اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد Fpga برای پردازش ویدئو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد Fpga برای پردازش ویدئو

سلام دوستان
    من دنبال یه برد fpga برای پردازش ویدئو هستم. در این زمینه اطلاعاتی ندارم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چه بردهایی ایران هست و برای خریدن برد برای پردازش تصویر باید به چه چیزهایی توجه کرد؟
    متشکرم

پاسخ : برد Fpga برای پردازش ویدئو

سلام
    بردهای سری DE آلترا برای کار شما مناسب هستند. به این بردها نگاه بندازید Altera DE1,2
    اما توصیه اکید بنده به شما اینه که فعلا دست نگه دارید و اقدام به خرید نکنید. تا یکم جلوتر برید و خودتون متوجه بشید بسته به کارتون چه بردی نیاز دارید چون هزینه این تیپ از برد ها به نسبت بالا هستش و امکان داره بسته به نوع کار پردازش تصویرتون میزان نیاز به حجم رم، نوع آن و مشخصات دیگر کاملا تغییر کند.
    در پناه حق

دیدگاه

چه نوع پردازشی؟
      سوال مهم اینکه آیا آنلاین میخواهید باشه یا آفلاین؟
      الگوریتمی که میخواهید استفاده کنید چه حجم سخت افزاری از FPGA و چه حجمی از حافظه لازم داره؟

مثلا اگر فقط کافیه دیتای تصویر رو از PC بفرستید و در FPGA پردازش کنید و برگردونید به PC میتونید از بردهای خیلی ارزون تری برای این کار استفاده کنید.
      یا علی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس 80
        چه نوع پردازشی؟
        سوال مهم اینکه آیا آنلاین میخواهید باشه یا آفلاین؟
        الگوریتمی که میخواهید استفاده کنید چه حجم سخت افزاری از FPGA و چه حجمی از حافظه لازم داره؟

مثلا اگر فقط کافیه دیتای تصویر رو از PC بفرستید و در FPGA پردازش کنید و برگردونید به PC میتونید از بردهای خیلی ارزون تری برای این کار استفاده کنید.
        مرسی از پاسختون
        پردازش انلاینه
        الگوریتمو مشخص کردم ولی هنوز شروع به کد زنی نکردم.

دیدگاه

سلام
          الترا de 2 بد نیست ولی برد های با حجم گیت بالاتر و رم و sram بیشتری میخای چون در چند جای مختلف نیاز به استفاده خواهی داشت
          توجه به استفاده از اینترفیس جهت ورودی و خروجی نیز اهمیت زیادی داره
          spartan 3 e 500 هم نقطه خوبی نیز میتونه باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X