اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشخصات دوره های اموزشی fpga خوب چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشخصات دوره های اموزشی fpga خوب چیه؟

سلام دوستان مشخصات یه دوره اموزشی خوب چیه چون من یه سری تو اینترنت سرچ کردم یه شرکت مثل نوین تراشه 3 دوره برای Fpga برگزار میکنه و شرکت اوا 6 تا دوره و ... من برای اینکه fpga رو تقریبا کامل یاد بگیرم یا اگه خیلی گسترده باشه در حد بالا از کجا بدونم کدوم بهتره یا اصلا یه برد اموزشی و کتاب بگیرم میتونم به هدفم برسم؟

پاسخ : مشخصات دوره های اموزشی fpga خوب چیه؟

من آقای خداکرمی مدیر شرکت آوا رو به دلیل همکاری میشناسم و میتونم با قاطعیت بگم که ایشون هم دانش خیلی خوبی داره و هم همه دانسته هاشو به راحتی منتقل میکنه البته نمیتونم بگم که روش تدریسش چطوره چون کلاساشو ندیدم. کلاس خوب باید هم شما رو درگیر سخت افزار کنه تا فقط تئوری محض نباشه و هم خیلی تند نره که عمق کار کم بشه و همیشه هم اشتیاق یاد گرفتن مطالب جدید رو ایجاد کنه که همه اینها به مدرس بستگی داره. پیشنهاد من اینه که اگه میخوای کلاس بری اول با دوره مقدماتی شروع کنی و بعد از این که خودت کار کردی و با مسائل جدید و پیشرفته برخورد کردی اگه نیاز داری دوره پیشرفته رو هم شرکت کنی. هر مطلب جدیدی که یاد میگیری باید در عمل ازش استفاده کنی وگرنه فراموش میشه به همین خاطر خیلی مهمه که وقت داشته باشی تا با خیال راحت برای خودت چالش ایجاد کنی و حل کنی.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mme74
      سلام دوستان مشخصات یه دوره اموزشی خوب چیه چون من یه سری تو اینترنت سرچ کردم یه شرکت مثل نوین تراشه 3 دوره برای Fpga برگزار میکنه و شرکت اوا 6 تا دوره و ... من برای اینکه fpga رو تقریبا کامل یاد بگیرم یا اگه خیلی گسترده باشه در حد بالا از کجا بدونم کدوم بهتره یا اصلا یه برد اموزشی و کتاب بگیرم میتونم به هدفم برسم؟
      بیا مجتمع فنی حافظ. مدرسش خودمم
      از صفر میارمت بالا. هم التزا هم زایلینکس. زوم اصلیمون روزایلینکس. شماتیک و vhdl
      کاملا عملی
      با برد های ساخت خودم
      دوره طراحی و ساخت هم داریم
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

دوره های اقای نجفی مجتمع فنی حافظ خوب هستن ب شرط اینکه خودتم کار کنی

دیدگاه

به جای این که پول کلاس بدی یه بورد خوب بخر خودت باهاش کار کن
          مهم نيست که کجايي هستي، چه رنگي هستي، به چه زبوني حرف مي زني. مهم اينه که انسان باشي.
          http://baranelec.mihanblog.com/
          آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام در برابرش زانو بزند...

دیدگاه

سلام تشکر بابت پاسخ هاتون.
            برد اموزشی چی بخرم برای شروع؟

دیدگاه

این نصیحت من به شما
              fpga چیزی نیست که خودت کار کنی یاد بگیری
              نه بخاطر کلاس اومدن. هرجا دوست داری کلاس برو
              ما به اینقدر شاگرد داریم که جا و وقت براشون نداریم
              من تجربم رو گفتم
              موفق باشید
              خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

