اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک.کمک.مشکل دیر روشن شدن و دیر تصویر دادن مانیتور 3 بعدی ال جی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک.کمک.مشکل دیر روشن شدن و دیر تصویر دادن مانیتور 3 بعدی ال جی

سلام خدمت دوستان گرامی
    من یه مانیتور 23 اینچ 3 بعدی ال جی رو بیش از یسال پیش خرید کردم.الان چند روزه برای روشن شدن مانیتور
    بیش از 15 دقیقه زمان میبره و بعد از اون زوشن میشه و نمای اولیه و اسم ال جی پیدا میشه و
    باز خاموش میشه و این خاموش و روشن شدن تا 10 دقیقه پشت سر هم تکرار میشه تا تصویر سیستم عامل بیاد بالا
    و بعد از اون بدون مشکل کار میکنه و اگه سیستمو برا چند لحظه خاموش کنم مشکلی پیش نمیاد ولی اگه طولانی بشه زمان باز باید اون پروسه اول تکرار بشه تا مانیتور باز تصویر بده..

کسی از عزیزان اساتید بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم که میخوام ببرم پیش تعمیرکار معطل عیب یابی نشم و زود تحویلم بده.
    من همین الان عضو این سایت شدم و از همه عزیزان پیشاپیش تشکر میکنم که داشته هاشوتو بدون چشمداشتی به اشتراک میزارن..

پاسخ : کمک.کمک.مشکل دیر روشن شدن و دیر تصویر دادن مانیتور 3 بعدی ال جی

با سلام.یکی از احتمالات اینه که برد تغذیه مشکل داشته باشه.خازنها ممکنه خراب شده باشند.
    البته ندید نمیشه گفت.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

با سلام
      دوست عزیز به احتمال خیلی زیاد برد پاور مشکل داره.اول ی ولتا÷ گیر کن ببین همه ولتا÷ هارو داری

دیدگاه

ممنون از توجه دو دوست گرامی.من هیچ سررشته ای از برق و الکترونیک ندارم و تا حالا هر چه باز کردم بعدش بسته نشده درست و قصد اینکه خودم
        دست تعمیر کنم ندارم و
        چون توی شهرمون اینجور خدمات بسیار ضعیفه و کیفیت کارشون پایینه گفتم اول یکم اطلاعات بگیرم بعد ببرم مانیتورو.این تعمیر مدار تغذیه و پاور
        جز تعمیرات اساسیه یا جز تعمیرات کوچکه.چون همین مانیتورو بیشتر ندارم ونمیخوام معطل بشم.دیشب فقط کیسو خاموش کردم
        و کابل تصویرو کشیدم قبل خاموش شدن کیس تا رو no signal باشه برا اینکه معطل اومدن تصویر نشم بعدا.
        اگه همینجور قبل خاموش کردن کیس مانیتورو بزارم رو no signal بمونه و استفاده کنم چطوره بنظر دوستان.مشکلی پیش نمیاد هیچوقت خاموش نشه..

دیدگاه

دوست عزیز پاور یا منبع تغذیه ی قسمتی مهمی از مانیتور محسوب میشه.که البته اگه درست حدس زده باشم پاور باشه با تعویض چندتا خازن که سرجمع 2000تومنم نمیشه درست خواهد شد.در مورد سوال دومت باید بگم اصلا ایرادی نداره روشن بمونه.در کل وسایل برقی و الترونیکی هرچقدر کمتر روشن و خاموش شن بهتر از اینه که دایم روشن بمونن.
          :agree:

