اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خمیر قلع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خمیر قلع

سلام دوستان
    از دوستان کسی در مورد روش بکار بردن خمیر قلع و روغن فلکسی اطلاعاتی داره
    من قبلا پست های موجود در سایت رو مطالعه کردم اما اطلاعات کافی بدست نیاوردم
    ممنون میشم کمک کنید :applause:

پاسخ : خمیر قلع

دوستان کسی اطلاعاتی نداره؟

دیدگاه

با سلام
      اگر به دنبال solder paste در شبکه جستجو کنید مطالب زیادی پیدا میآ‌کنید.
      در خیلی از آموزشآ‌ها که از خمیر قلع استفاده شده، این خمیر در یک بسته سرنگ شکل قرار دارد که به نظر روان هم میآ‌آید ولی خمیرآ‌هایی که من تا کنون در بازار دیدم خیلی سفت بودند و اصلا در سرنگ نبودند؟ تقریبا میآ‌شه گفت که قابل استفاده نبودند حالا من نمیآ‌دونم یا به کلک زده بودند و یا کلا این خمیر قلعی که در بازار هست با اون چیزی که در اینترنت هست متفاوته.
      اگر این چیزآ‌هایی که من توی اینترنت دیدیم قابل انجام باشه شما کافی است به جاهایی که قراره لحیم بشه خمیر بمالید بعد قطعات رو روی بورد قرار بدهید بعد بورد رو داغ کنید حالا یا در فر قرار بدید و یا با هوای گرم داغش کنید.

این رو هم نگاه کنید شاید به درد بخوره: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=17628.msg83179#msg83179
      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
        لینک بالا رو خوندم
        دو سوال: بعد از حرارت دادن اثری از خمیر باقی میمونه و باید باقی مونده خمیر پاک بشه
        و دیگه اینکه خمیر باعث اتصال بین پایه ها میشه(اتصال نا خواسته)
        ممنون

دیدگاه

دو ستان سلام
          در مورد استفاده از فلکسی اطلاعی دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
            سلام
            لینک بالا رو خوندم
            دو سوال: بعد از حرارت دادن اثری از خمیر باقی میمونه و باید باقی مونده خمیر پاک بشه
            و دیگه اینکه خمیر باعث اتصال بین پایه ها میشه(اتصال نا خواسته)
            ممنون
            با سلام
            فکر نکنم اثری از خمیر بمانه حداقل خمیرآ‌های مرغوب چو در واقع خمیر از ذرات ریز قلع به همراه یک جور چسب که حکم روغن لحیم رو داره تشکیل شده. بعد از حرارت دیدن بخار میآ‌شه و باعث میآ‌شه ذرات ذوب شده قلع به هم و به سطوح به خوبی بچسبند.
            البته این حدث منه دقیق نمیآ‌دانم.
            من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

دو ستان سلام
              در مورد استفاده از فلکسی اطلاعی دارید؟ :cry2:

دیدگاه

یه سوال داشتم از دوستای عزیز.من تو استفاده ازخمیرقلع موقع شابلون زدن مشکل دارم با وجوداینکه از خمیرفلکسی استفاده میکنم اما موقعی که با کاردک خمیرقلع رو روسطح شابلون پخش میکنم خمیرقلع از اطراف چیپ گرافیک بیرون میزنه و موقع حرارت دادن همش یه جاجمع میشه.ازدوستای عزیز میخوام بپرسم ایرادکارمن کجاس؟البته چیپ گرافیک مثل آی سی های تخت نیس یه آی سی کوچولوروی چیپ هست که سطح چیپ روناهموارمیکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X