اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انواع روش حل مدار های الکترونیکی؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انواع روش حل مدار های الکترونیکی؟؟؟

سلام
    میگم یه سری روش هستش برا حل مدار....مثلا بردن مدار به حوزه فرکانس، فازور و حل کردن مدار در حوزه زمان

آیا روش دیگه ای هستش که مدار رو بشه به اون حوزه برد و حلش کرد؟؟؟؟
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

پاسخ : انواع روش حل مدار های الکترونیکی؟؟؟

آیا روش دیگه ای هستش که مدار رو بشه به اون حوزه برد و حلش کرد؟؟؟؟
    من ندیدم باشه.
    معمولا روش های حل مدار جایگزین میشه.
    مثلا تو الکترونیک برای تحلیل مدارها ماسفت، از روش تقسیم جریان استفاده می کنند که میشه یک جورایی همون پخش بار تو قدرت.
    بعدشم شما بیشتر از اینا نیاز نخواهی داشت.
    حوزه هم معمولا دو تا استفاده میشه : زمان و فرکانس. فازور یک نوع تحلیل هستش.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Des_B
      حوزه هم معمولا دو تا استفاده میشه : زمان و فرکانس. فازور یک نوع تحلیل هستش.
      :applause:
      پس انواع حوزه ها همین دو تا هستش؟؟؟ فقط زمان و فرکانس؟.....حوزه دیگه ای نداریم؟

و انواع رو تحلیل رو م میشه نام ببری؟ :redface:

و این که کجا باید از کدوم حوزه و روش تحلیل استفاده کرد :redface:

دیدگاه

من تو یک پست دیگه هم به شما گفتم. نیازی نیست همه روش ها و کاربردها رو بلد باشید.
        ببینید کلا که برای مدارهای با فرکانس نه چندان بالا (منظورم زیر گیگاهرتز هستش)، قوانین مرحوم کرشهف تو حوزه زمان کاربرد داره.
        حوزه فرکانس هم هست که باز هم همون دو اصل اساسی KVL و KCL برقراره. فرقش اینه که بعد از حل مدار، دوباره به حوزه زمان برگشت داده میشن.
        در مورد انواع تحلیل هم قصه ها متفاوته : مثلا هیبرید H و Pi و ... . بسته به کاربرد یک روش رو استفاده می کنند. مثلا تو الک 3، میان و برای مدلسازی خازن های ترانزیستور مدل S رو استفاده می کنند.
        دنبال اینا نباش که تحلیل ها چی هستند و کجا کاربرد دارند، زمانی که نیاز بود برو سراغش.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

حوزه های مختلف از تبدیل های مختلف میان!پس به تعداد تبدیل های موجود که خیلی زیاد هستن احتمالا فضای مختلف هست!اما فضاهای پرکاربرد همان حوزه ی زمان!حوزه ی فرکانس(فوریه یا فازور)!حوزه ی لاپلاس(حالت خاصش میشه فوریه)! این ها پرکاربرد هستن!و تو این یکی تاپیک علته استفادشون رو هم گفتم!حالا ممکنه شما یه تبدیل بسازید که بهتر از تبدیل فوریه و لاپلاس و... باشه و تحلیل مدار تو اون حوزه آسون تر!

دیدگاه

ممنون از همه دوستان که من رو راهنمیی میکنن :cry2:>>> :applause:

نوشته اصلی توسط Des_B
            دنبال اینا نباش که تحلیل ها چی هستند و کجا کاربرد دارند، زمانی که نیاز بود برو سراغش.
            والا من میخوام یه کلیتی بدونم
            مثلا این که تو فرکانس های بالا داستان چطوره
            مثلا یه مدار دیدم بدونم از کدوم روش باید حلش کنم...میخوام یه کلیتی بدونم و انواع روش ها و این که کجا کاربرد دارن و کی باید ازشون استفاده کرد و.... تا موقع لزوم بتونم ازش استفاده کنم :redface:

کتابی هست که ابنا رو به صورت کلی توضیح داده باشه؟ نواع روش ها؟ هر روش کجا کاربرد داره و... :question: :question: :question: :question:

دیدگاه

کتاب مدار دسر کوه(ترجمه آقای جبه دار) خوبه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
                ممنون از همه دوستان که من رو راهنمیی میکنن :cry2:>>> :applause:
                والا من میخوام یه کلیتی بدونم
                مثلا این که تو فرکانس های بالا داستان چطوره
                مثلا یه مدار دیدم بدونم از کدوم روش باید حلش کنم...میخوام یه کلیتی بدونم و انواع روش ها و این که کجا کاربرد دارن و کی باید ازشون استفاده کرد و.... تا موقع لزوم بتونم ازش استفاده کنم :redface:

کتابی هست که ابنا رو به صورت کلی توضیح داده باشه؟ نواع روش ها؟ هر روش کجا کاربرد داره و... :question: :question: :question: :question:
                سلام
                اطلاعاتی که شما نیاز دارید در واقع یک مفهوم و درک عمیق از الکترونیک هست که در طی مسیر آموزشی کسب میشه.
                این مسیر با درک مفاهیم ابتدایی مدارها در درس مدارهای الکتریکی 1 شروع میشه. در ادامه در درس مدارهای الکتریکی 2 با روش ها و تکنیک های مفصل حل مدار و همینطور روش های میانبر آشنا میشید. سپس با ورود به دنیای الکترونیک و شناخت المان های نیمه هادی به کمک درس الکترونیک 1، با مدل های مداری این المان ها و شباهتشون با مفاهیم قبلی آشنا میشید. دید الکترونیکی در طراحی و تحلیل مدارها در درس الکترونیک 2 تا حد قابل توجهی بهبود پیدا می کنه. برای تحلیل مدارات در فرکانس های بالا تر و آشنایی با مدل مداری المان های نیمه هادی در فرکانس های بالا نیاز به مطالعه ی الکترونیک 3 دارید. در ادامه اگر برای ورود به فرکانس های بسیار بالا تمایل دارید، باید به دنبال مفاهیم دروس مخابراتی باشید که از دروس مخابرات 1 و مدارهای مخابراتی آغاز میشه و کلاً وارد شاخه ی دیگه ای میشه.
                پس فکر می کنم که طبیعی باشه اگه با چنتا سوال و جواب ساده نتونید مسیر رو روشن و واضح ببینید.
                *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

کم کم بری جلو بیشتر آشنا میشی.
                  سعی کن تو هر ترمی هستی تحلیل مدارهای اون ترمو آشنا بشی.
                  تو ترم 6 به بعد می تونی درس الکترونیک 3 و مدارهای مخابراتی رو برداری که انقدر تحلیل هاش کوفتی هستش دیگه از تحلیل بدت میاد :mrgreen:
                  مدارهای فرکانس بالا دیگه از قوانین کرشهف تبعیت نمی کنند. برای همین روش تحلیل با اونچه بلد بودی و هستی متفاوت میشه. مطمئن باش طراحی و تحلیل مدارهای مخابراتی فرمانس بالا رو به یک الکترونیکی نمیدن و ازش انتظاری هم ندارند.
                  اگر میخوای طراحی و تحلیل مداریت قوی بشه، یک سری کتاب هست به اسم 100 مدار، 101 مدار و ... اینا رو بگیر و مدارهاشو ببین.
                  ---------
                  .
                  .
                  ...........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X