اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال تخصصی در مورد امنیت RFID01

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال تخصصی در مورد امنیت RFID01

سلام دوستان
    به نظر شما میشه به RFID01 اعتماد کرد و ازش برایه درب بازکن درب منزل استفاده کرد
    این سوال رو از این جهت میپرسم که تگ 125 که این ماژول میخونه میگن به سهولت قابل کپی برداری هست و حتی اگه تو کیفتون هم باشه از فاصلا 5 سانتی قابلیت خواندنش و کپی کردن رو یه تگ دیگه وجود داره
    میخام نظر کارشنهسی بدید در این مورد که چیکار میشه کرد امنیت این تگ ها بیشتر بشه
    :applause: :applause: :applause: :applause:
    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

پاسخ : سوال تخصصی در مورد امنیت RFID01

برای امنیت بیشتر از مایفر استفاده کنید که خودتون بتونید کدهاشو عوض کنید. مثلا RC522
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

کارتهای 125 کیلو رو میشه کپی کرد .
      کارتهای مایفر و مغناطیسی رو هم میشه کپی کرد .
      فقط در کارتهای مایفر میتونید سیستم انکودینک بگذارید که اگر شخص کارت رو کپی کرد (فقط می تونه شماره سریال کارت رو کپی ) اون قسمت انکود شده که توسط دستگاه مخصوص بهش سیستم انکود داده شده رو نمی تونه انجام بده و کپی کنه .
      یعنی در کارت یک کیلو حافظه است شما تو سکتور 4 فکرکنم یک سیستم انکودینگ می نویسی میدی به کارتهای مخصوصت وقتی کارت خوان کارت کایفر رو خوند میره اون کدی که گذاشتی در سکتور رو میخونه و انکودش می کنه .
      پس نمیشه کارتی که سیستم انکودر توش است رو کپی کرد فقط شماره سریالش رو کپی میشه کرد که بدرد نمیخوره .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00
        کارتهای 125 کیلو رو میشه کپی کرد .
        کارتهای مایفر و مغناطیسی رو هم میشه کپی کرد .
        فقط در کارتهای مایفر میتونید سیستم انکودینک بگذارید که اگر شخص کارت رو کپی کرد (فقط می تونه شماره سریال کارت رو کپی ) اون قسمت انکود شده که توسط دستگاه مخصوص بهش سیستم انکود داده شده رو نمی تونه انجام بده و کپی کنه .
        یعنی در کارت یک کیلو حافظه است شما تو سکتور 4 فکرکنم یک سیستم انکودینگ می نویسی میدی به کارتهای مخصوصت وقتی کارت خوان کارت کایفر رو خوند میره اون کدی که گذاشتی در سکتور رو میخونه و انکودش می کنه .
        پس نمیشه کارتی که سیستم انکودر توش است رو کپی کرد فقط شماره سریالش رو کپی میشه کرد که بدرد نمیخوره .
        حقیقتش میخام یه چیز مطمعن درست کنم شاید بعدن بخام یه تعداد از روش درست کنم برا دوستان پس باید بصرفه با امنیت بالا و اطلاعات برایه طراحی هم موجود باشه به نظر شما بهترین گزینه چیه
        من با RFID01 راه اندازی کردم خیلی ساده بود و بصرفه 25 تومن ماژول از فروشگاه همین سایت خریدم که بعدا فهمیدم قیمتش تو ایران میکرو 18 تومن بوده و دلیلشو هم از فروشگاه پرسیدم جوابی ندادن حالا کاری به این حرفا نداریم با احتصاب میکرو و برد و جهبه رو تعداد حدود 80 نهایت میافته ولی این مایفر ها چطور، آیا کار و برنامه ریزیش ساده هست هزینه ماژول هاش چقدره کدوم بیشتر استفاده میشه نیاز به پروگرامر مجزا داره ؟
        ممنون از تمام اساتیدی که پاسخ میدن و حتی این تایپیکو میخونن :rolleyes:

دیدگاه

خب شما همین مایفر رو استفاده کن هم امنیت و هم قابلیتهای بالاتر و قیمت پایینتر. rc522 حدود 13 تومن!
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

منابع فارسی برا راه انداختنش هست ؟؟ من با تعدادی ماژول الکترونیکی تو زمینه هایه مختلف کارکردم معمولا اونایی که قیمتشون پایینه اون جوابی که باید رو نمیدن بیشتر برا سرگرمیه شما خودت این ماژول رو راه اندازی کردی؟؟

دیدگاه

کلا ماژول 01 دو مدله که در تمام فروشگاهها قیمتش معمولا اینقدره
              بدون حافظه اش 25
              با حافظه اش 30 تومن
              خوب من به شما چیزی پیشنهاد میدم که خیالت راحت باشه .
              برید ریدر آر اف آی دی بخرید راحتر است و خودش عملیات خواندن کارت رو انجام میده .و قیمتم خوب و ارزون . نیاز به لحیم کاری و غیره نداره و خیلی ارزون تر درمیاد.
              البته مدل ریدر معمولی 125 و مایفر هم داریم که باید بگید چی مدل می خواهید بهتون بدن . کارت مترو از نوع مایفر است که وقتی رو ریدر مایفر بزارید شماره سریالش رو می خونه .
              حالا اگه بخواهید سیستم انکد بزارید با ریدرتون رو عوض کنید که زنگ بزن شرکتها بهتون میگن توضیحات رو میدن .
              یا علی

