اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در تبدیل پاور به منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در تبدیل پاور به منبع تغذیه

سلام دوستان یه پاور کامپیوتر دارم مربوط به پنتیوم میشه قدیمیه میخواستم از دوستان هر کس میتونه راهنماییم کنه چطور میتونم به منبع تغذیه تبدیلش کنم
    تینک عکساشو میزارم را ستش سیماش با پاورای الان فرق داره

پاسخ : کمک در تبدیل پاور به منبع تغذیه

از عکسه اینجوری به نظر میاد که پاور AT هست که دکمه خاموش روشن داره (همون دکمه ای که انتهای اون کابل مشکیه هست) دکمش رو میزنی روشن میشه
    در هر وسیله ای هم میتونی استفاده کنی این پاور ها بر خلاف پاور های ATX سیم بنفش 5 ولت استند بای و سیم سبز رنگ ps-on رو ندارند.

دیدگاه

سلام پس اگر سیم سفید را به آبی و مشکی را به قهوه ای وصل کنم پاور باید روشن بشه ؟

دیدگاه

بله البته سیم هایی که در انتهای اون کابل مشکی هستند و سرسیم خوردند.

دیدگاه

آقا حمید دستت درد نکنه با یه کلید دو پل کار حل شد پاور روشن شد
          حالا باید تبدیلش کنم به منبع تغذیه شایدم برای تغذییه آمپلی فایر استفاده کنم

دیدگاه

برای آمپلی فایر که ولتاژش خیلی پایینه مگر اینکه توان زیادی نخواهی

دیدگاه

فکر کنم بشه tda7377 را باهاش راه اندازی کرد

دیدگاه

سلام دوستان یه TDA7377 را باهاش درایو کردم حتی تو آخرین حد ولوم با بلندگوی 4 اهمی زره ای کم نیاورد

دیدگاه

سلام و خسته نباشید به همه خلاق ها و مخترع ها.
                  دوستان من مقاومت ۱۰ اهم ۱۰ وات آجری ندارم بجاش ۱۲ کیلو اهم ۱۰ وات دارم آیا میتونم از همین برای تبدیل پاور به منبع تغذیه استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EngHossein نمایش پست ها
                    سلام و خسته نباشید به همه خلاق ها و مخترع ها.
                    دوستان من مقاومت ۱۰ اهم ۱۰ وات آجری ندارم بجاش ۱۲ کیلو اهم ۱۰ وات دارم آیا میتونم از همین برای تبدیل پاور به منبع تغذیه استفاده کنم؟
                    خیر...چون قراره خط 5 رو گول بزنی در حال استفاده هست فیدبک لو نره تا آمپر حداکثری رو از خط 12 بگیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronium نمایش پست ها
                      خیر...چون قراره خط 5 رو گول بزنی در حال استفاده هست فیدبک لو نره تا آمپر حداکثری رو از خط 12 بگیری
                      ممنون بابت پاسختون
                      متاسفانه سایت خیلی کند شده خیلی طول میکشه تا تاپیکا بالا بیان.
                      دوست عزیز حتما باید 10وات و 10 اهم باشه یا حتما باید آجری باشه؟
                      چیزای مشابه رو میشه بگین شاید داشته باشم دیگه نرم بیرون بگیرم

دیدگاه

درود
                        من با توجه به علاقه شما توصیه میکنم در کلاسهای آموزش الکترونیک شرکت کنید . مقاومتهای کوچک در توانهای بالا فقط بصورت سیمی و با روکش سرامیکی (آجری) تولید میشوند و مثل بخاری داغ میشوند روکش سرامیکی (آجری) هم برای دفع همین گرمای زیاد است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                          درود
                          من با توجه به علاقه شما توصیه میکنم در کلاسهای آموزش الکترونیک شرکت کنید . مقاومتهای کوچک در توانهای بالا فقط بصورت سیمی و با روکش سرامیکی (آجری) تولید میشوند و مثل بخاری داغ میشوند روکش سرامیکی (آجری) هم برای دفع همین گرمای زیاد است .
                          درود برشما خسته نباشید
                          بله درست میفرماییدیه سری آموزش های اولیه رو گذروندم البته توی هیچ یک از دوره ها و کلاس ها ثبت نام نکردم آنلاین و یه سری کلیپ ها رو دیدم البته موثر هم بوده .
                          اما یه سری حساب کتابا و معادلات هست که باید برای طراحی مداری یا جایگزینی قطعه ای با قطعه ی دیگر حتما در نظر گرفته بشه اونارو باید حتما زیر نظر یه استاد یادبگیرم حتما اینکارو میکنم دوره هاروشرکت میکنم.
                          ممنون از شما دوست عزیز

دیدگاه

متاسفانه تمام قطعاتو گشتم پلی فقط یه 12کیلو 10 وات پیدا کردم با یه 2.7اهم 2وات
                            [IMG][/IMG]
                            قطعه فروشی های اینجارو هم زنگ زدم هیچکدوم نداشتن البته من موقع سفارش از سایت eca درست سفارش دادم یا اینکه ادمین محترم سایت فروشگاه در توضیحات k رو فراموش کرده بنویسه یا اینکه دوستان عزیزه بخش جمعاوری در انبار اشتباه ارسال کردن.
                            متاسفانه پروژه ساخت متوفق شد برم باتری ماشینمو باز کنم بیارم بالا??????

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط EngHossein نمایش پست ها
                            متاسفانه تمام قطعاتو گشتم پلی فقط یه 12کیلو 10 وات پیدا کردم با یه 2.7اهم 2وات
                            [IMG][/IMG]
                            قطعه فروشی های اینجارو هم زنگ زدم هیچکدوم نداشتن البته من موقع سفارش از سایت eca درست سفارش دادم یا اینکه ادمین محترم سایت فروشگاه در توضیحات k رو فراموش کرده بنویسه یا اینکه دوستان عزیزه بخش جمعاوری در انبار اشتباه ارسال کردن.
                            متاسفانه پروژه ساخت متوفق شد برم باتری ماشینمو باز کنم بیارم بالا������
                            اصلا چطوره پاورو دور نزنیم یا گولش نزنیم بابت یه مصرف کننده خیالی؟؟؟
                            چطره یه مصرف کننده واقعی براش بزاریم؟بجای این مقاومت چی وضل کنم که ۱۰وات باشه اکثرا هم در دسترس باشه به ولتاژ اون سیمم بخوره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronium نمایش پست ها
                              با سلام.یعنی ما با این مقامت پورت 5 ولت را با منفی اتصال کوتاه کرده و پاور را گول می‌زنیم و با مصرف حداکثر آمپر از پورت 12ولت،فیوز پاور عمل نمیکنه؟
                              جدیدترین ویرایش توسط @ali aga; ۱۶:۵۲ ۱۴۰۲/۰۴/۲۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X