اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب کنتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب کنتور

سلام همون طور که میدونید کنتور برق تکفاز یه ورودی فاز و نول و یه خروجی فاز و نول داره ،من میخوام برای سه تا مغازه که قبلا یه کنتور داشتن سه تا کنتور بذارم از نظر فاز ها که جداگونه رفتن برای هر قسمت ،مشکلی ندارم ولی آیا نول های سه قسمت رو میتونیم مشترک کنیم که نخوایم برای هر قسمت نول جدا ببریم؟
    البته به نظر خودم نول در کنتور فقط در سیم پیچ ولتاژ و برای اندازه گیری ولتاژ استفاده میشه و نول مصرفی رو از پشت کنتور هم بگیریم مشکلی ایجاد نمیشه،

پاسخ : نصب کنتور

نوشته اصلی توسط em_eca
    سلام همون طور که میدونید کنتور برق تکفاز یه ورودی فاز و نول و یه خروجی فاز و نول داره ،من میخوام برای سه تا مغازه که قبلا یه کنتور داشتن سه تا کنتور بذارم از نظر فاز ها که جداگونه رفتن برای هر قسمت ،مشکلی ندارم ولی آیا نول های سه قسمت رو میتونیم مشترک کنیم که نخوایم برای هر قسمت نول جدا ببریم؟
    البته به نظر خودم نول در کنتور فقط در سیم پیچ ولتاژ و برای اندازه گیری ولتاژ استفاده میشه و نول مصرفی رو از پشت کنتور هم بگیریم مشکلی ایجاد نمیشه،
    سلام ، دوسته من از لحاظ اینکه کنتور هایی که میخواید تو 3 تا مغازه نصب کنید، اگه کنتور فرعی یا اصلی باشه چون داخل کله کنتور 4 تا سوکت داره که از بالا به پایین فاز و اون 2 تا نول هستن، برای خروجی و کار کردن مصرفی کنتور حتما باید نول وصل باشه و کنتور مصرفی بندازه،

در ظمن اگه شما بدون هماهنگی با اداره برق بخاید کابل ورودی کنتور رو پاره کنید جزء. خلاف انشعاب جمع آوری شده حساب میشو آخرم جریمه میشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X