دیدگاه

سلام خدمت سروران گرامی
            ما هر وقت مشکل دار میشیم اینجا پیدامون میشه.از این نظر از همه عزیزان معذرت میخوام..
            من مانیتور ال جی d23 مجبور شدم ببرم برا تعمیر.حرفای همه عزیزان درست بود درباره خازن و مشکل ولتاژ که تعمیرکار اشاره به بالا بودن ولتاژ کرد.ولی درباره هزینش به 120 الی 150 اشاره کرد.نظر دوستان رو میخواستم بدونم چون قراره بهش خبر بدم برا تعمیر..متاسفانه تو شهر ما فقط تنها تعمیرکار مانیتور ایشون هست و کارشم اصلا خوب نیست و همیشه باید قطعه تعمیری رو باز برگردونی پیشش برا عیب یابی دوباره.
            از همه دوستان پیشاپیش تشکر میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobah1983
              سلام خدمت سروران گرامی
              ما هر وقت مشکل دار میشیم اینجا پیدامون میشه.از این نظر از همه عزیزان معذرت میخوام..
              من مانیتور ال جی d23 مجبور شدم ببرم برا تعمیر.حرفای همه عزیزان درست بود درباره خازن و مشکل ولتاژ که تعمیرکار اشاره به بالا بودن ولتاژ کرد.ولی درباره هزینش به 120 الی 150 اشاره کرد.نظر دوستان رو میخواستم بدونم چون قراره بهش خبر بدم برا تعمیر..متاسفانه تو شهر ما فقط تنها تعمیرکار مانیتور ایشون هست و کارشم اصلا خوب نیست و همیشه باید قطعه تعمیری رو باز برگردونی پیشش برا عیب یابی دوباره.
              از همه دوستان پیشاپیش تشکر میکنم
              با سلام
              این قیمت پول کل شاسی و برد مانیتور هست
              اکثرا خازن ها خراب میشن که راحت با هزینه 5تومن قابل تعویضن
              اگر smdنباشه خودتم راحت میتونی درست کنی
              یک عکس بذار بچها کمکت کنن
              این قیمت خیلی بالاست
              نهایت 20تومن بشه
              البته اگر خود ترانس و ... خراب نشده باشه که بخواد کل شاسی عوض بشه
              موفق باشید

دیدگاه

سلام
                تشکر از جوابای بسیار دقیق عزیزان
                رفتم با تعمیرکار صحبت کردم و گفت باید برد پاور.ای سی.ترانزیستور خازن عوض بشه.دیگه بهش گفتم تعمیر کنه و هزینه هم 130 با تخفیف 110 شد.خیلی زودم بهم تحویل داد در عرض 2 ساعت
                ولی الان که اوردم مثل قبل کار نمیکنه.برنامه مخصوص تست مانیتور که تستای کاملی داشته باشه و زیادم سخت نباشه کار باهاشم معرفی کنند اساتید و دوستان عزیز ممنون میشم..

دیدگاه

اگه مثل قبل کار نمیکنه ممکنه از قطعات مرغوب استفاده نکرده باشه.ضمانت نکرده؟
                  الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
                    ضمانت که نه.ولی فاکتور گرفتم ازش و قطعاتی که تعویض کرده نوشته داخلش.مشکلی پیش بیاد مجبورا میفرستم تمایندگی مرکز استان
                    و بعد پیگیری میکنم.فعلا مانیتور نرمال کار میکنه و مشکل دیروزی که موقع وصل کابل تصویر یکم دیر تصویر داد و یکم نویز داشت اولش حل شده وامیدوارم مشکل حادی پیش نیاد..
                    یکم سرم خلوت بشه کیت وسائل اولیه برا تعمیر قطعات خرید میکنم و از راهنمایی اساتید عزیز سایت استفاده میکنم برا تعمیرات سر دستی و غیر حرفه ای که حداقل یه
                    کیبوردو باز میکنم بتونم درست ببندم.(یه کیبورد k520 رو برا تمیز کردن باز کردم الان خیلی کلیداش از کار افتاده).البته از نااگاهی و کمبود لوازمم بود و من با چاقو پیچاشو باز کردم و بعدا متوجه شدم اصلا نیازی به باز کردن پیچ نبوده.
                    البته این چشمه کوچک از شاهکارامه و تازه یه لبتاب ایسوس k43 برا تعویض فن به همین سرنوشت دچار شده و نیمه باز تو خونه افتاده.. :redface:

دیدگاه

تو رو خدا با لپ تاپ شوخی نکن خداوکیل دستش نزن یا اینکه بگو تا کجا پیش رفتی راهنماییت کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X