ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2015/01/31
    155
    1

مشکل با پورت سریال

سلام. من دارم یه لاگر با میکرو میسازم که از هر پورت انالوگ داره تو هر ثانیه 200 بار نمونه برداری میکنه و همراه با تایم real clock روی پورت سریال ارسالش میکنه. ولی تو بخش نمایش (لب ویو) با چند تا مشکل روبه رو شدم.نمایش هم روی خود لب ویو انجام یشه از hyper terminal ya.. استفاده نکردم

1.درقسمت دریافت ،زمان که ابتدای رشته هم هست نمایش داده نمیشه البته فرمت اش رو میزارم :14/2/9 : ربطی به اسلش یا دو نقطه نداره؟
    2.باید هم اطلاعات رو ببینم هم اینکه دخیره هم بکنم(بصورت اکسل) .این هم اگه امکان داره راهنمایی کنین
    3.من داخل برنامه میکرو از رشته 10 استفاده کردم تا به خط جدید بره (البته با بقیه نرما فزار ها درست کار میکنه)ولی تو لب ویو به سطر بعدی نمیره همش تو سطر اول تغییرات دارم
    3.امکان جداسازی رشته های دریافتی وجود داره چون مقدار هشت تا پورت پشت سرم هم هستین میشه اینا رو با کاراکتر کنترلی جداساری کرد؟با چه دستوری؟

2013/08/30
    1,000
    7

پاسخ : مشکل با پورت سریال

سلام

نفهمیدم چی میگی ولی درست حسابی برنامه را ننوشتی پیکربندی سریال پورت اشتباه هست باید از دستور while loopو زمان تاخیر نیز استفاده کنی برای سوال دوم

دستور match patern این کار را انجام میده
    2009/10/21
    تهران
    2,507
    210

نمایشگر رشته در لب ویو هر بار اون رشته ای رو که گرفته نشون میده (بر خلاف edit box در زبانهای برنامه نویسی که رشته های دریافت شده رو به انتهای رشته قبلی اضافه میکنه) و اینکار رو باید خودتون انجام بدین (فعلی رو به قبلیها اضافه کنین)
    برای رفتن به خط بعد هم بایستی کاراکترهای 13 , 10 رو ارسال کنید (اول 13). (یه رشته ثابت هم برای اینکار در قسمت string constant هست)
    2015/01/31
    155
    1

وقتی با لب ویو کار میکنم و دیتا میگیرم بعضی مواقع مبدل یو اس پی به سریاه هنگ میکنه و باید دوباره نرم افزار اش رو نصب کنم تا راه بیفته. خود لب ویو هم ارور framing transfer میده .از چی میتونه باشه؟
    2009/10/21
    تهران
    2,507
    210

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra-meh
    از چی میتونه باشه؟
    مبدل چيني!
    2015/01/31
    155
    1

پاسخ : مشکل با پورت سريال

ببخشيد شما هم همين مشکل رو داشتين؟؟ حب بايد چي کار کرد چي بگيرم؟البته مبدل من سي دي اش رو گم کردم يه برنامه از اينترنت بزاش دانلود کردم.به برنامه هاي ديگه مشکل نداره ولي با لب ويو خيلي اذيت ميکنه
    2015/01/31
    155
    1

پاسخ : مشکل با پورت سريال

نقل قول نوشته اصلی توسط mojalan
    نمايشگر رشته در لب ويو هر بار اون رشته اي رو که گرفته نشون ميده (بر خلاف edit box در زبانهاي برنامه نويسي که رشته هاي دريافت شده رو به انتهاي رشته قبلي اضافه ميکنه) و اينکار رو بايد خودتون انجام بدين (فعلي رو به قبليها اضافه کنين)
    براي رفتن به خط بعد هم بايستي کاراکترهاي 13 , 10 رو ارسال کنيد (اول 13). (يه رشته ثابت هم براي اينکار در قسمت string constant هست)
    ممنون اينکار رو کردم درست شد
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    66

سلام
    یه مقدار حجم دیتا رو کم کنید یعنی تو بازه هایه زمانی بیشتر مثلا 100 میلی ثانیه یا بیشتر از این 500 میلی ثانیه کار کنید تا مبدل هنگ نکنه
    بعضی وقتا حجم دیتا دریافی میره بالا و بافر مبدل پر میشه که باعث هنگ شدن مبدل میشه
    2012/09/06
    18
    0

از بلوک String Subset میتونی داده های رشته ای رو جدا کنی و با جدا شدن هر قسمت از داده مثلا بگی یه کاری کنه واست و...

:nice: :nice:
    2015/01/31
    155
    1

ممنون ali es.خیلی بدردم خورد.(strign subnet) .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19