اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال. .محاسبه پتانسیومتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال. .محاسبه پتانسیومتر

سلام خدمت همه

سوالی داشتم : 6تا مقاومت داشتم که تو مدار هست الان میخام بجای اونا یک پتانسیومتر بذارم

فرمولی هست که بتونم.پتانسیومتر. مناسب را محاسبه کرده جایگزین مقاومتها کنم؟

پاسخ : سوال. .محاسبه پتانسیومتر

با سلام
    اگر 6 تا مقاومت سری باشند خب مشخص است که پتانسیومتر برابر مجموع مقاومتها باید انتخاب شود . اگر بصورت موازی باشند باید مقاومت معادل مدار موازی محاسبه و پتانسیومتر برابر آن انتخاب گردد . اگر ترکیبی از سری و موازی باشند باز هم باید مقاومت معادل را محاسبه کرد. به هر حال تا شماتیک مدار را ارائه ندهید نمیشود راجع به آن اظهار نظر قطعی کرد.

دیدگاه

سلام
      در حال حاضر شماتیکی ندارم ولی تا جایی که میدونم مقاومتها به دیپ سویچ متصل هستند که با وصل کردن هر کلید دیپ سویچ اون مقاومت وصل میشه و بقیه از مدار خارج میشن

بهمینخاطر میخام از پتانسیومتر استفاده کنم که طول یا عرضی برد کمتر بشه و فضای کمتری بگیره همچنین راحتتر بشه باهاش کار کرد

بعد آیا گسترده پتانسیومتر ها زیاده که بشه معادل ترکیب مقاومتهای مختلف را پوشش بده؟
      میشه مثلا چندتا مقاومت خودتون مثال بزنید و بفرمائید که چطوری پتانسیومتر معادل را پیدا کنم؟
      ممنونم از راهنمایی البته اینم بگم که رستم برق نیست و در توضیحات مراعات سواد منو هم بکنید :read:

دیدگاه

با سلام
        اگر دیپ سویچ مقاومتها را وارد مدار میکند نمیتواند از پتانسیومتر بجای آن استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X