ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2013/08/03
    97
    12

مشکل در تایمر با 555

سلام دوستان عزیز
    من یک تایمر با 555 ساختم برای بستن درب اتوماتیک مینی بوس هیوندای چون در حالت معمولی باید کلید رو نگه داریم به مدت 10 ثانیه تا درب باز یا بسته بشه و اینکه این مدار که ساختم با یک تحریک و وصل شدن یک پایه ای سی به زمین رله رو به مدت 10 ثانیه نگه میداره که از جمله مزایای این مدار اینه که هم میتونیم از شاستی برای انجام این کار استفاده کنیم که کار راننده راحت تر میشه و اینکه به دزد گیر وصل کنیم تا با چسبوندن رله دزدگیز مئار تحریک بشه و عمل کنه و با ریموت هم درب باز و بسته بشه . مدار من 2 عدید تایمر کنار هم است .
    و حالا مشکل من
    من این مدار رو نصب کردم در حالت عادی عمل میکنه ولی با زدن بوق در ماشین درب بسته میشه خود بخود حالا مشکل کجاست و یا راهنما زدن ماشین
    ممنون میشم راهنمایی کنید که کجای مدار رو تغییر بدم و یا اینکه پایه های تحریک به منفی نباشه .
    2014/11/14
    ECA
    4,229
    2,833

پاسخ : مشکل در تایمر با 555

نقل قول نوشته اصلی توسط solimaniashkan
    سلام دوستان عزیز
    من یک تایمر با 555 ساختم برای بستن درب اتوماتیک مینی بوس هیوندای چون در حالت معمولی باید کلید رو نگه داریم به مدت 10 ثانیه تا درب باز یا بسته بشه و اینکه این مدار که ساختم با یک تحریک و وصل شدن یک پایه ای سی به زمین رله رو به مدت 10 ثانیه نگه میداره که از جمله مزایای این مدار اینه که هم میتونیم از شاستی برای انجام این کار استفاده کنیم که کار راننده راحت تر میشه و اینکه به دزد گیر وصل کنیم تا با چسبوندن رله دزدگیز مئار تحریک بشه و عمل کنه و با ریموت هم درب باز و بسته بشه . مدار من 2 عدید تایمر کنار هم است .
    و حالا مشکل من
    من این مدار رو نصب کردم در حالت عادی عمل میکنه ولی با زدن بوق در ماشین درب بسته میشه خود بخود حالا مشکل کجاست و یا راهنما زدن ماشین
    ممنون میشم راهنمایی کنید که کجای مدار رو تغییر بدم و یا اینکه پایه های تحریک به منفی نباشه .
    این روش ها رو تست کن شاید درست شد شاید یه نویز میفته روش.....شما یه رگولاتور 7812یا7815بزار نشد یه فیلترLCهم اضافه کن....موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    (P&Q)
    2013/08/03
    97
    12

باتری ماشین 24 ولته که به اینورتر رفته و شده 12 ولت که اینورتر هم سوییچینگ اسن . با این داستان ها بازم نیازی به رگولاتور و فیلتر هست ؟
    2014/11/14
    ECA
    4,229
    2,833

نقل قول نوشته اصلی توسط solimaniashkan
    باتری ماشین 24 ولته که به اینورتر رفته و شده 12 ولت که اینورتر هم سوییچینگ اسن . با این داستان ها بازم نیازی به رگولاتور و فیلتر هست ؟
    چون گفتی هنگام بوق زدن وراهنما زدن در بازو بسته میشه گفتم یه تست بزن
    Proudly @real_ahmadi
    (P&Q)
    2013/08/03
    97
    12

دوستان کسی مدار فیلتر lc که مناسب مدار تایمر من باشه داره ؟
    2013/07/15
    101
    82

سلام اگه امکانش هست مدارتون رو بزارید تا راحت تر بشه راهنمایی کرد
    2013/08/03
    97
    12

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/07/15
    101
    82

سلام مواردی که تو عکس مشخصه رو اضافه کنید بترتیب از شماره 1 خازن پایه 5 که خالیه حتماً اونو لحاظ کنید شماره 2 دیود هرزگرد برا رله و شماره 3 خازن تغذیه
    سوال من از شما اینه که دزدگیر رو به کجای مدار متصل میکنید و اینکه این مدار رو بصورت مدار چاپی بستین یا بورد سوراخدار
    و اینکه کجا نصبش کردین؟
    2013/08/03
    97
    12

این سه مورد که مشخص کردین رو در مدار اصلی که روی برد سوراخدار بسته بودم لحاظ کرده بودم و چون مدار رو نداشتم سریع کشیدم و جا انداختم . دزدگیر به دو پایه میکرو سوتیچ وصل میشه
    و زمانی که دزدگیر زده میشه و رله عمل میکنه یک لحظه رله دو پایه بسته میشه و فرمان میده و مدار برای تایم مورد نظر رله رو میچسبونه بنابراین دیگه نیازی به نگه داشتن کلید در نیست و رله این کار رو میکنه مدار رو توی یک جعبه فلزی عایق شده قرار دادم و زیر داشبورد نصب کردم
    2013/07/15
    101
    82

برای بهتر شدن وضعیت نویز لازمه که برد مدار چاپی بزنید و حتماً از power plane برای خط gnd استفاده کنید
    در مورد عایق کردن بورد خب خوبه مشکلی نداره
    در مورد دزدگیر شک دارم الان شما هم شاسی رو میزارید (که همون میکروسوئیچه) و هم دزدگیر رو دو سرش وصل میکنید؟
    اینجوری اگه دزدگیر نویزی دریافت کنه مستقیماً میاد رو پایه 2 555 اتون (اگه یه لحظه صفر بشه تایمر شروع به شمارش میکنه)
    برا همین اگه ساز و کار 2 سیمی که از دزدگیر میاد مثل میکرو سوئیچه یه همچین مداری برای دزدگیر بنظرم خوب باشه:

و در آخر در مورد تغذیه 12 ای که دارین اول اینکه این 2 سیم تغذیتون مستقیماً از منبع گرفته شده یا از سیم تغذیه بقیه بوردها گرفتین؟
    بهترین روش اینه که دو سیم از باتری مستقیم بیارید از رگلاتور 7812 و خازن صافی (100 نانو در هر دو طرف) استفاده کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17