اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] مدار عملی 100 درصد ساخته شده ارتقا تا چهل ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه] مدار عملی 100 درصد ساخته شده ارتقا تا چهل ولت

با سلام به همه ی اساتید
    خیلی وقتی بود که میخواستم این مدار رو بسازم و این طرحو با یکی از اساتید انجمن در میون گزاشتم و اونو ساختم.
    با این که این مدار بریج نیست اما پاور اون به مقدار مدار های بریجه! یعنی با دوازده ولت من پونزده وات گرفتم و این یعنی عالی!
    طبق گفته ی مطلبی که راجب این طرح دیدم تا چهل ولت میشه بهش داد اما من فقط تا بیست و چهار ولت بهش دادم و خیلی خوب کار میکرد.
    امید وارم مفید بوده باشه. :bye
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۷:۳۷ ۱۳۹۵/۰۵/۲۰.
    چه خوش سلیقه است گلچین روزگار...
    خوبان رفتند و ما ماندیم!

پاسخ : مدار عملی 100 درصد ساخته شده ارتقا تا چهل ولت

سلام آیا بجای ترانزیستورها میتوان از tip35 و tip36 استفاده کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
      سلام آیا بجای ترانزیستورها میتوان از tip35 و tip36 استفاده کرد ؟
      بله میشه استفاده کرد
      زکات علم نشر آن است
      بیشتر با من اشنا بشین :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

بهنام جان سلام
        به نظر شما اگه بجای tda2030 از tda2050 استفاده بشه با ترانزیستورهای tip روی بار 8 اهمی چند وات میده ؟

دیدگاه

سلام به این لینک سر بزنید pcb را گذاشته
          http://www.amplifiercircuit.info/2013/12/tda2030-audio-amplifier-1-x40w.html

دیدگاه

سلام مدار بریدج شده همین مدار را پیدا کدم مشغول تهییه pcb هستم حتما اگر کار داد به اشتراک میزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
              بهنام جان سلام
              به نظر شما اگه بجای tda2030 از tda2050 استفاده بشه با ترانزیستورهای tip روی بار 8 اهمی چند وات میده ؟
              فکر میکتم حدود 10 وات
              خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

سلام جناب oss2 راستش من مدار را ساختم البته با ترانزیستورهای tip41 و tip42 با بلندگوی 4 اهمی و ولتاژ 24 ولت حداکثر از منبع تغذیه 400 میلی آمپر جریان میکشه
                یعنی تغریبا 9 وات از منبع تغذیه میگیره پس اگر بازده را 70 درصد بگیریم تو خروجی 6.5 وات صدا میده
                من انتظار خیلی بیشتری داشتم از این مدار فکر کنم ترانزیستورهای تقویت خروجی اصلا روشن نمیشن
                به نظر شما اگر مقدار مقاومت موازی با بیس امیتر را افزایش بدم تاثیری دارد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                  سلام جناب oss2 راستش من مدار را ساختم البته با ترانزیستورهای tip41 و tip42 با بلندگوی 4 اهمی و ولتاژ 24 ولت حداکثر از منبع تغذیه 400 میلی آمپر جریان میکشه
                  یعنی تغریبا 9 وات از منبع تغذیه میگیره پس اگر بازده را 70 درصد بگیریم تو خروجی 6.5 وات صدا میده
                  من انتظار خیلی بیشتری داشتم از این مدار فکر کنم ترانزیستورهای تقویت خروجی اصلا روشن نمیشن
                  به نظر شما اگر مقدار مقاومت موازی با بیس امیتر را افزایش بدم تاثیری دارد
                  والا من که خودم تست کردم این طور که معلوم بود روی بندگو ها حدود 15 وات قدرت ایجاد میکرد نه دیگه 6 وات! و اما درباره ی اون ترانزیستور ها
                  من هم وقتی که ساختم انتضار داشتم ترانزیستور ها کمی داغ کنند ولی انگار که نه انگار فقطtda2030 داغ میکرد به نطر من باید با مقاومت و ترانزیستور های مختلف تست کرد
                  متاسفانه برد من منفجرشد!!!(چون پشت ترانزیستور با ای سی اتصالی کرد و چنان انفاجری رخ داد که ترانزیستور به سه قسمت مساوی تقسیم شد!! )
                  خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

سلام جناب oss2 من با ترانزیستورهای tip35c و tip36c هم امتحان کردم حتی مقاومت موازی بیس امیتر را تا ده اهم هم افزایش دادم ولی بازم ترانزیستور ها روشن نمیشن فقط خود tda 2030 ایجاد قدرت میکنه که اونم اون چیزی نیست که من میخام

دیدگاه

!!!(چون پشت ترانزیستور با ای سی اتصالی کرد و چنان انفاجری رخ داد که ترانزیستور به سه قسمت مساوی تقسیم شد!! )
                      [/quote]
                      راستی از طالقانی نوار عایق حرارتی و پیچ و مهره پلاستیکی بگیر دیگه کلا خیالت از بابت اتصالی ترانزیستور به هیت سینک راحت میشه ( محمد الکترونیک داره )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                        !!!(چون پشت ترانزیستور با ای سی اتصالی کرد و چنان انفاجری رخ داد که ترانزیستور به سه قسمت مساوی تقسیم شد!! )

راستی از طالقانی نوار عایق حرارتی و پیچ و مهره پلاستیکی بگیر دیگه کلا خیالت از بابت اتصالی ترانزیستور به هیت سینک راحت میشه ( محمد الکترونیک داره )
                        خودت که صلیقه ما اصفهانی ها رو میدونی!
                        خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oss2
                          خودت که صلیقه ما اصفهانی ها رو میدونی!
                          خوب دادا منم چند تا آی سی سوزوندم تا این از سرم افتاد :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                            البته ترانزیستور از ای سی خیلی فاصله داشت ولی جوری دستم بهش خورد که چسبید به ای سی و بعدش پققق :wow:
                            خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
                              اگه همین طرح رو جایی به صورت بریج با ولتاژ دو سر دیدی ما رو بی خبر نزار با تشکر :job:
                              خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X