دوستان اگه مدرس و دوره آموزشی خوب واسه FPGA تو شیراز سراغ دارین لطفاً معرفی کنید. :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                  این نصیحت من به شما
                  fpga چیزی نیست که خودت کار کنی یاد بگیری
                  نه بخاطر کلاس اومدن. هرجا دوست داری کلاس برو
                  ما به اینقدر شاگرد داریم که جا و وقت براشون نداریم
                  من تجربم رو گفتم
                  موفق باشید
                  تشکر بابت پاسختون .
                  چون من دانشجویم ممکنه که برنامه کلاسیم تداخل داشته باشه با دوره ها :cry2: . الان مثل اینکه مجتمع فنی دوشنبه ها دوره برگزار میکنه هنوز برنامه به ما ندادن بعد از مشخص شدن برنامه کلاسیم مشخص میشه که میام یا نه. ولی خدا کنه وقت ازاد داشته باشم :rolleyes:.به نظر شما vhdl رو قبلا بخونم بهتره بعد دوره رو بیام؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mme74
                    تشکر بابت پاسختون .
                    چون من دانشجویم ممکنه که برنامه کلاسیم تداخل داشته باشه با دوره ها :cry2: . الان مثل اینکه مجتمع فنی دوشنبه ها دوره برگزار میکنه هنوز برنامه به ما ندادن بعد از مشخص شدن برنامه کلاسیم مشخص میشه که میام یا نه. ولی خدا کنه وقت ازاد داشته باشم :rolleyes:.به نظر شما vhdl رو قبلا بخونم بهتره بعد دوره رو بیام؟
                    کلاس های مجتمع همه منم
                    دوشنبه و جمعه
                    ببین vhdl در fpga یک ابزاره. اصلا بحث کدنویسی نیست. این زبان توصیف سخت افزاره. اصلا شبیه میکروکنترلر نیست. دیدگاه خیلی مهمه تو این مسله. اینها همه ابزارتن. واسه همین میگم این موضوع بدون کلاس نمیشه

دیدگاه

اقای نجفی تو مجتمع فنی altera درس میدید؟

دیدگاه

سلام
                        دوستان ما اینترنتی هم تدریس کردیم جواب داده! (محض اطلاع اونایی که مثل ما دچار محدودیت های زمانی یا حتی جغرافیایی هستن!)
                        https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد حسینی
                          سلام
                          دوستان ما اینترنتی هم تدریس کردیم جواب داده! (محض اطلاع اونایی که مثل ما دچار محدودیت های زمانی یا حتی جغرافیایی هستن!)
                          تشکر بابت پاسختون.
                          میشه بیشتر توضیح بدین؟

دیدگاه

خیلی ساده! به وسیله تلگرام یا ابزارهای دیگه (قبلا یاهو استفاده میکردیم!) در هر ساعتی از شبانه روز که طرفین توافق کنند. آموزش به صورت گفت و گوی متنی هست و هرجا لازم بود تصویر، اسلاید، فایل، فیلم و ... ارسال میشه. با توجه به میزان آمادگی و اطلاعات قبلی شما ممکنه جلسات اول نیازی به برد FPGA هم نباشه و کارها با شبیه سازی انجام بشه. بعدش هم خودتون برد میخرین و ادامه آموزش ها مبتنی بر اون برد میشه. اگه دوست داشتین ادامه بدین و کارهای پیشرفته تر تجربه کنین، جلساتی هم در آزمایشگاه پژوهشی ما تو دانشگاه برگزار میشه تا با تجهیزات و FPGA های پیشرفته تر آشنا بشین و چندتا پروژه خوب و رزومه با کلاس کن(!) تجربه کنین.
                            خلاصه اینکه مدرس در اون ساعت کاملا خصوصی و در بست در خدمت شماست!
                            هزینه جلسه اول رو هم اگه راضی نبودین میتونین پرداخت نکنین :mrgreen:
                            https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mme74
                              اقای نجفی تو مجتمع فنی altera درس میدید؟
                              هم الترا هم زایلینکس.
                              زوم اصلی رو زایلینکس. الترا رو گذاشتم برای دست گرمی
                              زایلینکس اصل کارمونه هم cpld هم fpga
                              با برد های خودم که که یه تکنیک متفاوته
                              بقیه دوره ها هم با منه
                              fpga پیشرفته، C, AVR, ARM, ALTUM DESIGNER و یه دوره جدید هم دارم میزارم به نام EMBEDDED LINUX روی سینگل کامپیوتر ها

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X