اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار شوکر تک جرقه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار شوکر تک جرقه ای

باعرض سلام و درود فراوان ب شما استادان گران قدر. دوستان بنده تقریبن بیشتر مطالبی ک درموردشوکر در این سایتمون موجود هست رو مطالعه و بررسی کردم حالا قصد ساخت مدار شوکر ساده و آسونی رو دارم ک فقط یک جرقه از خودش تولید کنه. یعنی وقتی دکمه رو میزنی فقط شاهد یک جرقه باشیم نه جرقه های پی در پی. تک جرقه ای اما جرقه قوی. و با باتری 9 تا 12 ولت کار بکنه. خواهشم از دوستان اینه ک هر راهنمایی ک میتونن دریغ نکنن تشکر فراواااان.

پاسخ : ساخت مدار شوکر تک جرقه ای

نوشته اصلی توسط کبیر
    باعرض سلام و درود فراوان ب شما استادان گران قدر. دوستان بنده تقریبن بیشتر مطالبی ک درموردشوکر در این سایتمون موجود هست رو مطالعه و بررسی کردم حالا قصد ساخت مدار شوکر ساده و آسونی رو دارم ک فقط یک جرقه از خودش تولید کنه. یعنی وقتی دکمه رو میزنی فقط شاهد یک جرقه باشیم نه جرقه های پی در پی. تک جرقه ای اما جرقه قوی. و با باتری 9 تا 12 ولت کار بکنه. خواهشم از دوستان اینه ک هر راهنمایی ک میتونن دریغ نکنن تشکر فراواااان.
    خوب دادا واسه چی میخوای اینو
    Just God

دیدگاه

باسلام برای خطر کمتر ........ وخیلی مشتاق ساختن چنین شوکری هستم لطفن راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاه

مث همینا که تو فندکا هست؟؟
        حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کبیر
          باسلام برای خطر کمتر ........ وخیلی مشتاق ساختن چنین شوکری هستم لطفن راهنمایی کنید ممنون میشم
          دادا ببین شوکر و خطر کم باهم یه جا نمیشه شوکرو میسازی دفاع کنی نه که به طرف زدی برگردده بهت بخنده.شما از اینا که داخل فندک استفاده کن
          Just God

دیدگاه

اگه بخای جرقه بزنه باید ترانس بپیچی ولی اگه بخوای جرقه نزنه (400ولت) خیلی سادست و خیلیم قوییی
            یه ترانس 6 ولت یا کمتر بگیر جریانش هم مهم نیست طبیعتا جریان کمتر هم کوچک تره هم ارزون تر (هر چی ولتاژ ترانس کمتر باشه قدرتش بیشتر میشه)
            یه دیود in4007 و یه خازن پلی استر 330 نانو 400 ولت به بالا و یه کلید فشاری (خازن هم میتونید با ظرفیت بیشتری بزارید ولی در این صورت خروجی مرگ بار تری داره و اگه زیادی اضافه بشه ادمو میکشه)
            طرز ساختن
            ترانستون یه سیم پیچ اولیه داره سیمش معمولا قرمز و کلفت تره و یه سیم پیچ ثانویه که سیاه و نازک تر هست مقاومت سیم پیچ اولیه بیشتر از ثانویه هست.
            دیودتون رو به یکی از سیم های اولیه قرمز و کلیدتون رو به یکی از سیم های ثانویه مشکلی وصل کنید.
            یکی از پایه های خازنتون رو به سیم قرمز ثانویه ( که دیود بهش وصل نیست) وصل کنید و اون یکی پایه خازن به پایه دوم دیودتون
            جاباتری هم یکی از سیماش رو به کلید وصل کنید یکی دیگش هم به اون یکی سیم سیاه ترانس.
            حالا مدار تمومه ولتاژ ورودی 6 ولت به بالاست. حالا کلید رو چن بار فشار بدید تا خازن شارژ شه بعد دستتون رو به دوتا پایه خازن بزنید تا شکشو احساس کنید :twisted: اگه توضیحاتم نا مفهوم بود بگید عکس بزارم.

http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

داداش عکسم بزاری که ممنونتیم
              حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

یچی شبیه این
                http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X