اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو عدد mega32 با یک امضا (signature)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو عدد mega32 با یک امضا (signature)

من این mega32 ها رو تازه خریدم که پس از تست با پروگرمر متوجه شدم که دوتا از mega32 ها (نوع A) دقیقا یک امضای (signature) مشابه دارن !
    آیا این موضوع برای شما هم پیش اومده ؟ مگه امضای هر avr نباید منحصر به فرد باشه ؟

پاسخ : دو عدد mega32 با یک امضا (signature)

ببخشید دوست عزیز
    امضا که گفتید مربوط به کدوم بخشه آیسی هست تا حالا من چنین چیزی نشنیدم و برام جالبه بدونم :redface:
    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♥♫ حمید خان ♫♥
      ببخشید دوست عزیز
      امضا که گفتید مربوط به کدوم بخشه آیسی هست تا حالا من چنین چیزی نشنیدم و برام جالبه بدونم :redface:
      امضا برای سری مگا همون اطلاعات ثابت سه بایتی هست که پروگرمر وقتی آیسی رو شناسایی میکنه نشون میده و تا اونجایی که من میدونم فقط از طریق پروتکل spi قابل دسترسی هست
      مثلا : 1E 95 02

دیدگاه

من تا حالا نشنیدم که هر آی سی signature خاصی برای خودش داشته باشه! معمولا هر سری و خانواده یه signature مخصوص داره نه هر آی سی.
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

آقا بزن پروژه رو بره پولو بگیر

امضا میخوای چه کار..

از شوخی گذشته مورد عجیبیه نباید اینچنین باشه..منم معما شدم

دیدگاه

ممنون از جوابتون اگه بخام از ریجستر هایه داخلی و سخت افزار avrبیشتر سر در بیارم منبع فارسی خوبی سراغ دارید؟
            کتاب علی کاهه که خیلی معروفه بیشتر برنامه نویسی رو گفته ببخشید بحث رو به جای دیگه میکشم :redface:
            عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
              من تا حالا نشنیدم که هر آی سی signature خاصی برای خودش داشته باشه! معمولا هر سری و خانواده یه signature مخصوص داره نه هر آی سی.
              ممنون یعنی مثلا atmega32A یه امضای مخصوص داره و attiny13A یه امضای دیگه که تو همه این سری ثابته ؟ درست فهمیدم؟

پس یعنی کاربرد امضا فقط برای شناسایی نوع آیسی برای پروگرمر مربوطه هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♥♫ حمید خان ♫♥
                ممنون از جوابتون اگه بخام از ریجستر هایه داخلی و سخت افزار avrبیشتر سر در بیارم منبع فارسی خوبی سراغ دارید؟
                کتاب علی کاهه که خیلی معروفه بیشتر برنامه نویسی رو گفته ببخشید بحث رو به جای دیگه میکشم :redface:
                برای آشنایی بیشتر با رجیسترهای داخلی میکرو بهتره از زبان c یا اسمبلی استفاده کنید

دیدگاه

داداش خداییش زبان اسمبلی خیلی هندیه
                  میخوای پیش بری با همون سی برو
                  دیتا شیتم با همون زبان اصلی بخون
                  یادمه روزای اول دیتا شیت رو میخوندم و در کنارش یه کتاب کاهه داشتم
                  هم زبانم بهتر شد هم عادت کردم به خوندن خود دیتا شیت...

دیدگاه

هر مدل از خانواده AVR یه شناسه ثابت داره که باعث شناساییشون توسط پروگرمر میشه که بهش میگن signature ، ولی فکر کنم خانواده Xmega علاوه بر signature یه کد که (اگه درست یادم باشه) به نام ویفر کد داره که هر آیسی با آی سی دیگه فرق داره و باعث یونیک شدن اون آی سی میشه.
                    ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 8787
                      ممنون یعنی مثلا atmega32A یه امضای مخصوص داره و attiny13A یه امضای دیگه که تو همه این سری ثابته ؟ درست فهمیدم؟

پس یعنی کاربرد امضا فقط برای شناسایی نوع آیسی برای پروگرمر مربوطه هست ؟
                      سلام
                      بله تو AVR اینطور هست ولی تویه آیسی هایه ARM یه کد 32 بایتی هست که برایه هر میکرو منحصر به فرد هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X