اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست جریان و ولتاژ توسط PLC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست جریان و ولتاژ توسط PLC

با سلام خدمت دوستان عزیز
    واقعیتش من توسط PLC میخوام یه ولتاژ و جریانی رو اندازه بگیرم اما نمیدونم چه سخت افزاری باید کنار PLC باشه و چطور میشه اینکارو کرد...
    داستان اینجوریه که : یه موتور داریم که وقتی بهش ولتاژ 12 ولت اعمال میشه باید بعد از چرخش و رسیدن به دور مناسب ولتاژ و جریانش اندازه گیری بشه. در واقع یه دستگاه تسته... که این ولتاژ و جریان باید درون PLC با مقداری که تنظیم میشه مقایسه بشه و سپس درست بودن یا خطا رو به ما نشون بده... یعنی از حد کجاز بیشتر نشه ؛ این موتوری که میگم در واقع قطعه مورد نظره که در روز حدود 1000 تا ازین موتورها قراره تست یشه
    حالا من چه سخت افزاری برای اینکار نیاز دارم که کنار PLC بزارم تا بتونه اینکارو برام با دقت بالا انجام بده؟؟ و اینکه ترجیحا می خوام از PLC LS استفاده کنم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ : تست جریان و ولتاژ توسط PLC

یکیاز دوستان انجام دادند
    ازشون میپرسم بهتون اطلاع میدم

دیدگاه

ترنسمیتر های مخصوص اندازه گیری جریان و ولتاژ هست
      اگر برای خرید میخواهید اطلاعت را بگیرم و بهتون بدم

دیدگاه

ترانسمیتر تبدیل جریان AC با مقدار دلخواه به 4-20 میلی آمپر تو بازار هست البته بیشترشون یا بهتر بگم تغریبا همه AC هستن
        باید بگردی یه نمونه DC پیدا کنی که خروجی استاندارد داشته باشه ولی برایه جریان DC فکر نمیکنم راحت گیرت بیاد
        رنج اندازه گیری رو بگو ببینم چیکار میشه کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliiran2008
          یکیاز دوستان انجام دادند
          ازشون میپرسم بهتون اطلاع میدم

آقا ممنون میشم همه چیو ازش بپرسی و بهم بگی و اینکه همین کاری که من میخواستم رو انجام داده؟!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
            ترانسمیتر تبدیل جریان AC با مقدار دلخواه به 4-20 میلی آمپر تو بازار هست البته بیشترشون یا بهتر بگم تغریبا همه AC هستن
            باید بگردی یه نمونه DC پیدا کنی که خروجی استاندارد داشته باشه ولی برایه جریان DC فکر نمیکنم راحت گیرت بیاد
            رنج اندازه گیری رو بگو ببینم چیکار میشه کرد

آقا جریان DC داریم... ولتاژ از 12 تا 14 ولت متغیره (منظورم خروجیمونه که باید تست بشه ) ولی ولتاژ منبع تغزیه در لحظات اول که موتور راه بیافته تا 30 ولت هم میرسه!! جریانمون هم از 13 تا 28 آمپر رو قراره تست کنه !! .... برای دور هم یه سنسور سرعت بالا داریم که تعداد دور رو میشماره
            موتور هم که یه موتور DC

ممنون اگه راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

چرا برایه تست ولتاژ از کارت آنالوگ ورودی استفاده نمیکنید
              برایه جریان هم یه سنسور جریان نیاز دارید مثلا اثر هال یا از یک مقاومت 0.2 اهم تو مسیر استفاده کنید و ولتاژ دو سر مقاومت رو بخونید و بصورت نرم افزاری کالیبره کنید
              عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♥♫ حمید خان ♫♥
                چرا برایه تست ولتاژ از کارت آنالوگ ورودی استفاده نمیکنید
                برایه جریان هم یه سنسور جریان نیاز دارید مثلا اثر هال یا از یک مقاومت 0.2 اهم تو مسیر استفاده کنید و ولتاژ دو سر مقاومت رو بخونید و بصورت نرم افزاری کالیبره کنید

آقا الان من یه CT پیدا کردم که باهاش جریان رو سنس کنم... اما نمیدونم مبدل چی میخواد ؟؟ تاحالا روش کار نکردم ببینم چیه!! حالا چکار کنم

دیدگاه

ببخشید ct چیه دقیقا
                  عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

ct برایه جریان AC هست و برایه جریان DC جواب نمیده
                    اگر تو بازار چیزی پیدا نکردی باید با یه مقاومت شنت اینکار رو انجام بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                      ct برایه جریان AC هست و برایه جریان DC جواب نمیده
                      اگر تو بازار چیزی پیدا نکردی باید با یه مقاومت شنت اینکار رو انجام بدی

با اثر حال نمیشه؟؟؟
                      و اینکه وقتی از مقاومت شنت یا اثر حال رو تهیه کرم بعدش خروجی اینارو باید به مبدل خاصی بدم؟؟؟ که بعدش بره به PLC
                      اگر مدل این اثر حال و مقاومت شنت و مبدل رو هم میدونید ممنون میشم بگید

دیدگاه

از سنسور های جریان اثر هال استفاده کنید ، هم برای جریان AC کاربرد دارد هم جریان DC
                        برای اطلاعات بیشتر عبارت زیر را سرچ کنید Closed loop Hall Effect Sensors

دیدگاه

آقا ممنون

دیدگاه

در صورت امکان نتیجه کار و اینکه مشکلتون اگر حل شده توضیح بدهید برای سایر دوستان

دیدگاه

فعلا کار رو پیاده نکردم... اما به این نتیجه رسیدم که میتونم با مقاومت شنت اینکارو انجام بدم...
                              که از جریان عبوری نمونه برداری میکنه و توسط یک کاندیشنر مقادیر رو به PLC منتقل میکنم... کار راحتی به نظر میرسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X