اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منم می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منم می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم

سلام
    کسی می دونه کتاب how to programming c++ detail &detail رو که همه ازش به خوبی یاد می کنندو میشه از سایتی دانلود کرد یا نه؟ یا اینکه کتاب زبان اصلیشو میشه براحتی پیدا کرد؟ اصلا برای شروع توصیه میشه؟ دوم اینکه میشه با خوندن کتاب های برنامه نویسی و تمرین، بدون اینکه رشته ات کامپیوتر باشه یه برنامه نویس حرفه ای شد؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

پاسخ : منم می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم

سلام
    به انجمن خوش اومدید

من توصیه می کنم برای شروع برید سراغ basic (بخصوص VB.net)
    خیلی راحت تره
    دستتون که با برنامه نویسی و ریزه کاریاش راه افتاد برید سراغ C++ که کامل تره

البته کور کورانه نباید رفت سراغ زبان های برنامه نویسی !
    باید ببینی ازش چی می خواهی و بعداً می خواهی باهاش چیکار کنی!

موفق باشید

دیدگاه

...

ممنون از راهنمایی شما.
      این ترم پاسکال داشتم برای شروع ، اما ادامه...؟

دیدگاه

برنامه نویسی یه تسلط و شم خاصی می خواد که خیلی وابسته با زبان خاصی نیست( البته این نطر منه).
        من فکر می کنم مهم اون ایده ، طرح و الگوی اولیه ، الگوریتم سازی و در نهایت پیاده سازی اونهاست. زبان های مختلف فقط نحوه دسترسی ، شکل بیان ، سهولت کار ، امکانات و ... رو تعیین می کنند.
        برای همین لازمه تا شروع کرد. در ادامه میشه تفاوت زبان های مختلف رو بررسی کرد و در کاربردهای خاص ابزار مناشب رو تعیین کرد.

دیدگاه

سلام بزرگان

خانم زهرا.ن
          این کتاب حرف نداره از سیر تا پیاز c++ رو میگه
          نیاز به هیچ کتاب دیگه ای هم برای مقدمه نداره
          دوجلدیه
          حالا که ترجمه ی خوبی ازش وجود داره (انتشارات غزال) نیاز به تهیه ی زبان اصلیش نیست.
          ولی اگه زبان اصلیش رو میخواین بصورت CHM هست .
          اگه گشتید پیدا نشد بگید.

راستی شما هم دارین نرم افزار میخونین؟

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

اینو ببین شاید بد نباشه
            http://dl.kamyabonline.com/download/program/McGraw%20Hil%20Herb%20Schildts%20C%20plus%20plus%2 0Programming%20Cookbook.exe

pass:www.kamyabonline.com
            سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
            بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
            از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام

به نظر من بهتره شما اول اگوریتم و فلوچارت نویسی رو یاد بگیرید. چون اصول برنامه نویسی با هر زبانی از الگوریتم نویسی و فلوچارت نویسی شروع میشه

من یک کتاب از آموزش و پرورش براتون پلود میکنم. امیدوارم بهتون کمک کنه
              فایل های پیوست شده
              ِِDie for Life, Not Live to Die
              Freedom Fighter
              " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام بزرگان

به نظرم الگوریتم نویسی و کدنویسی باید در عرض هم قرار بگیرن .
                یعنی باهمدیگه باشن.
                نه اینکه ول یکی و بعد دیگری
                اینطوری اتلاف وقت کمتری داریم.
                راستش نوشتن الگوریتم ها هم تا حد زیادی به خلاقیت طرف بستگی داره.

اگه عجله دارین ، وققتون رو تو فلوچارت و ... تلف نکنین.
                شما حتی با یه pseudo code فارسی هم میتونین برنامه بنویسین.

مرسی.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

بله ایشون میتونن همین الگوریتم نویسی و فلوچارت رو با هر زبانی که دوست داشتن برای شروع استفاده کنن :smile:
                  ِِDie for Life, Not Live to Die
                  Freedom Fighter
                  " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

با سلام
                    یه زبون خیلی عالی هم وجود داره که فوقآ‌العاده است. بعیده کسی کمی باآ‌هاش کار کنه بعد بزارش کنار.
                    این زبان زیبا python است که در حد تیم ملی عالی است و میآ‌تونه نیازهای متنوعی رو بر طرف کنه!

دوستان از این python جذاب و دلفریب غافل نشوید!
                    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

...

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
                      سلام بزرگان

خانم زهرا.ن
                      این کتاب حرف نداره از سیر تا پیاز c++ رو میگه
                      نیاز به هیچ کتاب دیگه ای هم برای مقدمه نداره
                      دوجلدیه
                      حالا که ترجمه ی خوبی ازش وجود داره (انتشارات غزال) نیاز به تهیه ی زبان اصلیش نیست.
                      ولی اگه زبان اصلیش رو میخواین بصورت CHM هست .
                      اگه گشتید پیدا نشد بگید.

راستی شما هم دارین نرم افزار میخونین؟

نه. من ریاضی کاربردی می خونم اما همیشه رشته نرم افزارو دوست داشتم و دارم، امان از کنکور سد همیشگی.
                      اشکال داره بپرسم به صورت CHM ؟I don't khnow.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
                        با سلام
                        یه زبون خیلی عالی هم وجود داره که فوقآ‌العاده است. بعیده کسی کمی باآ‌هاش کار کنه بعد بزارش کنار.
                        این زبان زیبا python است که در حد تیم ملی عالی است و میآ‌تونه نیازهای متنوعی رو بر طرف کنه!

