ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2013/02/16
    23
    0

چگونگی تنظیم سرعت حرکت دستگاه cnc کنترل شده توسط arduino و برنامه grbl

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
    من برای دستگاه cnc خودم که یک دستگاه سه محوره هست از Arduino uno به عنوان کنترلر و برنامه grbl استفاده کردم. حالا مشکل من اینه که برای تغییر سرعت حرکت استپر موتورها میتوان در تنظیماتی که در نرم افزار grblcontroller وجود دارد با تغییر مقدار عددی جلوی کدهای 0$ و 1$ و 2$ سرعت حرکت در سه محور را تغییر داد. این تغییر وقتی که دستورات gcode را به صورت دستی در grblcontroller وارد میکنیم قابل مشاهده است. ولی زمانی که یک gcode اماده که مربوط به یک طرح است را در این نرم افزار لود میکنیم سرعت حرکت دستگاه خیلی پایین بوده و با تغییرات گفته شده نمی توان سرعت را تغییر داد.
    به نظر شما مشکل از کجاست؟
    ممنون
    2014/01/23
    21
    5

پاسخ : چگونگي تنظيم سرعت حرکت دستگاه cnc کنترل شده توسط arduino و برنامه grbl

دوست عزيز شما فقط نرم افزار رو در نظر نگير.
    سيستم حرکتي.
    وزن هر محور.
    قدرت استپ موتور.
    نحوه ي ارتباط موتور ها به سيستم حرکتي.
    ولتاژ و جرباني ک به استپ و درايورها داده ميشه.
    نوع درايورها.
    و...
    از مواردي هستن ک توي سرعت عمل دستگاه سي ان سي موثرن
    شما کل اين مواردي ک گفتم رو بصورت دقيق بنويس تا اون شخصي ک مشکلت رو ميخونه بدونه درباره ي چي بهت جواب درست ميده.
    موفق و پيروز
    2013/02/16
    23
    0

پاسخ : چگونگی تنظیم سرعت حرکت دستگاه cnc کنترل شده توسط arduino و برنامه grbl

من از استپر موتور هایی با مشخصات زیر استفاده میکنم:
    1.8 درجه - 1.65 آمپر - 3.5 kg
    منبع تغذیه هم 12 ولت 10 آمپر
    درایور reprap
    کنترلر arduino uno
    برنامه کنترلی grbl
    برا انتقال نیرو از استپر موتور به محورها هم از پیچ متری به جای بال اسکرو استفاده کردم
    وزن محور x تقریبا 1.5 تا 2 کیلو - محور y هم 2 تا 3 کیلو - و محور z هم تقریبا 2 کیلو

حالا سوالم شد دوتا:
    با توجه به اینکه یه مقدار ایراداتی هم تو ساخت بدنه وجود داشته (به خاطر اینه که این تجربه اول من بوده ) موقع حرکت محورها یه مقدار دستگاه گیر میکنه. آیا این استپر موتورها با این قدرت جواب گوی این سیستم هستن و باید ایراد بدنه رفع بشه یا لازمه که از موتورهایی با قدرت بالاتری استفاده کنم؟

و سوال دوم هم همونیه که اول پرسیدم. اونایی که از آردینو و کد grbl استفاده کردن میدونن که چی میگم. وقتی به طور مستقیم یه gcode مثل g01 x10 رو وارد میکنم با تنظیم سرعتی که داریم میتونم سرعت حرکت خروجی رو تنظیم کنم ولی وقتی یه طرح مثلا دایره رو که از نرم افزار inkscape بدست آوردم رو وارد میکنم میبینم که سرعت حرکت خروجی خیلی کمه نمی دونم که چی جوری باید تنظیم شه؟
    2014/01/23
    21
    5

پاسخ : چگونگي تنظيم سرعت حرکت دستگاه cnc کنترل شده توسط arduino و برنامه grbl

اشکال کار شما همينجاست ک بجاي بال اسکرول از پيچ متري استفاده کرديد.
    اگر توجه کنيد ميبينيد ک گام بال اسکرول با پيچ متري زمين تا آسمون فرق ميکنه.بي شک کند بودن دستگاه شما بخاطر همين پيچ متريه. سعي کنيد حد اقل از ليد اسکرول استفاده کنيد.
    درمورد سوال بعدي ک دستگاه گير ميکنه فکر ميکنم قدرت استپ موتور هاتون کمه و درحين کاز استپ موتور ها پالس رد ميکنن.سعي کنيد از استپ موتور با قدرت بالا استفاده کنيد.
    اگر از دستگاهتون عکس بزاريد بهتره.
    شما کدوم شهرستانيد؟
    2016/09/07
    2
    0

سلام ، مشکل شما درایوره
    لطفا از درایور های خوب استفاده کنید ، این درایورا جون ندارن
    موتور شما جوابگو هست ولی بهش فشار میاد ( اگه ژاپنیه ) که هیچ اگه نه که ارور میده و یا نویز یا پالس رد میکنه
    2015/01/24
    Telegram: @Ashit_Axar
    395
    296

