اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش سروصدا با امواج مغناطیسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش سروصدا با امواج مغناطیسی

سلام
    یه سوالی داشتم در این باره که آیا ممکنه در مکانی یا یک فضای کوچیک که سرو صدا زیاده از طریق امواج با فرکانس مشخصی این سروصدا رو کم کرد؟
    من دارم رو این پروژه دانشگاهم کار میکنم و البته اینم بگم که فرکانس صدایی که در محیط هست رو از قبل اندازه گیری کردم و حالا میخوام یه جورایی خنثی کنم یا اثر صدا در محیط رو کم کنم...
    تورو خدا کمک کنین :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

پاسخ : کاهش سروصدا با امواج مغناطیسی

صوت موج مکانیکیه امواج مغناطیسی برهمکنشی با امواج مکانیکی در ابعاد ماکروسکوپی ندارند

دیدگاه

درود بر شما،

در گام نخست اینجا را ببینید:

https://en.wikipedia.org/wiki/Active_noise_control

پیروز باشید

دیدگاه

ANS یا Active Noise Cancellation سالهاست که جمع شده و رفته. یعنی کمتر مورد بحثه. مقالاتش چاپ شده، روش هاش هم مورد بحث قرار گرفته و چندین و چند نمونه هدفونش هم تولید و روانه بازار شده و الآن داره توسط کارگران خط تولید سالن های پرنویز مورد استفاده قرار می گیره
        درود بر دانشگاهِ شما و اساتیدتون که استفاده از Google رو بهتون یاد نداده!
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

ایا روشی یا دستگاهی هست که صداهای منتهی به یک اطاق رو خنثی کنه
          در فضای باز؟
          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

قبلا هم در این باره دوستانی سوال کردند

ولی به نظر من شدنی نیست

اینکه مکانیزم عمل چه جوریه را بگید تا دربارش فکر کنیم

ولی اگر اینطور باشه که مثلا اگر یه موج صوتی داریم تو محیط و یه موج با همون فرکانس پخش میکنیم با این شرط که با اختلاف فازی که دارن هم دیگر را خنثی میکنن این درست نیست مثالا ساده

شما یه سیم بلندگو دارید این سیم را به دوتا بلندگو متصل میکنید با این تفاوت که جای یه بلندگو منفی و مثبتش را تغییر میدید که مثلا اگر یه سیگنال باس پخش شد بلندگوی اول پردش بره به سمت داخل و اون یکی بره به سمت بیرون

با این حساب باید امواج صوتی هم دیگر را خنثی کننن

حالا ممکنه یه درصدی هم همچین اتفاقی بیافته ولی در عمل ضعیف شدنی را حس نمیکنید

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X