اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

SDC در برد آموزشی LPC1788

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

SDC در برد آموزشی LPC1788

نمی دونم اینجا مناسبه برای مطرح کردن این سوال یا نه. چون انجمنی برای برد آموزشی LPC1788 پیدا نکردم.
    من این برد رو دارم. مشکل اینه که تابع SD ، initialize نمیشه و برنامه روی فراخوانی تابع finit گیر می کنه. شنیدم که یک برد دیگه تغذیه SD موقع init شدن وصل نمیشه و باید در برنامه دستی مقدار پایه رو 1 کنیم. آیا اینجا هم این مشکل هست؟ البته اینو امتحان کردم اما اتفاقی نیفتاد. روی برد ECA این پایه P0.21 هست. درضمن مثال همراه برد کار می کنه. :sad:

پاسخ : SDC در برد آموزشی LPC1788

چقدر جالبه. به نظر میرسه کسی تا حالا در این مورد دست به سیاه و سفید نزده .
    ولی خودم فعلا یک قدم رفتم جلو. از تابع MCI_Init هدر فایل LPC177x_8x_mci استفاده کردم و بدون هیچ تغییری Initialize شد. البته هنوز نتونستم با کد خودم فایل بنویسم یا بخونم.

دیدگاه

من کلا با MMC با این میکرو مشکل دارم
      کلا هنگ نکنه شک میکنم

دیدگاه

با کتابخانه rlکیل من عکس هم روی ال سی دی 7 اینچ در 1788 نمایش دادم. کار می کنه ولی قلق داره
        زمان نمایش عکس در گقایسه با 1768 نصف شده بود.
        فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
        فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
        فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
        فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

شما sd card رو با spi می خواین راه بندازین یا native sd؟

دیدگاه

با Native SD راه اندازی کردم. البته برای این کار از Keil 4.72 استفاده کردم. با 5.15 موفق نشدم.
            الان مشکل دیگه ای دارم. LCD من 7 اینچه. یعنی 50 پین. رنگ های عکس ها خیلی قاطی پاتیه. اما همون برنامه با LCD های 4.3 اینچ به درستی کار می کنه. برد من ، برد 1788 ECA. به نظر میاد خود برد اشکال داره .

دیدگاه

اول تست کنید ال سی دی سالمه.یه عکس که در برنامه گذاشتید خود فلش بریزید روی ال سی دی 7 اینچ
              دلیل نصف شدن زملت نمایش نسبت به 1768 قائدتا استفاده از مدmciخود میکرو در خواندن از sdکارت است.
              فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
              فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
              فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
              فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

ال سی دی رو با چی راه اندازی کردین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                  اول تست کنید ال سی دی سالمه.یه عکس که در برنامه گذاشتید خود فلش بریزید روی ال سی دی 7 اینچ
                  دلیل نصف شدن زملت نمایش نسبت به 1768 قائدتا استفاده از مدmciخود میکرو در خواندن از sdکارت است.

با تشکر از پاسخ شما.
                  LCD و برنامه هردو سالم هستند. این برنامه روی همین برد با LCD 4.3 کار میکنه. LCD هم روی برد دیگه با همین برنامه کار می کنه. بنابراین مشکل به احتمال زیاد از قسمت خروجی 7 اینچ برد باشه. به یک نفر هم نشون دادم. نظرش همین بود که احتمالا سطح ولتاژهای خروجی 50 پین مشکل پیدا کرده.
                  البته مشکل فقط در نمایش عکس پیش میاد. برای نمایش متن با هر رنگی مشکل نداره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X