دوستان از این python جذاب و دلفریب غافل نشوید!
                        سلام
                        میشه یه کم راجع به python توضیح بدید؟

دیدگاه

سلام

CHM=Microsoft Compiled HTML Help

CHM یه پسوند فایله که نمونه ش همین help ویندوزه و با hh.exe تو ادرس X:\windows باز میشه.

اینم لینک کتاب با این فرمت و زبان اصلی:
                          http://www.khailtamasha.com/2008/04/17/deitel-c-how-to-program-fifth-edition.html

من که میگم نیازی به زبان اصلی نیست.
                          انتشارات غزال دو جلدیش ردیفه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zahra.n
                            سلام
                            میشه یه کم راجع به python توضیح بدید؟
                            با سلام
                            سوال خیلی خوبی پرسیدید ولی خوب شاید من فرد مناسبی برای پاسخ به این سوال نباشم چون من یک کاربر حرفهآ‌ای پیتون نیستم ولی خوب یه طرفدار دو آتشه پیتون به حساب میآ‌آیم!

اول شما باید دقت کنید که در دنیای کامپیوتر (به خصوص اگر با الکترونیک و یا کارآ‌های سیستمی درگیر شوید) باید زبان C را تا حدی بلد باشید. نسبت این زبان C به کامپیوتر مثل زبان انگلیسی به دنیا است. اصلا به نظرم باید مثل خدمت سربازی این زبان C رو اجباری کنند فقط فرقش اینه که دیگه اینجا دخترها معاف نیستند !

ولی حالا دیگه بستگی داره که شما چه کاری بخواهید بکنید. اگر شما به برنامهآ‌نویسی به عنوان یه ابزار نیاز دارید و میآ‌خواهید کارآ‌های روزمره و یا پروژهآ‌ها دانشگاه و غیره رو انجام بدید زبونآ‌هایی مثل پیتون به شما خیلی کمک میآ‌کنه. چون این زبون خیلی سطح بالا است و دیگه لازم نیست خودتون رو درگیر جزئیات بکنید. در حالی که در یک زبان مثل C شما باید به خیلی از جزئیات دقت کنید (البته این همیشه خوب نیست، بسته به کاربرد حتی ممکن است نیاز باشد که اسمبلی هم بنویسیم! ولی خوب نه در اکثر مواقع). شما مثلا میآ‌توانید با یک دو خط برید یه فایل رو از اینترنت دانلود کنید و یه تغییر توش بدید و چاپ کنید! من خواص پیتون رو که میآ‌دانم رو اینجا میآ‌نویسم اگر سوالی بود در خدمتم.

۱. زبان پیتون یک زبان مفسری است و کامپایل نمیآ‌شود. بنابر این بر روی تمام سیستمآ‌عاملآ‌هایی که مفسر پیتون دارند قابل اجرا است از لینوکس و ویندوز گرفته تا یک موبایل که روش پیتون داره و حتی یک بورد ARM که روی سیستمآ‌عاملش (که خوب اون هم خیلی وقتآ‌ها لینوکسه!) مفسر پیتون وجود داره.
                            ۲. زبان پیتون زبانی مجانی است. یعنی مفسر آن متنآ‌باز و مجانی است.
                            ۳. پیتون کاملا ساختآ‌یافته و شیآ‌گرا است.
                            ۴. پیتون کاملا با C سازگار است یعنی شما میآ‌توانید از کتابخانهآ‌هایی که برای C نوشته شده است در پیتون استفاده کنید. به عنوان مثال opencv برای پردازش تصویر.
                            ۵. انواع مختلفی از رابط کاربری برای پیتون وجود دارد. شما بسته به سلیقه میآ‌توانید یکی را انتخاب کنید.
                            ....

شاید بعضی از دوستان بگویند VB هم همچین مشخصاتی داره، اصلا گول نخورید دقت کنید:
                            ۱. VB فقط برای ویندوز خوب است و روی آن اجرا میآ‌شود.
                            ۲. VB واقعا یک زبان ساختآ‌یافته و شیآ‌گرا به حساب نمیآ‌آید. اگر خوشگل به نظر رسید بدونید که بزک شده است نه اینکه زیبایی واقعی دارد!
                            ۳. VB برای ماکروسافت است و نرمآ‌افزاری پولی است.
                            ۴. :biggrin:در راستای کامل کردن گزینه سوم شما فرض کنید که قسمتی از کار یک مقاله/پروژه خودتون رو به یک کنفرانس و یا نشست علمی در خارج از ایران فرستادهآ‌اید. اگر ببینند شما از VB استفاده کردهآ‌اید اولا میآ‌خندند و میآ‌گن «ههآ‌ هه طرف از VB استفاده میآ‌کنه» بعد هم میآ‌گن «طرف بچه مایهآ‌داره از VB استفاده میآ‌کنه، نه شاید هم برنامهآ‌ رو دزدیده؟» البته بعدش دوباره میآ‌خندند!

یک آموزش خوب به زبان فارسی برای پیتون: http://www.pylearn.com
                            من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
                              بله پیتون زبان خوب و پرسرعتیه که حتی interpreter ش تو موبایل های سیمبین هم هست.
                              اینقدر سریعه که انگارداری تو موبایلت یه برنامه ی کامپایل شده رو اجرا میکنی. (این در مورد برنامه های 3d ش هم صدق میکنه)
                              و روی سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز و لینوکس جواب میده
                              پسوند فایلاش py هست

یه زبان مفسری دیگه هم perl هست که اونم خیلی ردیفه و کدهاش هم با پسوند pl هستن.

این دو تا زبان تو پکیج های نرم افزاری لینوکس زیاد بکار میرن.
                              مخصوصا پرل.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X