اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل آنالوگ به دیجیتال با ورودی آنالوگ مثبت و منفی 12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل آنالوگ به دیجیتال با ورودی آنالوگ مثبت و منفی 12

سلام بر مهندسان محترم
    من یه سیگنال آنالوگ با بازه تغییرات منفی 12 تا مثبت 12 دارم. میخواستم ببینم مبدل آنالوگ به دیجیتال با بیت بالا (16 بیت به بالا، البته هرچه بیت بالاتر بهتر!)با این بازه ولتاژ ورودی سراغ دارید؟
    در ضمن بنده نمی خوام از مقسم ولتاژی و یا سایر روشإ¾های مقیاس کردن سیگنال استفاده کنم. بلکه دنبال آی سی هستم که مستقیما این بازه ولتاژی را قبول کنه!
    با تشکر.

پاسخ : مبدل آنالوگ به دیجیتال با ورودی آنالوگ مثبت و منفی 12

AD7732
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

جناب آقای رستمی ممنون از پاسختون.
      به نظر میرسه که بازه ولتاژی مبدل معرفی شده منفی 10 تا مثبت 10 باشه. میخواستم لطفا توضیح دهید که منظور از دو خط زیر که در دیتاشیت آمده است چیه؟
      Up to ±16.5 V not affecting adjacent channel
      Up to ±50 V absolute maximum

دیدگاه

نوشته اصلی توسط g1g0g1g5
        جناب آقای رستمی ممنون از پاسختون.
        به نظر میرسه که بازه ولتاژی مبدل معرفی شده منفی 10 تا مثبت 10 باشه. میخواستم لطفا توضیح دهید که منظور از دو خط زیر که در دیتاشیت آمده است چیه؟
        Up to ±16.5 V not affecting adjacent channel
        Up to ±50 V absolute maximum
        خواهش می کنم.
        توی سایت آنالوگ یا ti بگردید مبدل ولتاژ بالا پیدا می کنید. یادمه یه بار یه 20 ولتی هم پیدا کردم.
        به هر حال، پافشاریِ شما برای عدم استفاده از مدارات مقیاس و بهسازی سیگنال رو به هبچ وجهی درک نمی کنم!

منظورش اینه که خیلی آی سیِ خوبیه. اگه احیاناً ولتاژ ناخواسته (تا 16.5 ولت) به ورودی اعمال بشه، هیـــچ تأثیری روی کانالِ مجاور نمی ذاره. این مبدل A/D دو کاناله ست.
        مقادیر حداکثری مربوط به تکنولوژی ساخت نمیه هادی می شه و به عملکرد آی سی کاری نداره. شما هم نباید درگیرش بشید. بیشتر شرایطی رو عنوان میکنه که هر آی سی ممکنه تحت اون شرایط بسوزه. میگه که اگه بیش از 50 ولت به آی سی وارد کنید یقیناً منفجر خواهد شد. این بدین معنی نیست که ولتاژ 40 ولت هیج خرابی ای به بار نمیاره...

دیدگاه

سلام
          دلیل عدم استفاده از مدارات مقیاس وارد شدن خطا و نادقیقی تو کاره. تو کاری که میخوام انجام بدم دقت و رزولوشن خیلی مهمه. اگر میشه این خطا رو جبران کرد خیلی خوب میشه. خودم هم دارم دنبال همین میگردم که مدارت مقیاس بذارم و جبران سازی هم انجام بدم. اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم اینجا بذارید.
          همچنین اگر لینک خوب از مدارات مقیاس و بهسازی سیگنال ورودی به مبدل دارید ممنون میشم اینجا به اشتراک بذارید.
          راستی خودم یه مبدل با بازه ولتاژی ±12 پیدا کردم. اما گویا تو بازار ایران موجود نیست. مبدل ADS8568
          بازم ممنون از راهنماییتون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط g1g0g1g5
            سلام
            دلیل عدم استفاده از مدارات مقیاس وارد شدن خطا و نادقیقی تو کاره. تو کاری که میخوام انجام بدم دقت و رزولوشن خیلی مهمه. اگر میشه این خطا رو جبران کرد خیلی خوب میشه. خودم هم دارم دنبال همین میگردم که مدارت مقیاس بذارم و جبران سازی هم انجام بدم. اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم اینجا بذارید.
            همچنین اگر لینک خوب از مدارات مقیاس و بهسازی سیگنال ورودی به مبدل دارید ممنون میشم اینجا به اشتراک بذارید.
            راستی خودم یه مبدل با بازه ولتاژی ±12 پیدا کردم. اما گویا تو بازار ایران موجود نیست. مبدل ADS8568
            بازم ممنون از راهنماییتون.
            این مقوله خیلی گسترده تر از این حرفاست که بشه اینجا راجع بهش بحث کرد. ضمناً محل استفاده، شرایط کاری، نوع سنسور یا سیگنال، پهنای باند، نویزهای تأثیرگذار و خیلی موارد دیگه باید قبل از شروع به طراحی کاملاً مورد بررسی قرار بگیرند. شما فقط بازه ولتاژ و رزولوشن رو گفتید. هیچی دیگه مشخص نیست.

توصیه می کنم به توضیحات و App. Note های Analog Devices و ti مراجعه کنید و مطالعه فراوان و عمیق رو پیشه کارتون کنید.

با امکانات موجود در ایران و نوع طراحی مهندسین پر ادعا و بی سواد ایرانی، دستیابی به بیشتر از 12-13 بیت رزولوشن موثر فقط یه آرزوی شیرینه! البته، بسته به نوع طراحی، و هزینه ای که بابت قطعات و برد مدار چاپی می تونید پرداخت کنید، می تونید عملکرد مدار رو بهتر و بهتر کنید.

دیدگاه

بازم سلام
              در حال مطالعه روی نحوه صحیح تغذیه دیجیتال و آنالوگ ADC به نام AD7732 هستم. متوجه شدم که یه برد کاربردی بنام EVAL-AD7732EBZ داره. تو نت دنبال شماتیک این برد گشتم تا از روی اون بتونم مدارات تغذیه مناسب رو طراحی کینم. اما متاسفانه برای سایر بردهای کاربردی پیدا کردم و برای این برد مذکور پیدا نشد.
              میخواستم ببینم کسی شماتیک برد EVAL-AD7732EBZ را داره؟
              یه سوال دیگه هم داشتم. تو مطالعاتم متوجه شدم که باید تغذیه آنالوگ و دیجیتال را از هم جدا کنم تا نویز کار رو خراب نکنه. چیزی که متوجه نمیشم اینه که باید زمین آنالوگ و زمین دیجیتال رو هم ازهم جدا کرد؟ اگر نه که باز امکان نویز افتادن تو کار هست؟!
              خیلی ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X