دیدگاه

یه کتابخونه با توضیحات فارسی برای مایفر دارم. یادآوری کنید بذارم.
                www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00
                  کلا ماژول 01 دو مدله که در تمام فروشگاهها قیمتش معمولا اینقدره
                  بدون حافظه اش 25
                  با حافظه اش 30 تومن
                  خوب من به شما چیزی پیشنهاد میدم که خیالت راحت باشه .
                  برید ریدر آر اف آی دی بخرید راحتر است و خودش عملیات خواندن کارت رو انجام میده .و قیمتم خوب و ارزون . نیاز به لحیم کاری و غیره نداره و خیلی ارزون تر درمیاد.
                  البته مدل ریدر معمولی 125 و مایفر هم داریم که باید بگید چی مدل می خواهید بهتون بدن . کارت مترو از نوع مایفر است که وقتی رو ریدر مایفر بزارید شماره سریالش رو می خونه .
                  حالا اگه بخواهید سیستم انکد بزارید با ریدرتون رو عوض کنید که زنگ بزن شرکتها بهتون میگن توضیحات رو میدن .
                  یا علی
                  ممنون از راهنماییتون این ریدر که میگید قیمتش چقدره میخام تگهایی که استفاده میکنم به سهولت قابل کپی برداری نباشه و همچنین بتونه تعدادی حافضه رله در باز کن و یه سری امکانات بهش اضاف کنم خرو جیش چیه ؟ (باید سریال باشه )

نوشته اصلی توسط vahidabedi
                  یه کتابخونه با توضیحات فارسی برای مایفر دارم. یادآوری کنید بذارم.
                  انشا الله که بسکام هستش
                  ممنون میشم منتظرم

دیدگاه

نچ! سی هستش!
                    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

شما اگه ریدر استفاده کنی خودش تگ رو می خونه و تو هر جایی که موس رو گذاشته باشی میاردش .
                      قیمت ریدر معمولی که فقط بخونه 30 تومن برای 125 و 34 برای کایفر
                      اگر انکودر بخواهید که تگ های رو انکود هم بکنه که البته برنامه نویسی داخلش هم لازمه از 140 با بالا قیمت داره .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00
                        شما اگه ریدر استفاده کنی خودش تگ رو می خونه و تو هر جایی که موس رو گذاشته باشی میاردش .
                        قیمت ریدر معمولی که فقط بخونه 30 تومن برای 125 و 34 برای کایفر
                        اگر انکودر بخواهید که تگ های رو انکود هم بکنه که البته برنامه نویسی داخلش هم لازمه از 140 با بالا قیمت داره .
                        ممنون مهندس
                        منضور از موس چیه ؟
                        قراره یه پروژه سخت افزاری داشته باشیم و کاری به سیستم pc هم نداریم منظورتون رو از موس نفهمیدم
                        انکودر چیکار میکنه اگه بخام تگها مثل کارت بانکی یا اتوبوس قابل کپی نباشه باید چیکار کنم از چی استفاده کنم و مهمتر از اون منبع فارسی معتبر در موردش هست که معرفی کنید؟
                        شما و دوستان دیگه یه سری توضیحات دادید که من از همتون تشکر میکنم ولی با این توضیحات فک نکنم مطلب به جایی برسه چون خیلی توضیحات ناقص و پراکنده هست اگه مطلب خوبی pdf یا کتاب درباره ریز به ریز این قضایا هست ممنون میشم معرفی کنید
                        تو انجمن ها و سایت هایه الکترونیکی مطالب زیاد هست ولی یه مشکلی که همیشه وجود داره مثلا تو یه انجمن شاید مجبور بشی 20 صفحه رو بخونی و در آخر هم به اندازه 1 صفحه اطلاعات مفید ازش در نیاد و معمولا اونم تو همه انجمن ها تکراریه :cry:

دیدگاه

سلام
                          شما وقتی برید انکودر خریداری کنید بهتون چندتا فایل stk می دهند که بتونید باهاش کار برنامه نویسی انکودر رو انجام بدید که اون بعهده خودتون است و برنامه نویستون .
                          کلا بحث امنیت کارت تو همین انکودر است .
                          اون موس هم که گفتم فعلا پس اگه با pc کار نداری ولش کن .
                          همین برو از یک شرکت انکودر و کارت میافر بخر و خودشون بهت توضیح می دن .
                          این هم حاصل سوالاتی است که از شرکت ها و خودم بود .

دیدگاه

من بدون کارت هم براتون باز می کنم درب رو :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
                            STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X