ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2015/01/18
    اصفهان
    144
    20

فیوز برگشت پذیر پاور

سلام خدمت استادهای عزیز
    میخواستم بدونم فیوز پاور کامپیوتر از چه نوعیه و من اگه بخوام جایی از این نوع فیوز استفاده کنم باید چکار کنم!
    از پاور رو که حتما دیدید!وقتی اتصال کوتاه میکنی پاور خاموش میشه و تا ریستارتش نکنی روشن نمیشه،اگه قطعه هست که هیچ و اگه همراه با مدار هست لطفا نقشه بذارید مبتدیم :angry:

ممنون
    www.shahedcctv.ir
    2013/06/09
    زنجان
    727
    28

پاسخ : فیوز برگشت پذیر پاور

نقل قول نوشته اصلی توسط F A R Y A D
    سلام خدمت استادهای عزیز
    میخواستم بدونم فیوز پاور کامپیوتر از چه نوعیه و من اگه بخوام جایی از این نوع فیوز استفاده کنم باید چکار کنم!
    از پاور رو که حتما دیدید!وقتی اتصال کوتاه میکنی پاور خاموش میشه و تا ریستارتش نکنی روشن نمیشه،اگه قطعه هست که هیچ و اگه همراه با مدار هست لطفا نقشه بذارید مبتدیم :angry:

ممنون
    میشه یه مدار جریان سنج با یک رله گذاشت تا اگه جریان از حدی گذشت رله رو قطع کنه و بعد از یه مدت زمانی مثلا 1 دقیقه یا با فشردن یک دکمه اونو دوباره وصل کنه. این میشه یه فیوز اتوماتیک قابل برنامه ریزی
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    37

سلام

توی گوگل سرچ کنید short circuit protection مدار های زیادی در این رابطه هست

توی پاور کامپیوتر مدار محافظ اتصال کوتاه وقتی یک اتصال کوتاه یا اضافه جریان توی مدار اتفاق بیفته short circuit protection فعال میشه و مادربرد رو قطع میکنه وقتی مادر برد خاموش شد وقتاژ p-on همون سیم سبزه 0 میشه و پاور هم خاموش میشه

یه مدار برای کنترل محافظ اتصال کوتاه 12 ولت 2 امپر :

2010/04/10
    زیر آندرومدا
    374
    6

تو پاور که از سوویچینگ پیشرفته استفاده میکنه و نوسان ساز داره فکرکنم این رله یا فیوز بقولی اصولا باید با فرکانس بالا کار کنه اینطور نیس؟ چون نه تنها به اتصال کوتاه حساسه به مقاومت شنت هم حساسیت داره یا مثلا نمیشه یه لامپ بفرض اتوموبیل رو باهاش روشن کرد بدون افزایش مقاومت و میپره
    اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
    X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
    http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif
    2015/01/18
    اصفهان
    144
    20

خیلی ممنون از پاسخ همه دوستان خوبم
    سوالی که برام پیش اومد اینه که من نمیتونم از یه قطعه مثلا ptc یا ntc یا فیوز های حرارتی یا ... استفاده کنم
    در کل من میخوام منبع تغذیه ای که با ترانس 12 ولت 3 آمپر درست کردم هی با هر اتصال کوتاهی فیوز نخواد! همین
    البته پیچیده نباشه :rolleyes:
    www.shahedcctv.ir
    2008/12/13
    مشهد
    70
    3

دوست گل تو پاور کامپیوتر برای محافظت اضافه بار از تکنیک سنس جریان استفاده میشه ؛ به گونه ای که یک ترانس با نسبت دور 100:1 استفاده میشه
    از قسمت 1 دور جریان سوئیچ های اصلی مدار رو عبور میدن و همون با یه نسبت 100 برابر سمت دیگر ترانس یه ولتاژی تولید میکنه که با استفاده از یه اپ امپ یه ارور امپ میسازن و خروجی این امپ رو میدن به پایه شات دان ای سی نوسان ساز مدار ,درصورتی جریان جریان عبوری ازسمت اولیه به حدی باشه که ولتاژ تولید شده ثانویه ترانس به حد ولتاژ شات دان ای سی برسه مدارو خاموش میکنه و تا ری استارت نکردن دوباره خاموش میمونه . :job:
    2019/02/26
    1
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.v

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوست گل تو پاور کامپیوتر برای محافظت اضافه بار از تکنیک سنس جریان استفاده میشه ؛ به گونه ای که یک ترانس با نسبت دور 100:1 استفاده میشه
    از قسمت 1 دور جریان سوئیچ های اصلی مدار رو عبور میدن و همون با یه نسبت 100 برابر سمت دیگر ترانس یه ولتاژی تولید میکنه که با استفاده از یه اپ امپ یه ارور امپ میسازن و خروجی این امپ رو میدن به پایه شات دان ای سی نوسان ساز مدار ,درصورتی جریان جریان عبوری ازسمت اولیه به حدی باشه که ولتاژ تولید شده ثانویه ترانس به حد ولتاژ شات دان ای سی برسه مدارو خاموش میکنه و تا ری استارت نکردن دوباره خاموش میمونه . :job:
    سلام،خسته نباشید.
    من یک سیستم صوتی خانگی دارم که نیاز ب جریان لحضه ای داره سوالم اینجاس ک امکانش هست این فیوز برگشتی از مدار خارج بشه ک وقتی تو لحظه جریان زیاد بکشه پاور خاموش نشه.
    2013/03/14
    8
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aligni

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام،خسته نباشید.
    من یک سیستم صوتی خانگی دارم که نیاز ب جریان لحضه ای داره سوالم اینجاس ک امکانش هست این فیوز برگشتی از مدار خارج بشه ک وقتی تو لحظه جریان زیاد بکشه پاور خاموش نشه.
    میشه لطفا جواب ایشون رو بدید ، ممنون میشم
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8