اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید دوپل و فتوسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید دوپل و فتوسل

با سلام
    به نظر شما میشه به کلید دوپل یک کلید اش برای روشن مهتابی و یک کلید اش برای روشن کردن لامپ هست از این فتوسل های اماده وصل کرد که در هنگام غروب لامپ اتوماتیک روشن بشود به جای زدن کلید به صورت دستی!!؟؟ در اینجا x1 و x2 توی جفت عکس به هم متصل می شوند!؟ ایا درست هست اتصال شان؟

سپاس

پاسخ : کلید دوپل و فتوسل

لطفا کمک کنید!

دیدگاه

سلام توعکس دوم خودتون گفتید که لامپ چجوری باید به فتوسل متصل بشه
      شما ازx2یه انشعاب می گیری و به فاز فتو سل وصل میکنی
      یه نول هم بش میدی
      بعد سیم قرمز فتوسل رو به x1وصل میکنی تمام
      عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دیدگاه

ممنون:ولی دقیقا متوجه نشدم چی گفتید الان عکس دومی که گذاشتم درسته؟به نظر من درست نیست!
        سپاس

دیدگاه

به نظر من این حالت درست هست! کسی نظری نداره!!؟؟

سپاس

دیدگاه

سلام دوست عزیز اگر میخواهد دولامپ بصورت موازی بنید بدین شکل است موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SORONA99
              سلام دوست عزیز اگر میخواهد دولامپ بصورت موازی بنید بدین شکل است موفق باشید

ممنون دوست عزیز: ببنید من میخوام خروجی فتوسل را یک لامپ هست به سیمی که داخل کلید یک پل یا دوپل هست و به مهتابی وصل شده ببندم یا موازی کنم (چون سیم کشی اضافه نمیخوام بکنم! و با یک تیر 2 نشان بزنم!)!! الان مدار شما را متوجه دقیقا نشدم !!
              سیم هاش به کدام قسمت کلید باید برورد !! کلید دوپل کلا سه قسمت داره یک قسمت اش مشترک هست که سیم فاز میره و دو قسمت اش غیر مشترک که برای دو کلید هست!! من الان چطوری وصل کنم!لطفا شماتیک دقیق تری بدهید!!
              من اینطوری بستم ولی جواب نداد و لامپ ترکید!!!

پایه x2 فتوسل به پایه x2 مدار کلید متصل کردم و پایه x1 مدار فتوسل به پایه x1 مدار کلیدمتصل کردم زمانیکه یکی از کلید ها را فشار دادم لامپ ترکید!
              دوستان اگر راه حل دقیقی سراغ دارید : لطفا راهنمایی کنید!

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                ممنون دوست عزیز: ببنید من میخوام خروجی فتوسل را یک لامپ هست به سیمی که داخل کلید یک پل یا دوپل هست و به مهتابی وصل شده ببندم یا موازی کنم (چون سیم کشی اضافه نمیخوام بکنم! و با یک تیر 2 نشان بزنم!)!! الان مدار شما را متوجه دقیقا نشدم !!
                سیم هاش به کدام قسمت کلید باید برورد !! کلید دوپل کلا سه قسمت داره یک قسمت اش مشترک هست که سیم فاز میره و دو قسمت اش غیر مشترک که برای دو کلید هست!! من الان چطوری وصل کنم!لطفا شماتیک دقیق تری بدهید!!
                من اینطوری بستم ولی جواب نداد و لامپ ترکید!!!

پایه x2 فتوسل به پایه x2 مدار کلید متصل کردم و پایه x1 مدار فتوسل به پایه x1 مدار کلیدمتصل کردم زمانیکه یکی از کلید ها را فشار دادم لامپ ترکید!

سپاس
                بینید مدارتان رااشتباه بسته اید بصورتی بازدن کلید مدار دوفاز شده به فتوسل اسیب رسیده است

فتوسل دارای سه سیم میباشد که سیم مشکی فازاصلی میباشد وسیم سفید نول میباشد
                سیم قرمز (برگشتی میباشد درحالتی رله داخلی فتوسل سوییچ میکند برقدارمیشود)سفیدوقرمز مستقیم به لامپ وصل میشوند
                کلید دوپل دارای سه پیچ میباشدپیچ دارای رنگ مسی میباشد پیچم شترک است که سیم فازبه ان وصل میشود دوپیچ دیگر فازبرگشتی میاشند

