اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعویض آی سی های DIP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعویض آی سی های DIP

برای جدا کردن آی سی های DIP از روی برد مخصوصا بردهای دورو مشکل دارم به ویژه آی سی های 14 پین به بالا. می خواستم از دوستان خواهش کنم اگر دستگاهی برای کشیدن ای سی ها می شناسند به من کمک کنند.

پاسخ : کمک

سلام.
    طبق قوانین سایت:
    ب)انتخاب عناوین مناسب و مرتبط برای بحث ها و تاپیکها (پرهیز و دوری از ایجاد تاپیک هایی با عنوان "کمک کنید" "خواهشا....فوری فوری.." و عبارت های اینچنینی)

عنوان پست را ویرایش کنید.
    متشکرم
    www.icesi.ir

دیدگاه

پاسخ : تعویض آی سی های DIP

برای این کار از هیتر استفاده می کنند که اکثر تعمیر کاران موبایل دارند :redface:

دیدگاه

پاسخ : تعویض آی سی های DIP

نوشته اصلی توسط saeed-maz
        برای جدا کردن آی سی های DIP از روی برد مخصوصا بردهای دورو مشکل دارم به ویژه آی سی های 14 پین به بالا. می خواستم از دوستان خواهش کنم اگر دستگاهی برای کشیدن ای سی ها می شناسند به من کمک کنند.
        با سلام

بصورت معمولی باید ، هویه را به پایه های چیپ از قسمت top layer بچسبانید و بعد از اینکه تمامی قلع دور پایه ، به حالت مذاب در آمد ( قابل رویت با چشم ) ، آنگاه قلع کش را از طرف bottom layer به پایه مربوطه کاملا نزدیک و قلع دور پایه را با آن برمیدارید .

ولی در صورتیکه بدلیل نزدیک بودن پایه های چیپ به هم و یا ظرافت بورد مدار چاپی و ..... امکان اجرای روش فوق وجود ندارد ،( و قطعه سوخته !! ) ، چاره ای نیست جز اینکه با دستگاه فرز دستی ، ابتدا بصورت ردیفی ، پایه های آیسی را قطع و آن را از روی بورد برداشته و بعد و با حوصله ، با یک دم باریک و یک هویه ، پایه های روی بورد را ، یک به یک از داخل بورد ، بیرون بیاورید .

موفق باشید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X