اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط بین دو میکرو به صورت بی سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط بین دو میکرو به صورت بی سیم

سلام دوستان.
    به مداری نیاز دارم که بتونم خروجی tx میکرو رو بهش بدم و اون بفرستتش و بعد از طریق مدار گیرنده دریافت بشه و به rx میکروی گیرنده تحویل بده.
    این مدار اگه همراه با توضیح باشه هم خیلی عالیه، ولی اگه توضیح هم نبود مشکلی نیست.
    خیلی ممنون دوستان...

پاسخ : ارتباط بین دو میکرو به صورت بی سیم

نمی دونم دقیقا می خوای چیکار کنی اما راه های زیادی مثل استفاده از hmr و hmt ، ماژول بلوتوث و امثال اینا هست که کار کردن باهاشون خیلی راحته.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

من هدفم استفاده از ماژول نیست، هدفم ساختن یک مدارهایی هست که کار ماژول hm-r و hm-t رو انجام بدن.
      تازه برد بیشتری هم 100% خواهند داشت.

دیدگاه

ببین برادر خود این hmr و hmt یک برده.
        الان شما می خوای اطلاعاتی که داری رو بفرستی حالا این اطلاعات می تونه هر چیزی باشه.
        درسته که ماژول بلوتوث و hmr و hmt انچنان بردی نداره ولی مزیت هایی هم دارن مثل راه اندازی خیلی ساده.

شخصا خودم برای ارسال اطلاعات بین میکروکنترلرها از NRF استفاده می کنم و برای ارتباط با کامپیوتر در صورتی که برد زیادی مد نظر نباشه بلوتوث اولین گزینه س.

zigbe و rfm و ماژول های دیگه ای هم قطعا هستن. حالا شما دقیقا هدفت رو بگو تا بتونم بیشتر کمکت کنم حقیقتا نمی دونم منظورت از "مدار" برای ارسال دقیقا چیه.

موفق باشید
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        محصولات

دیدگاه

سلام.خیلی ممنون از پاسخ شما.
          منظورم رو بیان کردم در پست قبل.
          اما منظور از "مدار" اینه که برای انتقال بی سیم دیتا از ماژول استفاده نکنم و بجای اون مثلا یک فرستنده و گیرندهfm بسازم و دیتای مورد نظرم را بر روی فرکانس ارسالی قرار بدم(مدولاسیون دیتای میکرو). و از طرف گیرنده هم که حاوی یک مدار گیرنده fm و میکرو است ، دیتا رو با میکرو بخونم.
          دیگه از این واضح تر نمی تونم بگم :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Topless
            سلام.خیلی ممنون از پاسخ شما.
            منظورم رو بیان کردم در پست قبل.
            اما منظور از "مدار" اینه که برای انتقال بی سیم دیتا از ماژول استفاده نکنم و بجای اون مثلا یک فرستنده و گیرندهfm بسازم و دیتای مورد نظرم را بر روی فرکانس ارسالی قرار بدم(مدولاسیون دیتای میکرو). و از طرف گیرنده هم که حاوی یک مدار گیرنده fm و میکرو است ، دیتا رو با میکرو بخونم.
            دیگه از این واضح تر نمی تونم بگم :cry:
            قیمت ماژول های ask از جفتی 6 تومن شروع میشه
            در ساده ترین حالت اگر بخوایین lمدار fm رو خودتون بسازین با مشکلات زیر روبرو خواهید شد اینم بگم که اگر هم بخوایین میشه با fm فرستاد

1-قیمت گیرنده و فرستنده بالای 15 تومن
            2- نووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووییییییی ییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییزززززززز ززززززززززززززززز
            3-تا بخواین به نمونه ایده آلش رو بسازین حداقا باید یک همفته زمان بذارین
            4- عدم هماهنگی در ارسال و دریافت
            فقط همینا یادم اومد

حالا اگه بخایین بسازین یه مدار ساده فرستنده fm برای بخش فرستنده و یه آیسی تیونر fm سری tda برای گیرنده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X