اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر منبع تغذیه سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر منبع تغذیه سوییچینگ

سلام دوستان
    شاید این مشکل برای خیلی ها بوجود اومده باشه که تو خونه یه منبع تغذیه سوییچنگ دارین ولی به دلایلی قابل استفاده نیست.
    هدف از ایجاد این موضوع رسیدگی به همین مسئله ست. از اساتید دعوت میکنم به سوالات ایجاد شده از طرف کاربران محترم جواب بدن.
    خب میرم سراغ سوال خودم:
    بنده یه منبع 12 ولت 30 آمپر دارم که وقتی به چند عدد led شاخه ای متصلش میکنم بعد از چند دقیقه شروع میکنه به چشمک زدن (همون پرپر کردن). مشکلش چیه؟ راه حلش چیه؟ کدوم قطعش مورد داره؟

پاسخ : تعمیر منبع تغذیه سوییچینگ

نوشته اصلی توسط reza9898
    سلام دوستان
    شاید این مشکل برای خیلی ها بوجود اومده باشه که تو خونه یه منبع تغذیه سوییچنگ دارین ولی به دلایلی قابل استفاده نیست.
    هدف از ایجاد این موضوع رسیدگی به همین مسئله ست. از اساتید دعوت میکنم به سوالات ایجاد شده از طرف کاربران محترم جواب بدن.
    خب میرم سراغ سوال خودم:
    بنده یه منبع 12 ولت 30 آمپر دارم که وقتی به چند عدد led شاخه ای متصلش میکنم بعد از چند دقیقه شروع میکنه به چشمک زدن (همون پرپر کردن). مشکلش چیه؟ راه حلش چیه؟ کدوم قطعش مورد داره؟
    سلام دوست عزیز
    چند احتمال وجود داره
    ال ای دی های شما مشکل داره و داره جریان پیش از حد میکشه
    یا اینکه منبع شما جریان کافی نمیده باعث ای مشکل میشه
    در مرحله اول باید از ال ای دی ها مطمئن شوید
    بعد برید سراغ باز کردن منبع و چک قطعات
    احتمالا خازنها و قطعات قدرت مشکل پیدا کرده
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza9898
      سلام دوستان
      خب میرم سراغ سوال خودم:
      سلام
      این مبحث بسیار گسترده اس و ممکنه هر اشکالی به وجود اومده باشه..
      ممکنه دیود یکسو ساز در سانویه مشکل پیدا کرده باشه. ممکنه خازن فیلتر سانویه مشکل پیدا کرده باشه. ممکنه سیستم فیدبک مشکل پیدا کرده باشه. یا اشکالاتی مشابه در طرف اولیه..
      ابتدا باید مشخص کنید توپولوژی منبع به چه صورت هست و یک عکس از اون بگذارید تا بتونید راهنمایی های بهتری دریافت کنید.
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

در حکایت ها امده است یه تست بزنید ببینید 30 امپر شما چینی نباشد بهترین کار تهیه یک مقاومت 0.4 اهمی 360 واته می تونید از المنت های گرمکن اماده خریده (المنت مثل فنر شکل داده شده که برای استفاده بازش می کنید :mrgreen: ارزان) بدون اینکه المنتو قطع کنید شروع می کنید سر وته را به هم وصل تا یک جفت شوند چند بار اینکار را انجام دهید تا به مقاومت یا جریان کشی 30 امپر برسید بعد از بارگذاری مقاومت دست ساز با امپر متر چک کنید که واقعا منبع سوییچینگ شما 30 امپر جریان می دهد یا از شیرین کاری های چینی ها با مارک معتبر احتمال داره 80 درصد 30 امپر درست باشه :surprised: بخاطر طراحی نامناسب کپی بد دستگاه (قطعات متفرقه ) تبادل حرارتی نامناسب ممکنه بعد از دقایقی قطعات گرم و از ناحیه پایداری خارج شوند یعنی ممکنه منبع تغذیه شما هیچ عیبی نداشته باشد سالم سالم باشد 30 امپر برای مدت طولانی درست نباشد اعلامی کمپانی سازنده
        بعد از تست شما و اعلام جواب شما فکر کنم باشند اساتیدی که راهنمایی کنند :read:

دیدگاه

مرسی دوستان
          اینم عکس از منبع

خب این از عکس خود منبع

احتمالا این که اشتباهی نیست؟ ها؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            اون سویچ درست هست باید روی 230 ولت باشه
            شما خازنهای فیتر بعد از دیود پل ورودی و خازنهای خروجی را با جنس مرغوب عوض کنید
            هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

جنس خوبش کدوماست؟

دیدگاه

سلام
                من چنتا منبع تغذیه سوئیچینگ دارم وقتی ولتاژ گیری میکنم درست نشون میده
                ولی به هر مصرف کننده ای وصل میکنم پر پر میزنه

و گاهی وقتا مدار تق تق صدا میده
                علت این منابع چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

خرابی قطعات
                  نیمسوز شدن ماسفت
                  و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین نجفی سلماسی نمایش پست ها
                    سلام
                    من چنتا منبع تغذیه سوئیچینگ دارم وقتی ولتاژ گیری میکنم درست نشون میده
                    ولی به هر مصرف کننده ای وصل میکنم پر پر میزنه

و گاهی وقتا مدار تق تق صدا میده
                    علت این منابع چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                    سلام و درود،
                    اول باید از سالم بودن و جریان کشی صحیح مصرف
                    کننده مطمئن بشین.
                    سپس خازن های خروجی و ورودی رو عوض کنین.
                    خیلی وقت ها پیش میاد که این مشکل ناشی از خرابی
                    خازن فیدبک هست( خازن 50 ولت کنار ماسفت یا
                    ترانزیستور)
                    موفق و پیروز باشید.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه: