ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نصب کنتور

2013/05/12
    197
    15

نصب کنتور

سلام همون طور که میدونید کنتور برق تکفاز یه ورودی فاز و نول و یه خروجی فاز و نول داره ،من میخوام برای سه تا مغازه که قبلا یه کنتور داشتن سه تا کنتور بذارم از نظر فاز ها که جداگونه رفتن برای هر قسمت ،مشکلی ندارم ولی آیا نول های سه قسمت رو میتونیم مشترک کنیم که نخوایم برای هر قسمت نول جدا ببریم؟
    البته به نظر خودم نول در کنتور فقط در سیم پیچ ولتاژ و برای اندازه گیری ولتاژ استفاده میشه و نول مصرفی رو از پشت کنتور هم بگیریم مشکلی ایجاد نمیشه،
    2014/06/05
    2
    0

پاسخ : نصب کنتور

نقل قول نوشته اصلی توسط em_eca
    سلام همون طور که ميدونيد کنتور برق تکفاز يه ورودي فاز و نول و يه خروجي فاز و نول داره ،من ميخوام براي سه تا مغازه که قبلا يه کنتور داشتن سه تا کنتور بذارم از نظر فاز ها که جداگونه رفتن براي هر قسمت ،مشکلي ندارم ولي آيا نول هاي سه قسمت رو ميتونيم مشترک کنيم که نخوايم براي هر قسمت نول جدا ببريم؟
    البته به نظر خودم نول در کنتور فقط در سيم پيچ ولتاژ و براي اندازه گيري ولتاژ استفاده ميشه و نول مصرفي رو از پشت کنتور هم بگيريم مشکلي ايجاد نميشه،
    سلام ، دوسته من از لحاظ اينکه کنتور هايي که ميخوايد تو 3 تا مغازه نصب کنيد، اگه کنتور فرعي يا اصلي باشه چون داخل کله کنتور 4 تا سوکت داره که از بالا به پايين فاز و اون 2 تا نول هستن، براي خروجي و کار کردن مصرفي کنتور حتما بايد نول وصل باشه و کنتور مصرفي بندازه،

در ظمن اگه شما بدون هماهنگي با اداره برق بخايد کابل ورودي کنتور رو پاره کنيد جزء. خلاف انشعاب جمع آوري شده حساب ميشو آخرم جريمه ميشيد.
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2