اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور RGB برای بلوک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایور RGB برای بلوک

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

یک سری led های بلوکی هست که در فروشگاه سایت نیز موجود هست.
    http://eshop.eca.ir/led-%D8%A8%D9%84%D9%88%DA%A9%DB%8C/2312-led-%D8%A8%D9%84%D9%88%DA%A9%DB%8C-rgb-%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-5050.html
    نوع RGB این بلوک ها هفت رنگ را می توانند نمایش بدند.

درایور هایی برای این کار در بازار وجود دارد. اما درایور های موجودی که من تا حالا استفاده کردم حداکثر تا 300 تا از این بلوک ها را می تونند روشن کنند. حالا یک پروژه ( تابلو برجسته) قرار هست انجام بدیم که 2000 تا از این بلوک ها توش استفاده خواهد شد.

قصد دارم درایور این کار را خودم آماده کنم. توان مصرفی هر بلوک 0.7 وات هست.

بطور کلی در این درایور ها یک مثبت مشترک هست که به سیم مشترک مثبت وصل میشه و سه منفی R و B و G که به سیم های بلوک ها وصل میشه. هر 20 تا بلوک هم که یک خروجی باید گرفته بشه.
    یعنی به ورودی 20 تا بلوک باید مثبت و منفی ها وصل بشه و به خروجی هم همینطور که ولتاژ مناسب بهشون برسه نور مناسبی را تولید کنند.
    چه ترانزیستوری می تونم استفاده کنم که توانایی عبور جریان مناسب برای این تعداد بلوک را داشته باشد؟

پاسخ : درایور RGB برای بلوک

سلام دوست عزیز
    بهترین انتخاب ماسفت قدرت نوع N-mos هست
    باید یه هیت سینک خوب براش بزاری با فن
    مصرف کلی را حساب کنی و حدود 25 درصد بیشتر یه منبع سویچنگ تهیه کنی
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanarn
      سلام دوست عزیز
      بهترین انتخاب ماسفت قدرت نوع N-mos هست
      باید یه هیت سینک خوب براش بزاری با فن
      مصرف کلی را حساب کنی و حدود 25 درصد بیشتر یه منبع سویچنگ تهیه کنی
      با توجه به گرمایه زیادی که تولید می کنه بر اثر عبور جریان بیام و اون 2000 لامپ را تقسیم کنم و چند ترانزیستور قرار بدم بهتر نیست؟ حجم مدار زیاد میشه اما گرما کاهش پیدا می کنه.
      0.7 وات هر بلوک مصرف می کنه یعنی در کل 1400 وات که البته با توجه به RGB بودن بلوک ها سه کانال سبز و قرمز و آبی داریم که از هر کانال جریانی معادل 22 میلی آمپر به ازای هر بلوک از یک کانال می گذره که در مجموع باز یک کانال باید چیزی در حدود 528 وات خروجی بده. یعنی اگر اشتباه نکنم از هر کانال چیزی در حدود 44 آمپر می گذره.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        اره تقسیم کنید بهتر هست
        برای هر بلوک باید سه تا ماسفت در نظر بگیرید
        محاسبات شما درست هست
        هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

سلام
          وقت بخیر
          نوشته اصلی توسط 1900
          سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

یک سری led های بلوکی هست که.......

درایور هایی برای این کار در بازار وجود دارد. اما درایور های موجودی که من تا حالا استفاده کردم حداکثر تا 300 تا از این بلوک ها را می تونند روشن کنند. حالا یک پروژه ( تابلو برجسته) قرار هست انجام بدیم که 2000 تا از این بلوک ها توش استفاده خواهد شد.
          ..........
          دوست گرامی ، جناب "1900"

این تابلو برجسته ، یک نوشته با تعدادی حروف هست ، یا فقط یک شکل یا یک سطح برجسته (مثلا یک آرم یا یک لوگو)؟

با احترام
          94/6/31

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری
            سلام
            وقت بخیر
            دوست گرامی ، جناب "1900"

این تابلو برجسته ، یک نوشته با تعدادی حروف هست ، یا فقط یک شکل یا یک سطح برجسته (مثلا یک آرم یا یک لوگو)؟

با احترام
            94/6/31
            سلام
            حروف هست جناب معیری. پیش بینیم اینه که تا حدود 1600 تا بلوک بخواد اما برای اطمینان 2000 تا در نظر گرفتم

دیدگاه

یه بحثی را راجب ماسفت ها در تاپیک زیر عنوان کردم.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=114248.0

من فلشر ساخته بودم برای تابلو های ال فیکس یا همان ثابت.توشون از ترانزیستور های tip41 استفاده کرده بودم . حالا نمی دونم ضعف میکرو تو جریان بود که نمی تونست بعضی ترانزیستور ها رو درست بایاس کنه یا افت ولتاژ روی درین به سورس به دلیل مقاومت Rds. دو سه کانال از 21 کانال خروجیش بجای 12 ولت حدود 9 ولت بود.

بنظر شما عزیزان از چه ترانزیستوری استفاده کنم که با توجه به اینکه به همه 12 ولت منبع در خروجی نیاز دارم برای روشن کردن ال ای دی ها افت ولتاژ خیلی کم باشه در جریان بالا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1900
                یه بحثی را راجب ماسفت ها در تاپیک زیر عنوان کردم.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=114248.0

من فلشر ساخته بودم برای تابلو های ال فیکس یا همان ثابت.توشون از ترانزیستور های tip41 استفاده کرده بودم . حالا نمی دونم ضعف میکرو تو جریان بود که نمی تونست بعضی ترانزیستور ها رو درست بایاس کنه یا افت ولتاژ روی درین به سورس به دلیل مقاومت Rds. دو سه کانال از 21 کانال خروجیش بجای 12 ولت حدود 9 ولت بود.

بنظر شما عزیزان از چه ترانزیستوری استفاده کنم که با توجه به اینکه به همه 12 ولت منبع در خروجی نیاز دارم برای روشن کردن ال ای دی ها افت ولتاژ خیلی کم باشه در جریان بالا؟
                دوستان برای ترانزیستور ماسفت که نقش کلید زنی را در مدار بر اعهده دارد و باید جریان بالا را از خود عبور دهد چه پیشنهادی دارید؟
                در کل نزدیک به 44 آمپر برای هر کانال جریان عبوری دارم. حالا می خوام این 44 آمپر را روی چند ماسفت تقسیم کنم. مثلا 5 تا ( حالا بستگی به ماسفتی داره که شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنید).

ممنونم از راهنمایتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1900
                  دوستان برای ترانزیستور ماسفت که نقش کلید زنی را در مدار بر اعهده دارد و باید جریان بالا را از خود عبور دهد چه پیشنهادی دارید؟
                  در کل نزدیک به 44 آمپر برای هر کانال جریان عبوری دارم. حالا می خوام این 44 آمپر را روی چند ماسفت تقسیم کنم. مثلا 5 تا ( حالا بستگی به ماسفتی داره که شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنید).

ممنونم از راهنمایتون
                  دوستان کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1900
                    دوستان کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟
                    دوستان که کلی راهنمایی کردند!!!
                    همان پاسخ شماره 1 رو که فرمودند مناسب است
                    شما از اون خانواده یک مدل ماسفت پیدا کن که در بازار موجود باشد
                    جریان یا واتی که میتواند تحمل کند را از فروشنده بپرسید...
                    با توجه به آن تعداد ماسفت شما مشخص می شود
                    که در آخر همه را باهم موازی کنید
                    مثلا اگه 20 آمپری بود شما 3تا بخرین باهم موازی کنید
                    موفق باشید
                    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X