اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برق اضطراری آسانسور (5hz)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برق اضطراری آسانسور (5hz)

سلام دوستان امید وارم حالتون خوب باشه . من میخوام یه برد برق اضطراری بسازم که بتونه یه موتور سه فاز 5.5 کیلووات رو در حد 1 دقیقه به گردش در بیاره با 50 ولت دی سی با فرکانس 5 هرتز

دوستان راحت ترین و کم آسیب ترین راه انجام این کار چیه ؟

با تشکر فراوان .
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : برق اضطراری آسانسور (5hz)

سلام میتونید 4 تا باتری 12 ولت رو سری کنید و 48 ولت خروجی بگیرید ...

دیدگاه

مرسی دوست عزیز من نگفتم چطوری 50 ولت رو تهیه کنم ! منظورم این بود چطوری 5 هرتز سه فاز رو بسازم
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah
        سلام دوستان امید وارم حالتون خوب باشه . من میخوام یه برد برق اضطراری بسازم که بتونه یه موتور 5.5 کیلووات رو در حد 1 دقیقه به گردش در بیاره با 50 ولت برق دی سی .
        اصلا ازش انتظار نمیره که با سرعت این کارو کنه .

با تشکر فراوان .
        سلام و احترام لطفا صورت مسئله رو بهتر بیان کنید ... شما از برق سه فاز و 5 هرتز صحبت نکردید (اشتباه نمیکنید ؟ موتور سه فاز برق 50 هرتز میخواهد نه 5 هزتز)فقط گفتید 50 ولت دی سی اضطراری برای اسانسور .

الان شما میخواهید با 50 ولت دی سی برق 50 هرتز برای تغذیه موتور اسانسور استفاده کنید؟ این نیازمند یک اینورتر با ورودی 48 ولت و خروجی 3 فار 10 کیلو وات میباشد.

دیدگاه

دوست عزیز من اصلاح میکنم /

من میخوام یه موتور 3 فاز رو با 50 ولت دی سی با فرکانس 5 هرتز به گردش در بیارم . و یه اینورتر ساده بسازم نیاز دارم دوستان یه مدار اینورتر ساده معرفی کنند .
          چون نیاز به تغیر دور و فرکانس ندارم . فکر میکنم باید مدارش از مدار های موجود در انجمن ساده تر باشه .

فقط میخوام یه موتور سه فاز 5.5 کیلو وات رو با 5 هرتز به گردش در بیارم بدون این که بهش آسیبی زده شه .

I'm going to
          RWTH Aachen
          University

دیدگاه

دوست عزیز من اصلاح میکنم /

من میخوام یه موتور 3 فاز رو با 50 ولت دی سی با فرکانس 5 هرتز به گردش در بیارم . و یه اینورتر ساده بسازم نیاز دارم دوستان یه مدار اینورتر ساده معرفی کنند .
            چون نیاز به تغیر دور و فرکانس ندارم . فکر میکنم باید مدارش از مدار های موجود در انجمن ساده تر باشه .

فقط میخوام یه موتور سه فاز 5.5 کیلو وات رو با 5 هرتز به گردش در بیارم بدون این که بهش آسیبی زده شه .
            موتور شما از چه موتوری هست که 5 هرتز هست؟ مشخصاتشو خوندین؟ ساخت اینورتر کار ساده ای نیست و نیازمند تجربه و علم بالا هست. مخصوصا سه فاز حالا نمونه آمادش هست تو بازار چرا نمیرید آمادشو بخرید؟! ولی اون 50 هرتز هست احتمالا مشخصات موتور رو اشتباه خوندید...

دیدگاه

دوست عزیز شما چرا متوجه منظور من نمیشید ؟ من این مورد رو میخوام . من یه برق اضطراری سه فاز 5 هرتز میخوام تا باهاش این موتور 50 هرتز رو در مواقع اضطراری به چرخش در بیارم .

بجای ارائه یه مدار به من میگین کار راحتی نیست ؟
              I'm going to
              RWTH Aachen
              University

دیدگاه

دوست گرامی

در این 30 سالی که با الکترونیک سر و کار داشتم موتور قدرتمندی را ندیدم که با 5 هرتز کار کنه .... احتمالا فرکانس کاری موتور مورد نظر شما باید 50 هرتز باشه ...

و برای تبدیل DC به سه فاز AC هم از نظر اصولی به چنین مداری نیاز دارید

مدار عملی تری از این نوع طراحی در اینجا آمده که احتمالا قطعه اصلی آن در بازار ایران موجود نمیباشد

http://www.intersil.com/content/dam/Intersil/documents/hip4/hip4086-a.jpg

میتوانید از یک میکرو و ساخت موج سینوسی سه فاز که در انجمن در مورد آن بحث گردیده استفاده نمایید
                پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
                  موتور شما از چه موتوری هست که 5 هرتز هست؟ مشخصاتشو خوندین؟ ساخت اینورتر کار ساده ای نیست و نیازمند تجربه و علم بالا هست. مخصوصا سه فاز حالا نمونه آمادش هست تو بازار چرا نمیرید آمادشو بخرید؟! ولی اون 50 هرتز هست احتمالا مشخصات موتور رو اشتباه خوندید...
                  حق با دوستمونه . اگر ولتاژ کار یک موتور القایی بیاد پایین باید فرکانس هم کم بشه .به این نوع کنترلر v/f control of induction motor میگن .
                  که یک نمودار معروف ولتاژ نسبت به فرکانس داره

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52367.0
                  تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                  داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام دوستان امید وارم حالتون خوب باشه . من میخوام یه برد برق اضطراری بسازم که بتونه یه موتور سه فاز 5.5 کیلووات رو در حد 1 دقیقه به گردش در بیاره با 50 ولت دی سی با فرکانس 5 هرتز

با تشکر فراوان .
                    در این سایت یه تاپیکی هست استاد کی نژاد لطف کردن یه درایور موتور سه فاز درست کردن فکر کنم کاری که شما بخوایین رو انجام بده ولی یک کم پیچیده هست نمی دونم شاید به کارتون بیاد
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52367.0
                    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                    [hr]

دیدگاه

با سلام
                      همونطور که دوستان فرمودند شماتیکش همونیه که برات گذاشتن اما یه نکته خیلی مهم که باز هم گفته شده اینکه شما در این فرکانس تقریبا هیچ راکتانس سلفی ندارید و موتورهای بزرگ هم که مقاومت اهمی کمی دارند بنابر این اگه از مدارات ساده اینورتر که تو نت فراونه استفاده کنید، از دید ورودی شما یه بار تقریبا اتصال کوتاه دارید که تا سرحد ممکن از باتری هاتون جریان میکشه و به سادگی موتورتون میسوزه را حلش فقط استفاده از اینورتری هستش که کنترل همزمان ولتاژ و فرکانس رو داشته باشه
                      پاینده باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X