اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای طراحی یک سیستم سخت افزاری فوق العاده!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای طراحی یک سیستم سخت افزاری فوق العاده!!!!!

سلام بر همه ی دوستان گرامی.......

من میخواهم مداری را طراحی کنم که پس از بروز حادثه یا مشکل یا هر وضعیت ویإ¾إ¾ژه ای بلافاصله ارگانهای مربوطه را برای رفع مشکل فراخوانی کند.در این راستا سوالاتی مطرح میشود:

اولا چنین طرحی تا حالا روی کار اومده یا نه؟
    ثانیا ایا این سیستم به برنامه نویسی احتیاج داره؟
    خب در ایدهی اولیه معلومه که حادثه باید شناسایی کنه بعد مدار خبر کننده رو فعال کنه بعد.......................................

مثال:حادثه:اتش سوزی-مدار تشخیص اتش-اژیر خطر-شماره گیری خودکار اتش نشانی125-ارسال پیام صوتی پیش فرض -رسیدن مامورین اتش نشانی و.................................

از تمامی مهندسین جوان انتظار میرود هر نظر.پیشنهاد و مدار مربوطه و هر چیزی که به این ایده مربوط میشه را در این تاپیک مطرح کنند.

باتشکر.دانشجوی دوره کاردانی الکترونیک.حبیب الله صالح نیا.

HABIB_SALEHNIA2000

HABIB.SALEHNIA@GMAIL.COM

پاسخ : کمک برای طراحی یک سیستم سخت افزاری فوق العاده!!!!!

با درود و خوش آمد گویی.
    دوست عزیز این پروژه رو باید به دو قسمت کلی تبدیل کنی:
    1- تشخیص حادثه
    2- تماس با محل مورد نظر

برای تشخیص که میآ‌تونی از انواع سنسورها استفاده کنی که در هر زمینهآ‌ای هست.
    و برای تماس از مدارات تلفن کننده.

البته این پروژه حتمن نیاز به برنامه نویسی داره و انواع این گونه مدارات در بازار وجود داره. نمونهآ‌ش انواع دزدگیر
    موفق باشید

دیدگاه

سلام!

همچین سیستمی هست. البته نه کاملاً به این صورت، کارش دزدگیره، ولی کارایی هایی که داره از چیزی که شما دنبالش میگردی خیلی فراتره!

یه سیستم دزدگیر هست که پس از تشخیص دزد! در محل:
      سیستم اعلام خطر رو فعال میکنه.
      بصورت اتوماتیک (البته میتونید تنظیمش کنید) با شماره هایی که بهش دادین، تماس بگیره و پیامی رو که مبنی بر وجود دزد هست رو پخش کنه.
      بعدش توسط میکروفونی که داره، صدای محیط رو شنود میکنه و میفرسته روی خط تلفنی که بهش وصله.
      حتی در مواقعی که هیچ خبری نیست، میتونید به خط تلفنی که بهش وصله، زنگ بزنید، و صدای محیط رو شنود کنید، و با دادن کد تنظیمات رو عوض کنید
      و......

قسمت اعلام وضعیتش که گفتم، کامل و بی نقصه،
      فقط قسمت تشخیص ش رو میتونید خودتون ایده بدید، سنسور گاز، حرارت، نور..... هر چی که بدرد تشخیص حادثه میخوره.
      دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

با سلام و تشکر خدمت دو دوست عزیزی که پاسخ دادند:

اگر برای این دوستان یا دوستان دیگر مقدور است یک مدار از این ایده رایه کنند خیلی خیلی ممنون میشم.

با تشکر.

دیدگاه

برنامه نویسی کامپیوتر نه ولی میکرو چرا و اشنایی با MT(0)8888 و سنسور همین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X