اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کلاک !!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کلاک !!!!!

سلام دوستان
    چه را هایی برای افزایش (تقویت )کلاک تولید شده توسط اسیلاتور (کریستال میکرو) و کلاک تولید شده توسط spi (میکرو) وجود داره .فاصله ای که این کلاک هارو میخوام ببرم زیاده و مصرف کننده هاشونم زیاده و حتما باید کلاک ها تقویت بشه (از نظر جریان دهی و ثابت موندن سطح ولتاژ ).
    حالا چه راه هایی وجود داره ؟
    من از یک بافر برای این کار می خوام استفاده کنم نظر شما چیه ؟؟؟
    دعا پشتِ دعا براي آمدنت
    گناه پشــــــتِ گناه براي نيامــدنت
    دل درگــير ، مــيان اين دو انتخــــــــــــــــــــاب
    کــــــــــــــدام آخر ؟ آمـــدنـت يا نيامدنـــــــــــــــــــــــت

پاسخ : تقویت کلاک !!!!!

نوشته اصلی توسط مرتضی بیگدلی
    سلام دوستان
    چه را هایی برای افزایش (تقویت )کلاک تولید شده توسط اسیلاتور (کریستال میکرو) و کلاک تولید شده توسط spi (میکرو) وجود داره .فاصله ای که این کلاک هارو میخوام ببرم زیاده و مصرف کننده هاشونم زیاده و حتما باید کلاک ها تقویت بشه (از نظر جریان دهی و ثابت موندن سطح ولتاژ ).
    حالا چه راه هایی وجود داره ؟
    من از یک بافر برای این کار می خوام استفاده کنم نظر شما چیه ؟؟؟
    یه تقویت کننده ترانزیستوری یا ماسفتی کافیه ( اگه جهت یک طرفه باشه ) اگه دو طرفه بود، باید دوتا از این بافر ها رو ببندی.

از اون جایی که بحث کلاک هست و فرکانس بالا، باید از ترانزیستور های سرعت استفاده کنید. هرچند یخورده ولتاژ روی ترانزیستور ها هدر میره.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

ممنون از جوابتون
      میتونید یه تصویر بزارید تا بهتر متوجه بشم.
      دعا پشتِ دعا براي آمدنت
      گناه پشــــــتِ گناه براي نيامــدنت
      دل درگــير ، مــيان اين دو انتخــــــــــــــــــــاب
      کــــــــــــــدام آخر ؟ آمـــدنـت يا نيامدنـــــــــــــــــــــــت

دیدگاه

با دو تا ترانزیستور به صورت دارلینگتون هم میشه.با ای سی ها ی بافر هم میشه که تو ای سی های بافر به نظر من جریان تقویت میشه اما با ترانزیستور هم جریان رومیتونی تقویت کنی هم ولتاژ رو ,میشه با مرجع قرار دادن بیشترین ولتاژ کلاک و اعمال همین ولتاژ از منبع جداگانه به ترانزیستور فقط جریان رو تقویت کرد که ای سی بافر هم همینه.حالا با توجه به نیازت ببین کدوم به دردت میخوره.باز اساتید حتما نظر های بهتری دارن.موفق باشی

دیدگاه

دقت کنید که فرکانس و سرعت پاسخ دهی اون بافر یا ترانزیستور بتونه فرکانس کریستال رو ساپورت کنه!
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X