اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ضبظ صدا به فرمت wave.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ضبظ صدا به فرمت wave.

سلام دوستان
    یک سوال دارم می خوام صدا ضبط کنم به صورت دیجیتال ضبط کنم یک برد درست کنم که وقتی حرف میزنم صدا رو با فرمت wave.
    ضبظ کنه. یه اطلاعاتی به دست آوردم این بود که می خوام رو 44.1KH باشه و 16 بیتی A to D
    حالاسوالم اینه که اولا اطلاعاتم درست است چون من 48 KH هم دیدم مثلا و چند تا رنج دیگه فرقشون در عمل چیه اینا
    با توجه به این که میکرو 16 بیتی A to D نداریم بایداز چه آی سی ای اسنفاده کنم و کلا راهنمایی کنید چیکارکنم برای این کار
    واینکه اینایی که تویه سایتا میزنه کیفیت 128 یا 320 اینا چیه
    با تشکر

پاسخ : ضبظ صدا به فرمت wave.

من توی مموری ذخیره کردم ولی به روش سکتوری
    adc به صورت 8 بیتی باید باشه
    فکر کنم بتونی یه فایل با پسوند wave توی مموری درست کنی ولی فایل wave که من باز کردم معمولا یک سری چرت پرت اولش داره که اندازه فایل و اسم فایل
    مونو یا استریو بودنش و .... داخلشه نمیدونم اگه اون هارو حذف کنی چیی میشه
    اگه نشد خودت باید بنویسی
    ساده ترین روش اینه که از توی یک فایل wave اون اطلاعات اولش قبل از رسیدن به کدهای پخش صوا کپی کنی و توی همه فایل هایی که میسازی کپی کنی

دیدگاه

همه رو اینجا توضیح داده

http://soundfile.sapp.org/doc/WaveFormat/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
        من توی مموری ذخیره کردم ولی به روش سکتوری
        adc به صورت 8 بیتی باید باشه
        فکر کنم بتونی یه فایل با پسوند wave توی مموری درست کنی ولی فایل wave که من باز کردم معمولا یک سری چرت پرت اولش داره که اندازه فایل و اسم فایل
        مونو یا استریو بودنش و .... داخلشه نمیدونم اگه اون هارو حذف کنی چیی میشه
        اگه نشد خودت باید بنویسی
        ساده ترین روش اینه که از توی یک فایل wave اون اطلاعات اولش قبل از رسیدن به کدهای پخش صوا کپی کنی و توی همه فایل هایی که میسازی کپی کنی
        ممنوناز توضیحات
        اما من در استاندارد های صدا دیده بودم که گفته بود با 44.1kH باید 16 بیتی باشه adcما
        بعد متوجه نشدم دقیق یکم با اطلاعات ریز تر اگه بگید لطف کردید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza javahery
          همه رو اینجا توضیح داده

http://soundfile.sapp.org/doc/WaveFormat/
          ممنون
          من دنبال اطلاعاتی هستم که چطور بتونم صدای آنالوگ رو از آن نمونه برداری کنم با چه روشی و چگونه
          این پیجی که گذاشته بودید در مورد این موارد توضیحی نداشت اما توضیحات سودمندی داشت برای درک بهتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X