اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رله کنترل فاز (؟)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رله کنترل فاز (؟)

دوستان کلر مسجد روشن نمیشد رفتم ببینم چه خبره. دیدم کنترل فاز قرمز هست ، بعد اومدم فاز ها رو جابجا کردم باز ال ای دی حرف p قرمز میشد، دوباره جابه جا میکردم ال ای دی حرف f که قرمز بود روشن میشد ، چک کردم دیدم همه فازها برق دارن ، در کل چون مراسم داشتن اومدم کلا یکسره کردم و کلر فعلا روشن شد.

ولی مشکلش از کجا میتونه باشه؟

در موقع نصب کنترل فاز ، چطور میآن حالیش کنن که ترتیب فازها اینه و تو بیا هروقت غیر این بود (جابه جا شد) مدار رو قطع کن ؟

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : رله کنترل فاز (؟)

نوشته اصلی توسط hosseinam
    دوستان کلر مسجد روشن نمیشد رفتم ببینم چه خبره. دیدم کنترل فاز قرمز هست ، بعد اومدم فاز ها رو جابجا کردم باز ال ای دی حرف p قرمز میشد، دوباره جابه جا میکردم ال ای دی حرف f که قرمز بود روشن میشد ، چک کردم دیدم همه فازها برق دارن ، در کل چون مراسم داشتن اومدم کلا یکسره کردم و کلر فعلا روشن شد.

ولی مشکلش از کجا میتونه باشه؟

در موقع نصب کنترل فاز ، چطور میآن حالیش کنن که ترتیب فازها اینه و تو بیا هروقت غیر این بود (جابه جا شد) مدار رو قطع کن ؟

با تشکر.
    سلام دوست عزیز

کاربرد کنترل فاز

1-تشخیص قطع یک یا دو فاز
    2-تشخیص جابجایی فازها
    3-قطع مدار در صورت متقارن نبودن ولتاژ سه فاز
    4-اعلام کاهش ولتاژ ( با نشانگر >U )
    5-اعلام افزایش ولتاژآ‌ ( با نشانگر
    ۶-قطع مدار در صورت وجود شوک های ناشی از قطع و وصل متوالی برق

اگه موارد بالا مشکلی نبود احتمالا خود کنترل فاز مشکل پیدا کرده و باید تعویض شود

معمولا وقت نصب به ترمینال ورودی تابلو فازهای مربوط بسته میشه در صورتی که کنترل فاز خطا گرفت سیم ها جابجا میشه تا کنترل فاز چراغش سبز بشه

بر روی اغلب کنترل فازها دو پیچ تنظیم وجود داردکه کاربرد آنها را شرح می دهیم:

زمان عکس العمل : با این پیچ تنظیم می توان زمان تاخیر در قطع را تنظیم نمود که از آن برای پوشش دادن زمان استارت وجلوگیری از عمل رله در مواقع نامطلوب استفاده میشود.

1-حساسیت قطع فاز : با این پیچ تنظیم می توان نامتقارنی و ولتاژ برگشت را جهت قطع خروجی انتخاب کرد. ( در اکثر موارد حساسیت بین 15 تا 20 درصد مناسب است اما در موتور هایی که ولتاژ برگشت زیادی دارندمی توان از حساسیت 5 درصد استفاده کرد و در صورتی که عدم تقارن ولتاژ موجود در شبکه مزاحم عمل عادی رله باشد می توان از حساسیت های 25 تا30 درصد استفاده کرد.)

در انتها برای اطمینان از صحت تنظیم رله می توان در حالی که موتور در حال کار است فیوز یکی از سه فاز را قطع کرد تا شبکه دو فاز شود و رله کنترل فاز عمل کند.

هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

با توجه به مواردی شما گفتید باید کنترل فاز شما مربوط به شکرت شیوا امواج باشه از راهنمای زیر استفاده کنید
      http://www.shivaamvaj.com/public/user_data/file/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%20%D9%81%D8%A7%D8%B 2/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%20%D9%81%D8%A7%D8%B 2.jpg
      هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanarn
        با توجه به مواردی شما گفتید باید کنترل فاز شما مربوط به شکرت شیوا امواج باشه از راهنمای زیر استفاده کنید
        http://www.shivaamvaj.com/public/user_data/file/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%20%D9%81%D8%A7%D8%B 2/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%20%D9%81%D8%A7%D8%B 2.jpg
        بله همین بود.

با تشکر. الان فقط منتظرم دستم به رله برسه :mrgreen:.

پس این رله ها برای یه ترتیب خاصی میسازند و ما باید اون ترتیب رو تو مدارمون رعایت کنیم.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam
          بله همین بود.

با تشکر. الان فقط منتظرم دستم به رله برسه :mrgreen:.

پس این رله ها برای یه ترتیب خاصی میسازند و ما باید اون ترتیب رو تو مدارمون رعایت کنیم.

اگه تونسید و اهم متر داشتید
          حتما با احتیاط ولتاژ گیری کنید

دیدگاه

احتمالا ولتاژ کم و زیاد بوده و یا درصد خطا ، زیاد بوده. وقتی p روشن میشه یعنی جابجایی یا قطع فاز . وقتی f روشن میشه یعنی خطای ولتاژ یا درصد تقارن ولتاژ (البته در برخی مارکها)
            راه حل :
            1-اول فازهارو جوری ببند که خطای p نداشته باشی.
            2- اگر حل نشد ، پیچ تنظیم ولتاژ رو یه ذره کم و زیاد کن.
            3- اگه نشد ، درصد تقارن ولتاژ( asy% )رو کمی بالاتر ببر.
            4- نول اگه داره ، اونم تست کن
            اگه بازم نشد مارک یا عکس قطعه رو برام ایمیل کن تا بهت بگم.

دیدگاه

سلام. کسی میدونه درصد عدم تقارن مجاز در موتورهای الکتریکی سه فاز چنده؟! و معیار خاصی برای محاسبه ی این درصد عدم تقارن هست؟! با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X