاده کنید!
    امیدوارم درست متوجه منظورتون شده باشم..
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

سلام
      سنسور های srf04 بر اساس پالس کار میکنند یعنی به این صورت که شما یه پالسی رو میفرستی و بعد میگیری و اندازی گیری میکنی و اندازه ی سنسور تا مانع بدست میاد.
      حالا من چجوری بگم که مثلا مانع به 10 سانتی سنسور رسید یه led رو روشن کنه؟
      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rekima
        سلام
        سنسور های srf04 بر اساس پالس کار میکنند یعنی به این صورت که شما یه پالسی رو میفرستی و بعد میگیری و اندازی گیری میکنی و اندازه ی سنسور تا مانع بدست میاد.
        حالا من چجوری بگم که مثلا مانع به 10 سانتی سنسور رسید یه led رو روشن کنه؟
        با تشکر
        فرقی نمی کنه دوسته عزیز. خروجی سنسور بالاخره یا از جنس ولتاژ و جریانه که باید به کمک A/D پردازش بشه، یا اگر به صورت فرکانس هست باید ببینید در زمان تحریک، آیا دامنه ی پالس خروجی تغییر میکنه یا فرکانس پالس! اگر دامنه ی پالس تغییر کنه باز باید به کمک A/D پردازش بشه، و اگر فرکانس پالس تغییر می کنه می تونید به کمک روش شمارش پالس، سیگنال خروجی رو پردازش کنید.
        در صورت تغییرات دامنه ی سیگنال خروجی، می تونید به جای استفاده از A/D، از یک مقایسه کننده استفاده کنید.
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

ساده ترین کار اینه که از ماژول آماده اون استفاده کنید راه اندازی بسیار ساده ای داره
          عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

زیاد متوجه سوال نشدم با این حال سنسورس هر خروجی بده چه دیجیتال چه آنالوگ در نهایت یه عدد تو میکرو برای پردازش داریم مثلا تو 10 سانتی متری عدد 77 رو داریم (مثلا) خب شرط میزاری اگه عدد سنسور 77 شد led بوق بزنه :biggrin: کاری نداره که

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrmahdi3
              زیاد متوجه سوال نشدم با این حال سنسورس هر خروجی بده چه دیجیتال چه آنالوگ در نهایت یه عدد تو میکرو برای پردازش داریم مثلا تو 10 سانتی متری عدد 77 رو داریم (مثلا) خب شرط میزاری اگه عدد سنسور 77 شد led بوق بزنه :biggrin: کاری نداره که
              led بوق بزنه
              منظورتون اینه که led چشمک بزنه ؟؟
              عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrmahdi3
                سلام
                منم همینو میگم که وقتی عدد برابر 10 شد (مثلا)بره به زیر برنامه یه کارایی بکنه ولی وقتی میره به زیر برنامه دیگه از زیر برنامه در نمیاد. که با دادن یک تاخیر درست شد.
                با تشکر از همه ی دوستان.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X