اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

DS18B20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

DS18B20

سلام خدمت دوستان
    من قبلا یه مدار با ای وی ار و سنسور 18b20 ساختم که مشکلی نداشت ولی جدیدا این سنسور رو دوباره خریدم و روی همین مدار گذاشتم چیزی که برام عجیبه اینه که با سنسور جدید، دما مثل قبلی یک دهم یک دهم تغییر نمیکنه و 0.5 درجه کم وزیاد میشه یعنی مثلا از 30.0 میره به 30.5 و 31.0 و... به عبارتی اعشار فقط 5 و 0 هست،هر دوشون ds18b20 هستن و مدار و برنامه هم یکیه. مگه رزولوشن در حالت پیش فرض 12 بیت نیست؟ برای تغییر رزولوشن از چه دستوری استفاده میشه؟کسی میدونه مشکل از کجاست ، برنامه هم بزبان بیسیک هست.ممنون.

پاسخ : DS18B20

نوشته اصلی توسط em_eca
    سلام خدمت دوستان
    من قبلا یه مدار با ای وی ار و سنسور 18b20 ساختم که مشکلی نداشت ولی جدیدا این سنسور رو دوباره خریدم و روی همین مدار گذاشتم چیزی که برام عجیبه اینه که با سنسور جدید، دما مثل قبلی یک دهم یک دهم تغییر نمیکنه و 0.5 درجه کم وزیاد میشه یعنی مثلا از 30.0 میره به 30.5 و 31.0 و... به عبارتی اعشار فقط 5 و 0 هست،هر دوشون ds18b20 هستن و مدار و برنامه هم یکیه. مگه رزولوشن در حالت پیش فرض 12 بیت نیست؟ برای تغییر رزولوشن از چه دستوری استفاده میشه؟کسی میدونه مشکل از کجاست ، برنامه هم بزبان بیسیک هست.ممنون.
    سلام مطمئنید که شمارش dS18S20 نیست
    برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

پاسخ : DS18B20

نوشته اصلی توسط mohammad...
      سلام مطمئنید که شمارش dS18S20 نیست
      والا منم از همین تعجب کردم که DS18B20 هست و از یه فروشگاه اینترنتی معروف هم خریدم،یعنی این حالت وقتی که S باشه اتفاق می افته ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X