اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در راه اندازی برد ماژول sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در راه اندازی برد ماژول sim900

با سلام
    من یک برد راه انداز sim900 خریدم !! میخوام راه اندازی اش کنم!! یک شماتیک مدار دارم ولی با ماژول هست نه برد راه انداز !! برای همین قاتی کردم!
    روی برد 3 تا led و یک دکمه داره!! لطفا در مورد عملکرد اینها توضیح بدهید!

سپاس

پاسخ : راهنمایی در راه اندازی برد ماژول sim900

شما کافیه که کلید رو حدود 1 ثانیه نگه دارید. بعداز اینکار یه لحظه 3تا ال ای دی کم نور میشه و ال ای دی نت شروع به چشمک زدن میکنه.بعد از چند ثانیه چشمک زدنش اروم تر میشه و این نشون دهنده وصل شدن ماژول به شبکه هست. یعنی سیمکارت رو خونده و آنتن دار شده!
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من چون تا حالا از این سیستم استفاده نکردم برای همین می ترسم اشتباه متن در اتصالات و ماژول بسوزد !! برای همین نمی دانم چکار کنم!!
      یک سئوال دیگه: برای اینکه ماژول را به ولتاژ 4.3 وصل کنیم برای تست : باید پایه vbat و gnd به ولتاژ 4.3 وصل شود فقط؟
      rxd و txd برای میکرو هست ! درسته؟
      سپاس

دیدگاه

بله برای روشن شدنش همین دو پایه کافیه.
        rx و tx هم برای ارتباط با ماژوله. حالا کامپیوتر یا میکرو.
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
          بله برای روشن شدنش همین دو پایه کافیه.
          rx و tx هم برای ارتباط با ماژوله. حالا کامپیوتر یا میکرو.
          ممنون دوست عزیز: من میخوام سیم900 را با این مبدل راه اندازی کنم!! ولی نمیدانم چطوری هست!!
          من اول باید vbat و gnd ماژول را بهش 4.3 ولت بدم! تا روشن بشود تا اینجا درست!! rx و tx ماژ.ل را چطور به این کایل 4 سیمه وصل کنم؟ اینجا نیاز یه ایسی مثلا مگا8 که نیست؟
          این کابل 4 تا رشته سیم به رنگ های سبز و قرمز و سیاه و سفید دارد!! چی به چی وصل می شود؟

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7/3378-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-usb-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-pl2303ta-usb-to-ttl-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-win8.html

سپاس

دیدگاه

سیم مشکی مبدل ---> gnd
            سیم سبز ---> پایه 10
            سیم سفید ---> پایه 9
            تغذیه ماژول هم که باید وصل کنی
            بعد از نصب درایورهای مبدل روی کامپیوتر ، از نرم افزار های ترمینال مثل هایپر ترمینال استفاده کن

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: بهترین نرم افزار برای اینکار چی هست؟ هایپر ترمینال به ویندوز 7 به بعد نیست!!! اموزشی سراغ دارید برای اینکار؟
              ================================================== ==========
              میگم یک شماتیک برای sms controller دارم که چند سال گرفته بودم !! شماتیک و کد ها را میزارم لطفا راهنمایی کنید که چطور مدار روی برد برد ببندم! الان ان led را نمیدانم چه نوعی هست!!؟

سپاس

دیدگاه

هیپر ترمینال جداگانه میتونی دانلود کنی .روی ویندوز 10 هم کار میده
                Real Terminal هم هست

دیدگاه

چند نکته در راه اندازی SIM900 (این نکات با بدبختی به دست اومده و مفت منتشر میشه!)

1. SIM900 در دفعات اول درست آنتن نمی ده ولی در دفعات بعدی آنتن دهی اون درست میشه.
                  2. ماژول رو بدون آنتن راه اندازی نکنید.
                  3. پایه 16 ماژول رو با 10K پول پ کنید. (نقل شده از آقای مجتبی صاحبی و آزمایش شده توسط خودم!)
                  4. برای اتصال RX ماژول که به TX میکرو وصل میشه حتما، لطفا از تقسیم مقاومتی استفاده کنید چون ماژول به فنا میره با ولتاژ بالا روی خطوط دیتا.
                  5. دفعه اول ارتباط ماژول با میکروکنترلر تقریبا غیر ممکنه، پس از HyperTerminal یا بهتر از اون RealTerm استفاده فرمایید.
                  6. برای ارتباط با SIM900 از میکروکنترلرهای نو و مرغوب استفاده نمایید. (نقل شده از آقای SINA1359 در کتاب 11 پروژه با AVR و بسکام)

موفق باشید
                  STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Javad Moosavi
                    چند نکته در راه اندازی SIM900 (این نکات با بدبختی به دست اومده و مفت منتشر میشه!)

1. SIM900 در دفعات اول درست آنتن نمی ده ولی در دفعات بعدی آنتن دهی اون درست میشه.
                    2. ماژول رو بدون آنتن راه اندازی نکنید.
                    3. پایه 16 ماژول رو با 10K پول پ کنید. (نقل شده از آقای مجتبی صاحبی و آزمایش شده توسط خودم!)
                    4. برای اتصال RX ماژول که به TX میکرو وصل میشه حتما، لطفا از تقسیم مقاومتی استفاده کنید چون ماژول به فنا میره با ولتاژ بالا روی خطوط دیتا.
                    5. دفعه اول ارتباط ماژول با میکروکنترلر تقریبا غیر ممکنه، پس از HyperTerminal یا بهتر از اون RealTerm استفاده فرمایید.
                    6. برای ارتباط با SIM900 از میکروکنترلرهای نو و مرغوب استفاده نمایید. (نقل شده از آقای SINA1359 در کتاب 11 پروژه با AVR و بسکام)
                    7. خازن های با ظرفیت بالا در مسیر تغذیه برای حذف نویز فراموش نشود.
                    8. خطوط دیتا RX,TX با 10K پول پ گردد. معمولا در مدار تقسیم مقاومتی مقدار مقاومت پول پ آمده است.

موفق باشید
                    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

سلام دوست عزیز.میشه نقشه مدار اینایی رو که گفتی بزاری تا من وصلش کنم.ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X