اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیمات خاص برای Keil

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیمات خاص برای Keil

با سلام
    اقا یه مشکلی من دارم
    میشه منو در مورد تنظیمات اجنبی نرم فازار Keilراهنمائی بکنید
    یعنی بعد ازنوشتن برنامه باید چه پروسه ای رو طی بکنم تا موفق بشم برنامه رو کامپایل بکنم
    ممنونم

تنظیمات خاص برای Keil

سلام :roll:
    من خودم یه ماه نمیشه که دارم با keil کار میکنم ولی خیلی ازش خوشم اومده و خیلی هم از فرانکلین بهتره حالا هرچی لازمه تا یه برنامه رو کامپایل و دیباگ و... بکنید از اول میگم (از زیره 0 تا اونجایی که میدونم البته فکر کنم اولاشو دیگه هر کسی بلد باشه)
    اول که بازش میکنید برید توی قسمت project و new project رو بزنید. مکان و اسم پروژه رو انتخب کنید (مثلا test.uv2) و save رو بزنید. بعد باید میکروتون رو انتخاب کنید. مثلا Atmel -> AT89C51 بعد ok رو بزنید. یه پیغام میده که کد start up رو به برنامتون اضافه بکنه یا نه؟ شما بزنید yes .
    بعد file -> new رو بزنید تا یه صفحه جدید باز بکنه (که برنامه اونجا نوشته میشه) بعد save رو بزنید و با اسم مثلا test.c ذخیرش کنید حالا باید این test.c رو به پروژتون اضافه کنید: اون بغل سمت چپ (project workspace) نوشته Target1 اون رو باز کنید. زیرش source group1 رو هم باز کنید حالا روی همون source group1 راست کلیک کنید و Add files to group رو بزنید بعد test.c رو انتخاب کنید میبینید که به فولدر source group1 اضافه شده. حالا برنامتون رو بنویسید. در ضمن برای include ها بجای اینکه بنویسید reg51.h میتونید بنویسید AT89X51.h البته جفتش میشه ولی دومی کاملتره یعنی مثلا تمام بیتهای پورتها به این صورت تعریف شده:
    P0_0
    P0_1
    P0_2
    ….
    و دیگه احتیاجی به تعریف مجدد نداره.
    حالا که برنامتون رو نوشتید همون سمت چپ روی Target1 راست کلیک کرده و options for Target"target1" رو انتخاب کنید. پنجره ای که باز میشه چندتا سرتیتر داره که توی سر تیتر target میتونید فرکانس کریستال و غیره رو مشخص کنید (بدرد دیباگ کردن میخوره) و چندتا چیز دیگه که خودتون متوجه میشید... توی سر تیتر output حتما گزینه creat HEX file رو فعال کنید وگرنه وقع compile فایل hex نمیسازه! بقیشم چیز خاصی نیست ولی یه چند دقیقه ای توی option هاش بگردید بد نیست. بعدشم که ok میکنید میتونید برید توی قسمت project و Rebuild all target files رو بزنید تا کامپایلش بکنه توی قسمت debug هم با زدن start/stop debug session هم میتونید دیباگش کنید.
    البته keil امکانات خیلی بیشتری داره ولی بقیشو چند دقیقه (یا چند ساعت) باهاشون ور برید یاد میگیرید.
    آقای نحوی، حالا بازم برید با فرانکلین کار کنید
    امیدوارم چیزی و از قلم ننداخته باشم و توضیحاتم کافی بوده باشه
    قربان همتون...شهاب
    سایت صغیر این بنده حقیر منتظر بازدید و نظرات شما دوستان کبیر میباشد
    www.best-circuits.com
    (زبان فارسی به سایت اضافه شد)

دیدگاه

تنظیمات خاص برای Keil

با سلام
      ممنونم منم دارم یه دوماهی با این نرم افزار ور می رم
      تمام این موراد رو خواسته نا خاوسته تجربه کرده بودمپباز هم ممنونم چون اونا رو الان یه جا یه مروی کردم
      ولی بازهم چند نکته قابل اشاره داره من هم اونا رو فردا می نویسم دوستان ببیند چی به چیه
      فردا :cry:

دیدگاه

پاسخ : تنظیمات خاص برای Keil

سلام دوستان .
        من با keil کار می کردم وبراحتی فایل هگز رو می ساختم ومورد استفاده قرار می دادم.
        اما پس از نصب مجدد ویندوز حالا هرچه می خوام یک فایل هگز رو (حتی اونایی رو که قبلا ساخته بودم) بساز پیغام زیر رو میده:
        *** FATAL ERROR L213: I/O ERROR ON WORK FILE:
        EXCEPTION 0029H: ACCESS TO FILE DENIED
        Target not created
        لطفا اگه کسی می دونه اشکالم در چیه راهنمایی کنه .
        ممنون از همگی .
        خبرآمد خبري در راه است
        سرخوش آن دل كه از آن گاه است

دیدگاه

از نصب درست برنامه مطمئن هستین؟

دیدگاه

امیر علی جان سلام.
            با تشکر فراوان از لطف جنابعالی .
            من برنامه رو چند بار install و uninstall کردم ولی متأسفانه مشکل حل نشد.
            خبرآمد خبري در راه است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_h
              سلام دوستان .
              من با keil کار می کردم وبراحتی فایل هگز رو می ساختم ومورد استفاده قرار می دادم.
              اما پس از نصب مجدد ویندوز حالا هرچه می خوام یک فایل هگز رو (حتی اونایی رو که قبلا ساخته بودم) بساز پیغام زیر رو میده:
              Target not created
              لطفا اگه کسی می دونه اشکالم در چیه راهنمایی کنه .
              ممنون از همگی .
              با سلام
              شما از همون ویندوزی که قبلا استفاده می کردی برای نصب مجدد استفاده کردی ؟؟؟؟
              ورژن keil رو که تغییر ندادی؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام رضا جان .
                همه چیز دقیقا مشابه حالت قبل هست.
                حتی چند بار دیگه هم برنامه رو uninstall و install کردم ولی باز هم همون پیغام رو میده . حتی رو پروژه هایی که قبلا ایجاد شده. :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:

CODE( 0X0000-0X0FFF )
                Target not created
                خبرآمد خبري در راه است

دیدگاه

بالاخره خودم جواب خودم رو پیدا کردم .
                  این مشکل مربوط به فایلهای temp هست که خود keil می سازه اگه فولدرهای تمپراری ویندوز دچار مشکل بشن یا قابل دسترسی نباشند این خطا بوجود میاد.
                  دراین مورد خاص مشکل من خیلی عجیب بود.
                  بار اول نرم افزار رو (درویندوز xp) در درایو c نصب کرده بودم وروی اون درایو ویندوز 98 داشتم و ویندوز xp روی درایو d بود.
                  آخر کار مجبور شدم هردو ویندوز رو پاک کرده ومجدداً نصب کنم. که این کار مشکلم رو حل کرد.
                  امیدوارم این اطلاعات بتونه برای بقیه هم مفید باشه.
                  خبرآمد خبري در راه است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X