اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری برای کنترل تابلو روان با ریموت در موا&#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مداری برای کنترل تابلو روان با ریموت در موا&#

سلام دوستان
    احتمالا دوستانی که تو کار تابلو روان و تابلو led هستن تا حالا تابلویی فروختن که همه هزینه یا نصف یا مقداریش چک گرفته باشن
    شاید هم اتفاق افتاده باشه که در موقع مقرر چک پاس نشه و دردسر بشه براتون کلی هم وقت آدم گرفته بشه
    من برای تابلو led و روان یه مدار ساده ریموت نوشتم که هر موقع همچین اتفاقی افتاد تابلو رو خاموش کنم با ریموت تا موقعی که خریدار مجبور به نقد کردن چک بشه
    اما مشکلاتی به وجود میاد، مثلا وقتی مشتری برق تابلو رو بکشه و دوباره وصل کنه مدار گیرنده ریموت ریست میشه و تابلو روشن میشه
    صرف هم نمیکنه از باطری شارژی استفاده کنم
    مشکل دیگه ای که هست اینه که باید مدار گیرنده طوری باشه وقتی چک نقد شد مدار مشکلی براش پیش نیاد و قاطی نکنه تا تابلو رو خاموش کنه مخصوصا در تابلو روان که در اوردن مدار گیرنده کار مشکلیه

آیا رله ای یا سویچی وجود داره که وقتی تحریک بشه، بعد قطع تغذیه مدار به حالت قبل تحریک بر نگرده تا وقتی دوباره که تحریک نشده سر حالت عادی یا اول بر نگرده؟

دوستان تو انجمن یه جا قبلا خوندم یکی از دوستان اینکار رو انجام داده بود
    خواهش میکنم اگر کسی از دوستان اینکار رو انجام داده یا روشی به نظرش میرسه دریغ نکنه و بیاد راهنمایی کنه
    هم کمکی به من میشه هم به سایر دوستان دیگه چون واقعا ارزش نداره بخوایم وقتمون و کارمونو به خاطر نقد کردن چک تلف کنیم و از همه بدتر اعصابمون خورد بشه

با تشکر

پاسخ : مداری برای کنترل تابلو روان با ریموت در موافع نیاز توسط فروشنده؟ (ادامه بخونید)

فکر کنم این مشکل شما (ریست شدن مدار گیرنده ریموت)قابل حل باشه :nice:

تو مدار ریموت از میکروکنترلر استفاده میکنید؟؟؟
    اگه میکنید برام PM بفرستید یه پیشنهاد دارم :read:
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

پاسخ : مداری برای کنترل تابلو روان با ریموت در موا&#

نوشته اصلی توسط moghani1376
      فکر کنم این مشکل شما (ریست شدن مدار گیرنده ریموت)قابل حل باشه :nice:

تو مدار ریموت از میکروکنترلر استفاده میکنید؟؟؟
      اگه میکنید برام PM بفرستید یه پیشنهاد دارم :read:
      بله استفاده میکنم

دیدگاه

انشالله مشکلت حل شد :eek:
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام دوباره
          با تحقیقی و جستجوی تو گوگل فهمیدم که بهترین گزینه استفاده از رله لچ هستش
          که این رله ها 3 پایه تحریک دارن، یک پایه منفی مشترک و دو پایه مثبت
          وقتی به پایه اولی تغذیه داده بشه رله وصل میشود و تا زمانی که به پایه دوم تغذیه داده نشه در حالت وصل باقی میمونه حتی اگر تغذیه رله قطع بشه
          درست هست دوستان؟
          ولی من تو هیچ سایت فروشگاهی پیداش نکردم بجز یک جا که اونم موجود نبود!
          حالا نمیدونم دیگه تولید نمیشن یا وارد نمیشه یا ...

دوستان کسی از همچین رله ای استفاده کرده؟!

دیدگاه

داخل eeprom میکرو یه متغیر تعریف کن و حالت پیش فرض اونو یک یا صفر بذار. برنامه رو جوری بنویس که با مقدار پیشفرض کار کنه. هر وقت ریموت استفاده شد ؛حالت این متغیر رو عکس کن. (کار دیگه ای هم لازم نیست انجام بدی)
            هر وقت چک پاس شد؛ برو جلو مغازه یه بار دیگه ریموتو بزن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X