اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آسیب دیدن و سوختن مکرر تجهیزات رادیویی- اختلالات شبکه برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آسیب دیدن و سوختن مکرر تجهیزات رادیویی- اختلالات شبکه برق

سلام.

من در زمینه ی اجرای تجهیزات رادیویی فعالیت می کنم و چند وقتیه که به یه مشکل خیلی آزار دهنده در یکی از دکل هامون برخوردم. لطف می کنید اگه بنده رو راهنمایی کنید.

مشکل از این قراره که هر چند وقت یکبار از تعداد 10 منبع تغذیه ی سوییچینگ مربوط به رادیوها دو یا سه عدد می سوزه. و این اتفاق همزمان با رعد و برق رخ می ده.
    ارتفاع سایت در حدود 3500 متره که در یک مجموعه ی تفریحی واقع شده که تعداد متعددی سازه ی فلزی و مصرف کننده سه فاز داره. دکل مجهز به رینگ ارت با مقاومت 1.7 اهم و ساعقه گیر هستش. از یوپی اس آنلاین هم استفاده شده. برق ورودی تک فاز هستش که از سه فاز گرفته شده.

من خودم فکر می کردم و می کنم که ایراد از سیم نول باشه و یه جور جریان بازگشتی از شبکه برق مجموعه و یا از زمین به جهت اینکه ممکنه جایی سیم ارت با نول یکی شده باشه و تخیله بار الکتریکی جریانی رو در سیم نول ایجاد کنه و موجب برف دار شدن سیم نول شده باشه. به همین علت در مواقعی که احتمال رعد برق هست سیم نول رو موقتا از طریق ریموت کنترل قطع می کنم. تعداد صدمات کمتر شده ولی هنوز تعداد قابل توجهی از تجهیزات مورد خسارت قرار می گیرند.

اگه روش یا دستگاه یا وسیله ای رو میشناسین که بتونه در این زمینه به من کمک کنه ممنون می شم...

پاسخ : آسیب دیدن و سوختن مکرر تجهیزات رادیویی- اختلالات شبکه برق

از یه ترانس یک به یک واسه منبع تغذیه ها استفاده بنمای.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

پاسخ : آسیب دیدن و سوختن مکرر تجهیزات رادیویی- اختلالات شبکه برق

میتونید vdr و خازن کم مقدار مناسب با ورودی منابع موازی کنید
      و البته ترانس 1:1 هم مناسب هست
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X