دیدگاه

بینید مدارتان رااشتباه بسته اید بصورتی بازدن کلید مدار دوفاز شده به فتوسل اسیب رسیده است
                  ممنون دوست عزیز: فتوسل انگار تعطیل شده است الان تست کردم : رله صدای تیک میده توی تاریکی ولی لامپ را روشن نمی کند!! به نظر شما کدام قطعه اش خراب شده است!!؟؟
                  فتوسل دارای سه سیم میباشد که سیم مشکی فازاصلی میباشد وسیم سفید نول میباشد
                  سیم قرمز (برگشتی میباشد درحالتی رله داخلی فتوسل سوییچ میکند برقدارمیشود)سفیدوقرمز مستقیم به لامپ وصل میشوند
                  کلید دوپل دارای سه پیچ میباشدپیچ دارای رنگ مسی میباشد پیچم شترک است که سیم فازبه ان وصل میشود دوپیچ دیگر فازبرگشتی میاشند
                  دوست عزیز: من قاتی کردم!! الان کدام سیم با سیم مهتابی که داخل کلید دوپل هست وصل میشه یعنی کدام سیم به پیچ غیر مشترک و مشترک وصل میشه؟من شماتیک شما را متوجه نمیشم!!
                  ایا سیم مشکی و سفید مثل توی عکس قبلی به پریز و برق وصل نمیشه!!؟؟ برای تامین برق مدار!!؟
                  سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: فتوسل انگار تعطیل شده است الان تست کردم : رله صدای تیک میده توی تاریکی ولی لامپ را روشن نمی کند!! به نظر شما کدام قطعه اش خراب شده است!!؟؟

مشکل فتوسل نمیدونم :sad:

بینید کلید دوپل مانند دوکلید تک پل است سیم فازبه پیچ مسی کلید دوپل وصل میشود
                    2.یکی ازپیچ غیر مشترک کلید دوپل رابه مهتابی وبعد به ان نول وصل میکنیم
                    3. پیچ دوم غیرمشترک کلید دوپل رابه سیم مشکی فتوسل وصل میکنیم
                    4.به دوسرلامپ دوسیم سفید وقرمز وصل میکنم
                    5سیم نول به سیم سفید فتوسل وصل میکنیم
                    ایا سیم مشکی و سفید مثل توی عکس قبلی به پریز و برق وصل نمیشه!!؟؟ برای تامین برق مدار!!؟
                    میشه ولی وقتی ازکلید دوپل استفاده میکنیم احتیاج به این کارنیست

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                      بینید کلید دوپل مانند دوکلید تک پل است سیم فازبه پیچ مسی کلید دوپل وصل میشود
                      منظور شما پیچ مشترک هست؟
                      2.یکی ازپیچ غیر مشترک کلید دوپل رابه مهتابی وبعد به ان نول وصل میکنیم
                      متوجه نمیشم! یک پیچ غیر مشترک برای لامپ اشپزخانه هست و ان یکی برای مهتابی بیرون !! نول برای چی ؟ خیلی درهم شده!!
                      3. پیچ دوم غیرمشترک کلید دوپل رابه سیم مشکی فتوسل وصل میکنیم
                      پیچ دوم غیرمشترک برای لامپ اشپزخانه هست!! اینطوری سیستم روشنایی اشپزخانه و اتاق بهم نمیخورد!!؟؟
                      و.................
                      چرا در شماتیک 2 تا لامپ دارید؟اولی که نوشته لامپ باید حذف بشه یا نه؟ اصل اش مهتابی هست!!؟
                      اگر نرم افزاری داشته باشید که بشه باهاش دقیق مدار را طراحی کرد عالی میشه! در غیر این صورت زیاد قابل فهم نیست!!
                      سپاس

دیدگاه

دوستان: نمی دانم منظور من را دقیق متوجه شدید یا نه!!! ببینید ان نقشه مدار کلید دوپلی که قرار دادم فکرکنید برای خانه من و یا شما هست !! با زدن یک کلید لامپ روشن میشه و با زدن ان یکی مهتابی !!! من میخوام کلید دوپل را باز کنم و ازش 2 تا سیم بیرون بیارم یکی مشترک و یکی غیر مشترک که برای مهتابی هست که میشه پل یک(غیر مشترک1) !!! شبیه حالات رو کار میشه!! بعد اش این 2 سیم را به فتوسل وصل کنم!! مهتابی هم با کلید(پل یک) خاموش و روشن بشه و هم با فتوسل !! یعنی با هر دوبشه کنترل کرد!!ایا این امکان وجود دارد؟
                        سپاس

دیدگاه

سلام
                          شما می خواید مهتابی هم با کلید روشن خاموش بشه و هم با فتوسل؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                            نقشه زیر را ببندید
                            هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X