اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن ولتاژ باتری توسط adc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن ولتاژ باتری توسط adc

سلام
    یه دستگاهی هست که سه تا باتری لیتیومی جدا داره،حالا می خوام با میکرو ولتاژ باتری ها رو بخونم و اگر کمتر از حد مجاز شد یه کاری کنم، حالا مشکل اینجاست که من باید 3 تا میکرو جدا بزارم یا می تونم منفی باتری ها رو به هم وصل کنم و از به میکرو استفاده کنم؟ و این که برای تغذیه میکرو باید یه رگولاتور سر یکی از باتری ها بزارم این مشکلی برای بقیه باتریها ایجاد نمی کنه؟
    یك چند پشیمان شدم از رندی و مستی
    عمریست پشیمان زپشیمانی خویشم

پاسخ : خواندن ولتاژ باتری توسط adc

تا 8 تا باتری رو در حالت عادی میتونید خیلی راحت با میکرو سنس کنید.تازه بیشتر از اون رو هم میتونید با مالتیپلکسر جداگانه تست کنید.
    شما سه تا باتری دارید.اول باید محدوده ولتاژ باتری ها رو بدونی.اینکه در حالت فول شارژ ولتاژش چقدره و در حالتی که دیگه نمیشه استفاده کرد ولتاژش به چه حد میرسه.اگه ماکزیمم ولتاژش از 5ولت بیشتر میشه باید این ولتاژ رو کاهش بدید.راه مرسومش تقسیم مقاومتیه ولی اینجا چون باتری یه منبع محدود هست توصیه نمیشه.پس بهتره سراغ راه های دیگه ای مثل شیفت دهنده ولتاژ با ترانزیستور و اینجور مدارات برید...
    اگه قراره میکرو هم با همین باتری ها کار کنه بهتره که مدهای Sleep و Power down رو در حالات بیکاری میکرو فعال کنید...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.s.h
      سلام
      یه دستگاهی هست که سه تا باتری لیتیومی جدا داره،حالا می خوام با میکرو ولتاژ باتری ها رو بخونم و اگر کمتر از حد مجاز شد یه کاری کنم، حالا مشکل اینجاست که من باید 3 تا میکرو جدا بزارم یا می تونم منفی باتری ها رو به هم وصل کنم و از به میکرو استفاده کنم؟ و این که برای تغذیه میکرو باید یه رگولاتور سر یکی از باتری ها بزارم این مشکلی برای بقیه باتریها ایجاد نمی کنه؟

اگر باتری ها جدا هستند هستند خیلی راحت میتونید با 3 تا کانال adcنمونه برداری کنید{فقط adcفقط تا5 ولته اگر باتری ها ولتاژشون بالاتر باشه باید تبدیل کنید}

دیدگاه

بعد ایا کسی میدونه مصرف میکرو 32 چقدر هست در حالت معمول ؟؟{چقد جریان میکشه}

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza borji
          بعد ایا کسی میدونه مصرف میکرو 32 چقدر هست در حالت معمول ؟؟{چقد جریان میکشه}
          جدول مربوطه ش رو توی دیتاشیت ببینید...واسه هر حالتی جداگانه مصرفشو نوشته...

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
            جدول مربوطه ش رو توی دیتاشیت ببینید...واسه هر حالتی جداگانه مصرفشو نوشته...
            اها ممنون

دیدگاه

ممنون بابت پاسخ ها
              ولی سوال من اینه که اگر باتری ها کلا از هم جدا باشن که نمیشه با میکرو ولتاژ هر سه تا رو خوند چون زمین مشترک ندارن که به میکرو وصل بشه.تنها راهش وصل کردن منفی باتری ها به هم و ایجاد یک زمین مشترک هست درسته؟ ایا این کار ضرری به باتری ها می رسونه؟
              یك چند پشیمان شدم از رندی و مستی
              عمریست پشیمان زپشیمانی خویشم

دیدگاه

بله باید همینکارو بکنید...منفی باتری ها به زمین میکرو وصل میشه...
                اگه فقط منفی باتری ها به هم وصل میشه و مدارات مربوط به هر باتری با هم ارتباطی ندارند مشکلی به وجود نمیاد...با یه میکرو میتونی از هر سه تا نمونه بگیری

www.intelart.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X