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza71

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من از استپر موتور هایی با مشخصات زیر استفاده میکنم:
    1.8 درجه - 1.65 آمپر - 3.5 kg
    منبع تغذیه هم 12 ولت 10 آمپر
    درایور reprap
    کنترلر arduino uno
    برنامه کنترلی grbl
    برا انتقال نیرو از استپر موتور به محورها هم از پیچ متری به جای بال اسکرو استفاده کردم
    وزن محور x تقریبا 1.5 تا 2 کیلو - محور y هم 2 تا 3 کیلو - و محور z هم تقریبا 2 کیلو

حالا سوالم شد دوتا:
    با توجه به اینکه یه مقدار ایراداتی هم تو ساخت بدنه وجود داشته (به خاطر اینه که این تجربه اول من بوده ) موقع حرکت محورها یه مقدار دستگاه گیر میکنه. آیا این استپر موتورها با این قدرت جواب گوی این سیستم هستن و باید ایراد بدنه رفع بشه یا لازمه که از موتورهایی با قدرت بالاتری استفاده کنم؟

و سوال دوم هم همونیه که اول پرسیدم. اونایی که از آردینو و کد grbl استفاده کردن میدونن که چی میگم. وقتی به طور مستقیم یه gcode مثل g01 x10 رو وارد میکنم با تنظیم سرعتی که داریم میتونم سرعت حرکت خروجی رو تنظیم کنم ولی وقتی یه طرح مثلا دایره رو که از نرم افزار inkscape بدست آوردم رو وارد میکنم میبینم که سرعت حرکت خروجی خیلی کمه نمی دونم که چی جوری باید تنظیم شه؟
    گیر دستگاه میتونه از همراستا نبودن ریل ها و پیچ باشه - بررسی کنید
    اگه میون پیچ و مهره لقی هست میتونید مهره رو دو تا کنید و مهره دوم با یک فنر وارون مهره اول فشار بده (مهره دوم به جایی بسته نشده ولی از چرخش اون جلوگیری کنید)
    پیچ های متری به گمانم گام هشت هستن (هر دور چرخش پیچ هشت میلیمتر جابجایی)
    اگه برای بستن موتور به پیچ تسمه و پولی به کار برده باشین میتونید به آسونی پولی پیچ رو بزرگتر بگیرید که گشتاور بیشتری وارد کنه
    2014/02/11
    2
    1

سلام ایا FEED موجود در GCODE رو هم اصلاح میکنید؟
    2016/09/07
    2
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ASHIT AXAR

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

گیر دستگاه میتونه از همراستا نبودن ریل ها و پیچ باشه - بررسی کنید
    اگه میون پیچ و مهره لقی هست میتونید مهره رو دو تا کنید و مهره دوم با یک فنر وارون مهره اول فشار بده (مهره دوم به جایی بسته نشده ولی از چرخش اون جلوگیری کنید)
    پیچ های متری به گمانم گام هشت هستن (هر دور چرخش پیچ هشت میلیمتر جابجایی)
    اگه برای بستن موتور به پیچ تسمه و پولی به کار برده باشین میتونید به آسونی پولی پیچ رو بزرگتر بگیرید که گشتاور بیشتری وارد کنه
    سلام
    مشکل از G کد شماست
    نیروی پیشران در G00 با G01 فرق میکنه ُ یعنی برای کد G00 حد اکثر سرعت رو داره ولی G01 سرعت بر اساس پالس رو داره
    میتونی سرعت رو زیاد کنی ( GRBL ) چند رو رو ی آردوینوت ریختی ؟ از لیست تنظیماتت یه عکس بگیر بگم چیکار کنی مشکلت حل بشه

2014/02/11
    2
    1

سلام مقدار $100=320 و $101=320 و $102=320 باید تغییر کنه که ین عدد بر اساس تعداد استپ موتور و گام اسکرو یا هر چیز دیگه و فول استپ بودن یا 1/2 محاسبه میشه
    2017/08/31
    4
    0

دوستان سلام من دچار یک مشکل شدم من دستگاهم را با برد اردوینو و نرم افزار گربل ساختم زاویه x وy تسمه پولی و زاویهz پیچ متری مشکل من اینه که زمانی از برنامهinkscape خروجی جی کد میگیرم و در برنامه گربل اپلود میکنم زاویهx,,و yخوب کار میکنه ولی زاویه zهیچ حرکتی نداره ایا مشکل از طراحی است یعنی باید زاویه z کار کنه و بالا پایین بشه تا خطهای اضافی را نزنه کار نمیکنه و خطهای اضافی هم زده میشه لطفا هر کدام از اساتید میتوانند کمک کنند فوریه ممنون از همه
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26