اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص سیمهای موتور استپرMoons

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص سیمهای موتور استپرMoons

سلام من موتور استپ Moons 17HS0002-11 را خریدم منتهی ترتیب سیمهاش رو نمیشه پیدا کرد. چهار تا از سیمهاش و به دو راه میده و دو سیم آخر به هیچکدوم راه نمیده.یعنی قرمز زرد بهمدیگه راه میدن، آبی سفید هم بهم راه میدن . مشکی سبز به هیچکدوم راه نمیدن که احتمالا کام هستند
    در صورتی که در مود شش سیمه اگر به دو دسته ی سه تایی تقسیم کنیم سه سیم به هم راه میدن و سه سیم دیگر هم به هم راه میدن و بعضی از سیمها با اهم متر باید مثلا X اهم نشون بدن و ان سمت دیگر باید نصفX را عبود دهد.حالا همچین چیزی در این موتور نیست.اینم عکس موتور
    http://roboeq.ir/uploads/images/shop/products/L1439369853232782.jpg

پاسخ : تشخیص سیمهای موتور استپرMoons

نوشته اصلی توسط jaksimple
    سلام من موتور استپ Moons 17HS0002-11 را خریدم منتهی ترتیب سیمهاش رو نمیشه پیدا کرد. چهار تا از سیمهاش و به دو راه میده و دو سیم آخر به هیچکدوم راه نمیده.یعنی قرمز زرد بهمدیگه راه میدن، آبی سفید هم بهم راه میدن . مشکی سبز به هیچکدوم راه نمیدن که احتمالا کام هستند
    در صورتی که در مود شش سیمه اگر به دو دسته ی سه تایی تقسیم کنیم سه سیم به هم راه میدن و سه سیم دیگر هم به هم راه میدن و بعضی از سیمها با اهم متر باید مثلا X اهم نشون بدن و ان سمت دیگر باید نصفX را عبود دهد.حالا همچین چیزی در این موتور نیست.اینم عکس موتور
    http://roboeq.ir/uploads/images/shop/products/L1439369853232782.jpg
    سلام
    اینطوری نیست
    باید مقاومت بینشون بگیری
    باید بین 2 تا سیم دو برابر یکی با سر وسط باشه
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام.خیر آقای بسطام بیرامی.توی صحبتم دقیق اشاره کردم که طبق رنگبندی و همینطور در شکل الصاقی، اون دو سیمی که بهمدیگر راه میدن به سیمهای دیگر راه نمیدن، وهمینطور آن دو سیم دیگری که راه میدن به بقیه سیمها راه نمیدن. و در اینجا دو سیم سبز و مشکی اصلا به هیچکدوم راه نمیدن. دقیقه 90 پروژه م بودم به این مشکل رسیدم.توی کاتالوگ کارخانه همه مدلها توضیح داده شده الا این یک مدل و اصلا در سایت رسمی شرکت Moons این یک مدل در لیستشان نیست.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تشخیص سیمهای موتور استپرMoons

سلام.خیر آقای بسطام بیرامی.توی صحبتم دقیق اشاره کردم که طبق رنگبندی و همینطور در شکل الصاقی، اون دو سیمی که بهمدیگر راه میدن به سیمهای دیگر راه نمیدن، وهمینطور آن دو سیم دیگری که راه میدن به بقیه سیمها راه نمیدن. و در اینجا دو سیم سبز و مشکی اصلا به هیچکدوم راه نمیدن. دقیقه 90 پروژه م بودم به این مشکل رسیدم.توی کاتالوگ کارخانه همه مدلها توضیح داده شده الا این یک مدل و اصلا در سایت رسمی شرکت Moons این یک مدل در لیستشان نیست.
        نمیدونم ولی منطق این موتورا همونیه که گفتی
        حالا شما اگر درایور داری اون دوتا سیمی که به هم اهم دارن رو به A و اون 2 تای دیگه رو به B وصل کن و سیمایی که به هیچکدوم راه نمیدن رو کاری نداشته باش
        اینطوری شما تو حالت full step هستی
        تست کن ببین کار میکنه یا نه
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تشخیص سیمهای موتور استپرMoons

برای من هم این اتنفاق افتاده بود که خیلی سردر گمم کرد.هرجا هم پرسیدم کسی پاسخ گو نبود .اخه یه خورده با منطق جور در نمیومد تا اینکه خودم دست به کار شدم و عیبو فهمیدم.در حقیقت اون دو سیمی که به هیچ کدوم از سیم ها راه نمیده .الکی است.(برای اینکه مطمین بشم در موتور را باز کردم.دیدم اون دو سیم درسته به داخل موتور اومده ولی روی برد داخل موتور به هیچ جایی وصل نیست.) در حقیقت این موتور 4 سیمه و از نوع دوقطبی است.حالا چرا اون دو سیم گمراه کننده را بیرون اورده نمیدونم(همین نوع موتور را یک هفته پیش گرفتم و مطابق 4 سیمه وصل کردم و جواب داد
          سوالی دیگری داشتی در خدمتم

دیدگاه

سلام.
            درسته mostafa6369 من هم همین نظرو داشتم.
            من این موتور رو از روبو ایکیو خریدم. متاسفانه به شدت اطلاعات اشتباه نوشته بودند، نوشته بودند موتور شش سیمه است ولی مثل اینکه خودشون تست نکره بودند و توی کاتالوگ رسمی که از شرکت Moons گذاشته بودن این مدل رو ندیدم، توی سایت رسمی خوده moons هم خبری از این مدل نیست.
            حالا شما توی مد چهار سیمه تونستید موتور را راه اندازی کنید؟ کلا راه اندازی شد براتون؟

دیدگاه

سلام.
              درسته mostafa6369 من هم همین نظرو داشتم.
              من این موتور رو از روبو ایکیو خریدم. متاسفانه به شدت اطلاعات اشتباه نوشته بودند، نوشته بودند موتور شش سیمه است ولی مثل اینکه خودشون تست نکره بودند و توی کاتالوگ رسمی که از شرکت Moons گذاشته بودن این مدل رو ندیدم، توی سایت رسمی خوده moons هم خبری از این مدل نیست.
              حالا شما توی مد چهار سیمه تونستید موتور را راه اندازی کنید؟ کلا راه اندازی شد براتون؟
              بله.راه افتاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X