اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استاندارد سیم کشی در تابلو برق چطوره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استاندارد سیم کشی در تابلو برق چطوره؟

سلام من یه تابلوی روشنایی دارم برای ی ویلا می سازم و هیچ تجربه ایی عملی هم ندارم می خواستم بدونم
    الان طرح اولیه هم زدم با راهنمایی موجود و کمک دوستان حالا می خواستم بدونم من ورودی سه فاز دارم
    و لامپ ها تک فاز هستن که مسیر این میشه بعد از رفتن به محافظ جان و ساعت نجومی و کنتاکتور میره به فیوز های تک فاز حالا کی باید از سه فاز تک فاز بگیرم؟؟؟؟؟؟
    و چجوری بگیرم شین می خوره بیارم رو شمش شمش رو سوارخ کنم با سرسیم حلقه پیچ کنم چی کار کنم؟

پاسخ : استاندارد سیم کشی در تابلو برق چطوره؟

اگر تابلو مختص روشنایی هست - کل میزان آمپر رو که نیاز دارید رو مشخص کنید و بر همون مبنا از یک یا 2 عدد فیوز 3 فاز (مثلا 63 آمپر) استافده کنید . بعد از اینکه 3 فاز داخل فیوز شدن و نول هم به شینه نصب شد.
    مرحله بعدی استفاده از فیوز های سبک سه فاز هست (مثلا 16 یا 32 ) مرحله بعد تقسیم بندی فیوزهای تک فاز هست که استاندارشون 10 آمپر برای روشنایی هستش که باز شما می تونید مبنا رو بر حسب انتخاب قرار بدید.

نکاتی که باید دقت بشه :
    1- استافده از فیوزهای جنس خوب و حتما کلاس روشنایی باشه (aeg و اشنایدر به نظرم خیلی خوبه)
    2- استافده از کابلشو
    3- قرار دادن فیوز رزرو
    4- لیبل زدن روی فیوز و شماره گذاری کابل ها

ضمناض اگر ی ویلا هست که قراره هفته ای یکبار برق هاش روشن شه میتونی سلکتور بزاری - نیازی به ساعت نجومی نیست.
    از فتوسل هم میتونی استفاده کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X